Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GPS sprejemnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rimci
Mojster


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:57
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 21, 2006 2:23 pm    Naslov sporočila: GPS sprejemnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni

V zadnji številki Sveta elektronike je bil objavljen članek o izdelavi GPS sprejemnika. Ker je tisk v moji številki nekoliko slabši sem vezje narisal (priloga) in bi prosil če mi opomnite na napake. Zanima me tudi ali je potrebno za predojačevalec (pin7 na sprejemniku) posebej pripeljati napajanje ali je pa to rešeno že v samemm sprejemniku. To sprašujem zato, ker je v enem prejšnjem članku o istem sprejemniku (Svet elektronike št.123) , ki ga je napisal isti avtor ta napetost na tiskanem vezju izpuščena.
Zanima me še kako bi lahko izvedel priklop omenjenega sprejemnika preko USB na računalniku, kajti tukaj sem jo narisal za priklop preko RS232.
hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 21, 2006 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena opomba, ki nima veze s tvojim vprasanjem: ce bos priklop izvedel preko serijskega porta, lahko 5V (v bistvu blizje 10V) ukrades s kontrolnih pinov, ki v tvoji shemi niso uporabljeni. Pin mora biti v ustreznem stanju (sicer bo namesto 10V na njem -10V), za kar lahko poskrbi program (in ena dioda, vezana v obratni smeri za vsak slucaj).

Tako se izognes locenemu konektorju za napajanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Mojster


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:57
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2006 6:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predlog. Zaenkrat mislim zadevo sprobat v kakšnem auto route programu tako da ne bom nič programiral. Sicer pa a lahko pripneš kak primer programa?
Kaj pa glede ostalih zadev za katere nisem siguren oziroma še nimam rešitve?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2006 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem preprican, ampak mislim, da tok, ki ga dobis na RS232 portu ne bo zadoscal za potrebe GPSja!
_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2006 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja se to
Jaz sem ze davno resil zadevo in sicer tako http://www2.arnes.si/~ngrkkrn1/ham/
Uporabljen je podoben GPS sprejemnik. Dodatnega napajanja ne rabi. Jaz imam edino 33ohm upor, ker moja GPS antena deluje na 3V - preveri! Edino na koncu jaz peljem signal direktno na uC, ti pa moras dodati MAX232 ali tranzistorje (cenejsa varjanta)
Za priklop na USB pa enostavno uporabis oni znani cip, ki se ga sedaj enostavno ne spomnim. Je pa v virtualni trgovini SE

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Mojster


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:57
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2006 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen
Simons, kakšno anteno pa uporabljaš? Moja je magnetna, točnega tipa ne vem (trenutno pa nisem doma da bi preveril), je pa v obliki pravokotne ploščice. Nabavil pa sem jo skupaj s sprejemnikom pri Mikroiksu. A imaš narejene kakšne aplikacije z tem GPS sprejemnikom ki jih lahko pripneš tukaj?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 26, 2006 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav
Ja mislim, da gre za enako, saj sem jo kupil pri istem dobavitelju. Priporocam ti, da dodas omenjeni upor!
Moja aplikacija je APRS (automatic packet report system) to gre za radioamatersko dejavnost, kjer preko radijske postaje prenasas svojo lokacijo. Kaj vec o tem zves na http://ropotulja.saop.si/

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Mojster


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:57
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 10, 2006 7:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Simons oziroma ostali ki ste izdelali nekaj podobnega. Prosim, če lahko pogledate načrt ki sem ga pripel na začetku. Za mnenje sem vprašal tudi avtorja članka v Svetu elektonike, pa pravi da na mojem načrtu mrgoli napak. Nisem pa še dobil odgovora, kaj naj bi bilo narobe. Ker pa nebi rad "skuril " sprejemnika bi prosil če me opozorite na napake v načrtu.

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 10, 2006 7:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem se ravno poglabljal, a pri prgišču elementov je teško zagrešiti tolko napak, da bi kar mrgolelo.
Tudi sam sem avtor marsičesa, a si take izjave brez argumentov nebi upal dajati, saj nisem edini pameten.

Takole na pogled od vsega mrgolenja nisem našel ničesar. Je pa res, da se v priključitev GSM modula nisem spuščal.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Mojster


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:57
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 12, 2006 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj nisem povsem prepričan, zato rajši vprašam. GPS sprejemniški modul ima sledečo razporeditev za RS232 komunikacijo. Pin 4=Tx in Pin5=Rx. Zanima me ali previlna sledeča povezave GPS modula preko čipa MAx232 na računalnik (kot sem narisal na prvi shemi):

Tx (iz GPS-ja) na Tx-IN (MAX 232) in nato iz Tx-OUT (MAX 232) na Rx računalnika.
Rx (iz GPS-ja) na Rx-OUT (MAX 232) in nato iz Rx-IN (MAX 232) na Tx računalnika.

Še to GPS modul ima invertiran izhod Tx. Ali je potrebno poskrbeti za obračenje faze pri priklopu na računalnik?

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregor001
Mojster


Pridružen/-a: Pet Okt 2006 7:08
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2006 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja kje pa ste dobli čiP?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gregor001
Mojster


Pridružen/-a: Pet Okt 2006 7:08
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2006 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-kje dobim ČIP?
-lahko za anteno uporabim kar eno žico?
-je signal tx invertiran?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group