Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj paziti pri nakupu osciloskopa

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 1:11 pm    Naslov sporočila: Kaj paziti pri nakupu osciloskopa Odgovori s citatom

Zivjo,

kolega mi ponuja rabljen osciloskop Hameg HM408 ter graficni printer (za osciloskop) Hameg HD148. Dokumentacija oziroma specifikacija za obe komponenti je na strani http://www.hameg.com/68.0.html .

Ker je osciloskop rabljen me zanima na kaj bi moral biti pozoren, da bi se lahko s kolegom dogovoril za neko razumno ceno. S funkcijami osciloskopa sem seznanjen, ker sem nekaj malega ze delal z njimi.

Opazil sem, da ne deluje gumb za intenzivnost zarka, ker je ubistvu taka dolga palcka in nakoncu najbrz potenciometer - palcka je pa zlomjena in bi mogu zadevo odpirat da bi popravil. Poleg tega mi zraven ni dal nobene sonde (obe komponenti imam doma na testu). Prosim ce mi svetujete koliko bi bilo pametno ponuduti za tako rec.

Hvala lepa za vse odgovore!
Marko.

PS: Slikce pripnem drug teden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group