Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Povezava več 2051 z PC-jem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 11:32 am    Naslov sporočila: Povezava več 2051 z PC-jem Odgovori s citatom

Rad bi preko rs232 povezal tri MPC-je (2051) Preko čipa MAX232. Mi lahko kdo pomaga , kako bi naslavljal vsakega posebej. Se pravi da bi vsak MPC vedel , kdaj so podatki namenjeni njemu . To bi rad sprogramiral v Baskomu.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za to uporabi čipe max485 ali njegov ekvivalent SN6176 (ki je cenejši). Za vzorec, kako programirati si lahko ogledaš
http://www.mcselec.com/an_30.htm
Pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 12:32 pm    Naslov sporočila: Oprosti, površno bral vprašanje. Odgovori s citatom

Oprosti, sem površno bral: ti bi rad tri mikroprecesorje povezal s PC-jem, jaz pa sem razumel, da jih hočeš povezati med seboj. Zato je moj prejšnji odgovor za drugo varianto ne tisto, ki ji jo ti rabiš. Oprosti. Za tvoj problem nimam odgovora.
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,

podoben primer smo opisali v članku Matrični LED prikazovalnik. Tam smo imeli 1 kos 2051, ki je bil Master in več Slave 2051.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shocked Vilko , mislim da je za MPC isto ali se pogovarja z sebi enakim ali pa " kapotom" PC-jem . Kapo dol , si pa dobro to stvar napisal , vendar bom vseeno še potreboval tvojo pomoč , upam da se ne boš jezil če bom kaj neumnega vprašal ? Sedaj morem prvo malo stvar preštudirati potem pa bi prosil za pomoč.
Glede na strašen vihar tu pri nas na primorskem glede veternih elektrarn , sem mislil , da bi napravil tako za štos eno merilno pripravico . Meril bi hitrost vetra , čas osvetlitve s soncem in temperaturo ( mogoče tudi vlažnost in količino padavin) . To pa bi v določenih časovnih intervalih pošiljal v PC , kjer bi jih statistično obdelal. Sam "hardwer" se mi ne zdi kritičen(niti cenovno) , težave pa vidim v mojem premalem poznavanju Baskoma. Tako da se bi tega lotil le , če bi lahko računal na pomoč Laughing
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2004 7:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,

no, zanimiv projekt pripravljaš...

Predlagam, da za merjenje temp. in vlage uporabiš program za SHT11 senzor, ki ga je opisal Simon Skočir v članku Merjenje temp. in vlage. Program lepo deluje z 8051 družino.

Master/slave povezava med mikrokontrolerji pa ne bi smel biti posebno hud zalogaj, ko si boš prebral omenjeni članek o Grafičnem LED prikazovalniku.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2004 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure , predpostavljam , da je mikrokontrolerju popolnoma isto ali se pogovarja z PC-jem ali Master mikrokontrolerjem ?Mogoče nebi bilo slabo , če bi pripel tisti program (mogoče članek) na forum , da bi še ostali videli kako to gre Wink .
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2004 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,

toplo priporočam, da se prebere tudi članek o Matričnem LED prikazovalniku, ker se samo iz programa slabo vidi, kaj sem hotel s tem programom narediti.

Prilagam program, ki se sicer nahaja v Download-u.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2004 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Hvala . Confused lahko še napišeš v kateri številki se nahaja Question
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2004 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hojla
Upam, da sem te prav razumel. Tri razlicni 2051 posiljajo podatke na en PC. PC je seveda samo sprejemni. Moj skromni nasvet.
Sedaj ne vem ali gre tako ali me. Samo mislim, da bi slo kar tako, da bi vse RXD ou uC povezal na TXD na PCju, ter vse TXD na uc z RXD na PC. Vse uC pa bi seveda povezal z enim pinom, kjer bi en procesor nakazoval drugim dvema, da je on v akciji in bi ostala dva morala seveda biti tiho.
Drugace pa bi lepo dal en trojni multiplexer in prav tako bi moral povezati vse uC skupaj, da bi vedeli, da nekdo ze oddaja. Sicer pa je za to ze povsem dovolj samo TXD pin

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2004 8:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Simon , dobro si razumel. Mislil sem namreč da bi naslavljal MPc-je , se pravi iz PC-ja bi poslal ukaz na prvi MPC da mi da podatke , ko jih sprejmem pokličem drugega in ta mi odgovori. Tako nebi prišlo do zmede na "zvezah". V tem primeru bi TX in RX lahko povezal skupaj(PC-Mpc)
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2004 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,


CCCC, zakaj pa imamo iskalnik med članki na naši spletni strani:

http://www.svet-el.si/pretekle.html

Embarassed

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2004 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj
Jaz nebi kompliciral. Bi kar enostavno vse TX-e od uC povezal na RX PCja. Vse uC pa bi se povezal med seboj po enem pinu. Se pravi vsi visoko in ko ima kdo za poslati podatke spusti na nizko. Seveda ze pred tem mora prekontrolirati stanje tega pina. Seveda pa je zazeljeno, da das nakljucni (radom) cas posiljanja oz. npr 10 min + random 0-1 sec. Da ne bi prislo po nakljucju do trkov

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2004 8:10 pm    Naslov sporočila: komunikacija med uPC-ji Odgovori s citatom

LP!
Zelo zanimiv projekt.
Iskra,nevem zakaj rabiš komunikacijo med tremi procesorji.To kar misliš narediti je možno narediti z enim procesorjem.
Za komunikacijo pa priporočam 485 ker če bo razdelja daljša lahko pride do napake med komunikacijo (težavno pa zna biti posebi v poletnih mesecih ko rado zagrmi).
Vse senzorje ki jih rabiš lahko dobiš v 1WIRE izvedbi in bi procesor lahko bil v bližini PC-ja,z tem odpade nadležno vlečenje kablov.
Nekje na DALLAS-ovi strani sem pred časom našel vremensko postajo ki sicer komunicira z PC-jem vendar je zanimivo kako so rešili določene stvari (merjenje hitrosti vetra).
VLADO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Novinec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:19
Prispevkov: 1
Kraj: Vuhred

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo zanimiv projek se mi zdi ta nadzor vetra. To bi zanimalo tudi mene. Ker sem doma ob Dravi in tu skoraj vseskozi piha bi rad to moč vetra nekako izmeril in morda rezultate meritev kdaj kasneje uporabil za kakšno koristnejšo napravico. Vsekakor bi bilo dobro meriti na več lokacijah hkrati tako da bi ugotovi najprimernejšo lokacijo.

lep pozdrav Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group