Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JEDKANJE: HCl in UV casi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 11:38 am    Naslov sporočila: JEDKANJE: HCl in UV casi Odgovori s citatom

Hoj. Eno zacetnisko vprasanje. Kje se da pri nas v Sloveniji kupiti HCl za jedkanje? Merkur? Lekarna? HTE? Ja, in kaksne so cene za liter?
Verjetno je treba zraven dodati se kaksen peroksid. Povejte mi tudi kako je z njim.

Poleg tega pa bi se rad videl, da mi napisete kaksne koncentracije uporabljate in postopek v parih stavkih.

Nasel sem: http://www.red-mamba.com/izdelki_html/slo_samsvojmojster.html

lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si


Nazadnje urejal/a RokR Tor Apr 18, 2006 4:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V trgovinah od Helios-a, včasih se mi zdi da je to bila trgovina Mavrica. Za oboje skupaj boš dal kakega prešerna pa pol. Mešaš pa po občutku, recimo 1dcl vode, kakšni dve žlici HCL in kakšno žlico H2O2 približno. Če se ti pri jedkanju pojavljajo mehurčki imaš premočno koncentracijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 2:56 pm    Naslov sporočila: vodikov klorid Odgovori s citatom

receptura za jedkanje

7,7dcl vode
2dcl hcl 20do30%
0,3dcl vodikovega peroksida
to je vse

lp ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj. Hvala vama. Se nekaj me zanima. Ima kdo UV zarnico kupljeno v Konradu. Mislim, da je 250W. S kaksne razdalje osvetljujete in koliko casa?

lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.elektro-n.com/forum2/viewforum.php?f=29
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2006 2:57 pm    Naslov sporočila: jedkanje Odgovori s citatom

Napisal sem recepturo za jedkanje in dodajam:da se baker hitreje zjedka postavim plastično posodo z jedkalno tekočino v večjo posodo z vodo segreto na maksimalno 45st.C.Hitrost jedkanja je namreč odvisna tudi od temperature.Za osvetljevanje pa uporabljam 500 watni reflektor na razdalji cca 40 cm po rebrovem predlogu.SE ZELO DOBRO OBNESE.
lp ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2006 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz v jedkalno raztopino dodajam led, ker se med jedkanjem raztopina že sama od sebe preveč segreje. Seveda to velja takrat, ko imam za zjedkat večjo količino, ne 1 ali 2 ploščici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2006 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="reber"]Jaz v jedkalno raztopino dodajam led, ker se med jedkanjem raztopina že sama od sebe preveč segreje...

zavisno od površine, ki se jedka. Če je ta majhna, se temperatura mešanice ne bo bistveno dvignila. Nikakor pa ne do 45 stopinj, pri kateri dosežemo hitrejši proces..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2006 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa sem jaz drugega napisal ??? če me že citiraš, potem citiraj vse in videl boš, da sem že vse to, kar si ti ugotovil, že napisal. Omenjall sem večje količine, oziroma 1 ali 2 ploščici Wink No ja, glede na tistih ubogih 8 kvadratnih metrov ploščic na leto, najbrž še ne vem vsega Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 06, 2006 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 8:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa zanima, kako bi se dalo zjedkati ploščico, če so nanje čisto tanke povezave (naprimer če je na nje tqfp ohišje)?
_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group