Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sezor odpiranja vrat

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 7:35 am    Naslov sporočila: Sezor odpiranja vrat Odgovori s citatom

Zanima me,kako bi naredil tak senzor oz. bi se ga dalo kupiti,da bi bil čim manjši oz. neviden,keteri bi kotroliral vhodna vrata? Mislil sem tako,da bi lahko videl ali je nekdo stopil čez vrata izven moje prisotnosti;ta ki pa bi vrata v tem času odprl pa tega,nadzora sploh nebi opazil? In če bi bil lahko mobilen,tako,da bi ga lahko nastavil takrat ko me ni oz. tudi prestavil na druga vrata?! V naprej hvala za pomoč!

P.S. Pa,da bi senzor delal na baterije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno od tega, kaj razumes pod "neviden"; mikroskopsko majhnih komponent iz prakticnih razlogov ne delajo (ker bi jih bolj tezko uporabljal brez mikroskopa seveda Laughing ).

Majhnega senzorja sicer ne bi bil problem narediti, sploh ce imas moznost vrata prilagoditi senzorju (majhna luknja v podboju, kjer bi bil senzor spravljen). Ce take moznosti nimas, se bos moral sprijazniti s tem, da ne bo tako zelo "neviden" - npr. 10x10x5 mm brez baterije - za odcitavanje podatkov (kolikokrat in kdaj je bil senzor sprozen) pa bi imel recimo loceno napravico, da se senzor cimbolj zmanjsa.

Alternativa bi bil brezkontaktni senzor (recimo opticni), ki bi lahko bil montiral relativno dalec od vrat (v vidni liniji, a recimo skrit v kaksni vazi za roze ali kaj podobnega).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super dobra zamisel! Hvala! Zanima me,kje bi si to lahko nabavil? Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nekom, ki bo tako stvar naredil samo zate ? Dvomim, da kdo to prodaja ze narejeno, ker gre za tako specificno aplikacijo, ki jih ne mores pri nas prodati 10 ali 100 tisoc (ali kolikor je pac potrebno da nekaj zasluzis pri masovni proizvodnji). Meni se zdi stvar zanimiva - in predvsem izvedljiva Laughing - ce si pripravljen placati razvoj, bi se je sam lotil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče razvoja je tako.Za enkrat bi rabil tega cca. 10 kom,vendar ko bi to stvar lahko,komu pokazal bi se dalo za kaj več zmenit.Vse pa je največ odvisno od cene.Mi lahko vsaj približno poveš,koliko bi to nekje nokroglo stalo? Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

najbolj bi ti prišel prav laserski sistem, ki so ga pred časom prodajali v Neckermann-u za majhen denar.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam pojma takole na pamet - nekaj tisoc SIT/kos, odvisno od tega, kaj bi hotel imeti (z vsakim senzorjem en citalnik ali bi imel tega samo enega, senzorjev pa 10) ? Poglej to varianto, ki jo je omenil Jure - tako nekako bi se jaz lotil brezkontaktnega (drazjega) senzorja; ce je cena nizka, bos dobil ze narejeno, pa se v lepsi skatlici bo prislo Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
microera
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2005 11:32
Prispevkov: 13
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2006 5:17 pm    Naslov sporočila: Re: Sezor odpiranja vrat Odgovori s citatom

marev je napisal/a:
Zanima me,kako bi naredil tak senzor oz. bi se ga dalo kupiti,da bi bil čim manjši oz. neviden,keteri bi kotroliral vhodna vrata? Mislil sem tako,da bi lahko videl ali je nekdo stopil čez vrata izven moje prisotnosti;ta ki pa bi vrata v tem času odprl pa tega,nadzora sploh nebi opazil? In če bi bil lahko mobilen,tako,da bi ga lahko nastavil takrat ko me ni oz. tudi prestavil na druga vrata?! V naprej hvala za pomoč!

P.S. Pa,da bi senzor delal na baterije!


poglej si tole zadevo:
http://www.microera.si/safeman.html
deluje na principu, detekcije gibanja...pošlje sms nas telefon! Potrebuješ še en poceni Siemens GSM!
Lahko ga nastaviš tudi tako, da se alarmira tudi ob šumu! Če hočeš lashko tudi prisluškuješ (ukaz LST)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 9:18 am    Naslov sporočila: Jaz imam na vratih reed kontakte Odgovori s citatom

Jaz sem na podboj vrat nad vrati kar z lepilom prilepil reed stikalo, to sta dva feromagnetna kontakta, ki se stakneta v magnetnem polju, na vratno krilo pa se prilepil permanentni magnet. Ko so vrata zaprta, je tok sklenjen
_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za vse informacije in pomoč,katera mi bo še koristila.Javim pa se po ZS! Smile Smile Smile Smile Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group