Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uporabniki frekvenc

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2006 9:39 am    Naslov sporočila: Uporabniki frekvenc Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Prosim, če mi lahko kdo pomaga najti odgovor na naslednji vprašanji:
- komu je v Sloveniji namenjen frekvenčni pas med 78MHz in 82MHz
- kje bi lahko našel spisek uporabnikov določenih radiodifuznih frekvenc (do recimo največ 1GHz)?
Hvala!
Rudi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2006 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Če se ne motim je to vojaško frekvenčno območje. Če bi lahko kar tako dobili podatke "kdo je lastnik določenih frekvenc" bi bilo zelo čudno. Zaenkrat to skrivajo, če le da.
V večini primerov smo vsak po svojih močeh prišli do določenih podatkov, ki so nas zanimali. Tako da "pot pod noge"....

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2006 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Question

Pred nekaj meseci me je zanimalo cemu je namenjeno doloceno podrocje pri nas (en od tujih ISM bandov). Odgovor sem nasel v enem Pravilniku ali Uredbi oz. necem podobnem na eni od podstrani www.sigov.si - ne spomnim se tocnega imena tega dokumenta, zato vceraj nisem odgovoril, glede na zgornji odgovor pa menim, da je delna informacija boljsa kot nic. Ne bos izvedel kdo je lastnik dolocenega kanala (recimo frekvence za javno radijsko postajo ali kaj podobnega), bos pa nasel namen posameznega banda, kar je informacija, ki jo najbrz isces.

Ime je bilo najbrz nekaj v stilu "Pravilnik o radijskih frekvencah" - za iskanje uporabi najdi.si, ki zna nekoliko pregibati iskalne termine ... iskalnik na www.sigov.si je namrec zelo zelo omejen. Sam sem zapravil kar nekaj casa, da sem stvar koncno nasel v tisti njihovi zmedi, zato mi je zal, da nisem naredil bookmarka; ko/ce jo najdes, prosim objavi URL, da bo lahko se kdo drug nasel hitreje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2006 7:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obema hvala za odgovor! V bistvu me res zanimajo samo pasovi in ne konkretno, komu je določena frekvenca in moč trenutno dodeljena. Sem tudi sam iskal po straneh Ministrstva za promet in zveze, pa nič našel. Verjetno so informacije pregloboko zakopane (če sploh so ...). Mislim pa, da ni potrebno, da take informacije skrivajo. Bom še malo pobrskal.
Pozdrav,
Rudi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strobos
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:26
Prispevkov: 32
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prilogi je dokument, vendar se mi zdi, da so tu napisane samo radijske frekvence, ki se smejo uporabljati brez odločbe o dodelitvi radijskih frekvenc.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

strobos, hvala za informacijo oz. dokument. Za orientacijo mi bo kar prav prišla, tako vsaj vem, za katere frekvence izdajajo licence itd. Vseeno pa bi vprašal, kje je ta dokument skrit. Zadeva me zanima kot informacija in ne zaradi dela na določenih frekvencah (razen modelarstva).
Pozdrav
R.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 10:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rudi, ti si ocitno ena huda lenoba - lepo sem ti napisal, da uporabi iskalnik in dodal dovolj terminov, da bi lahko prisel do popolnega odgovora, ki ga isces.

V Uredbi o načrtu razporeditve radiofrekvenčnih pasov je tabela z vsemi pasovi (Priloga 1, na dnu), ki sem jo omenilo v mojem prvem sporocilu. 5 minut iskanja ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ravno ta dokument sem že našel, na žalost pa nimam računa za IUS, kamor sem najprej prijadral. Potem sem moral iskanje preložiti na popoldanski čas ... služba pač :)
Vseeno hvala!
R
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group