Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

IŠČEM STROKOVNJAKA ZA TISKANA VEZJA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mf
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2006 17:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 11:27 am    Naslov sporočila: IŠČEM STROKOVNJAKA ZA TISKANA VEZJA Odgovori s citatom

Question Sad Dober dan prvič se javljam na ta forum in sicer zaradi problema ki ga že nekaj časa skušam rešiti brezuspešno.
Na originalno vgrajenem avtoradiu se mi pregreva en element na tiskanem vezju ki pa ga ne znam odkriti.
Ko se peljem z avtom mi avtoradio nekaj časa normalno dela potem pa "izgine". Ko vklopim klimo in jo usmerim da piha v radio se spet prižge.
Avtoradio bi zamenjal z novim vendar imam nanj vezan tudi potovalni računalnik tako da bi moral kupiti original ki pa je precej (pre)drag.
Zanima me če je kje kakšen elektronik ki bi mi zadevo uspel rešiti? Question
Lp,
mf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy
Mojster


Pridružen/-a: Pet Feb 2004 17:18
Prispevkov: 36

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napiši še iz katerega konca Slovenije si ,da ti pomaga kakšen lokalni elektronik, edino če se res rad voziš Laughing

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupi v trgovini z elektronskimi potrebščinami sprej za ohlajevanje. Imen je več, odvisno od proizvajalca. Potem si pa vzami nekaj časa.

- Demontiraj avtoradio in ga spravi k delovanju na mizi. Lahko tudi v avtu, a mora biti odprt. Tako, da je tiskanina vidna.
- Uporabi fen za lase. Segrevaj elemente, dokler se napaka ne pojavi. Zdaj že približno veš v katerem deli je napaka.
- Uporabi sprey za ohlajevanje. Sprej ima tanko cevko. Tako boš zelo dobro lociral element, ki ti nagaja. Ko boš element ohladil, bo napaka izginila.
- Če je potrebno boš ta postopek ponovil večkrat, da bi zelo natančno določil element, ki je termično občutljiv.

Išči pa : integrirana vezja, elektrolite, kak tranzistor, .... izjemoma lahko tudi upor.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mf
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2006 17:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2006 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy HVALA LEPA ZA NASVETE Sem pa iz Zasavja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rajko
Mojster


Pridružen/-a: Sob Nov 2005 22:23
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2006 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si že rešil problem? Sem namreč iz Zasavja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
integrerc
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 12:19
Prispevkov: 44
Kraj: novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2006 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Poglej na tiskanem vezju, mogoče je kakšen hladen spoj "mrzel lot".Večkrat se tudi to dogaja.

lp!

_________________
pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mf
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2006 17:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2006 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rajko prosim če mi se javiš na tel 041993074 da rečeva kakšno okrog popravila avtoradija
Lp,
mf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group