Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Voice over IP

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2006 12:54 pm    Naslov sporočila: Voice over IP Odgovori s citatom

Zivjo,

ce sem temo odprl na pravem forumu ali ne bi se dalo razpravljati. Ceprav se mi zdi, da je forum namenjen bolj elektroniki me vseeno zanima, ce je se je ze kdo ljubiteljsko ali profesionalno kakorkoli srecal z VoIP (voice over IP) tehnologijo.

Jaz imam namrec PC na katerem je instaliran FreeBSD, ki mi v osnovi sluzi kot router za DSL (in kabelsko backup) povezavo. Pred kratkim sem se zacel zanimati za VoIP, zato sem na streznik nalozil programski paket asterisk (open source PBX), pri podjetju ISKRAteling d.o.o. pa sem kupil dva swissvoice ip10s telefona. Glavni namen je bil znizati stroske telefonskih pogovorov, ki jih imava z dekletom kar precej Smile
Zadeva je seveda uspela, saj imava oba DSL povezavo in sem izkoristil prenos govora po IP protokolu.

Ce koga zanima kaj vec o tem oziroma ima kdo kaksno podobno izkusnjo v zvezi s tem bi rad nadaljeval debato.

lp, Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2006 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bi bilo zanimivo za marsikoga!
Telekom je malce draga zadeva, za kar ponuja!!
Sicer si s sosedom delim ADSLl linijo in do nje imam dostop z acces pointom.

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2006 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

jaz namesto vse fancy opreme uporabljam kar Skype in slušalke z mikrofonom, ki ju vtaknem v PC-ja.

Toplo priporočam za vse, ki imate ADSL.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2006 9:04 pm    Naslov sporočila: voIP Odgovori s citatom

Ja, Skype je super zadeva. Samo težava nastopi takrat, ko hočeš govoriti po telefonu in to še v drugem prostoru. Saj obstajajo tudi Skype telefoni samo še vedno moraš imeti PC prižgan! če želiš telefonirati. Pred časom sem si kupil Linksysov TA (telefonski adapter) in malo testiral zadevo (zadevo sem spravil tako daleč, da v eno stran že pokličem in tudi komuniciram v drugo pa še ne. Firewall?). Super. Le za Skype ni primeren, ker ne podpira SIP protokola. Skype namreč. Obstaja pa nek program, ki pretvori Skype v SIP. Pa smo spet tam, da moraš imeti PC vklopljen. Telefonski adapter testiram s Pulver comunicatorjem in se kar lepo obnese, odzivi po svetu pa so tudi več kot pozitivni.
Ko bo kaj novega se pa oglasim
LP
Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2006 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jani,

vsak plus ima seveda svoj minus.

Da ne bo kdo mislil, da delam reklamo, ampak trenutno je najcenejši T-2, kot vsi vemo. Edini problem (poleg plusa spet en minus...Smile) je, da ima T-2 težave zaradi znanih zapletov...

Mimogrede, koliko cekinov pa je ta TA?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 8:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz že veselo uporabljam T2 in dela super. Težave sem imel samo takoj ob priklopu, ampak sem bil tečen in so vse skupaj rešili. Od takrat dela 100 na uro.
Zadovoljen

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Linksysov TA stane približno 13000 SIT ima pa izhod za 2 aparata (2 različna ponudnika VOIP) ali vhoda na telefonsko centralo. To zadnje uporabljam tudi sam. S centralo pa vemo kaj vse se da narediti.
LP, Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa izkusnje z VoIP telefoni?

Do sedaj sem testiral Grandstream BT102 in GXP2000, uporabljam pa Swissvoice IP10s.

Je kdo delal s katerimi drugimi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group