Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Minipin podpira nove Atmelove ISP 8051 uC-je
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žičkar
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 23:06
Prispevkov: 83

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2005 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Naročil sem si minipin, sedaj pa sem naletel na eno težavo.Želim aktivirat
ISP programiranje, ki naj bi se vključil z jumperjem J17, vendar ta jumper ne obstaja oz. ga nikjer ni.Problem je v tem, da na shemi prikazuje, da je treba za omenjeno programiranje spojiti J17, saj s tem povežemo P1.0 in RST.Edino možno bi bilo, da je J17 pomotoma zamenjan za U2( prazno tripinsko podnožje), vendar sem izmeril kontakte, pa ni noben izmed njih povezan na reset(RST).
Upam, da ste razumeli mojo težavo in vas naprošam, da mi odgovorite in utemeljite, zakaj nikjer v vezju ni J17.
Poleg tega me še zanima postopek ISP programiranja( ali je potrebno imeti kontroler priključeno na napajanje?)

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2005 8:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

izgleda, da je J17 ostal v navodilu po pomoti, saj si pravilno ugotovil, da J17 na tiskanem vezju ne obstaja.

Na kratko - v Minipin vtakneš mikrokontroler (89S8252, 89S53), vtakneš programirni konektor v K6, preklopiš stikalo za izbor mikrokontrolerja na 8051, priključiš napajalno napetost na Minipin, stikalo za izbor napetosti preklopiš na 5V in to je to. Potem lahko direktno iz Bascoma programiraš, v kolikor uporabljaš t.i. Sample programmer. Načrt za ta programator je v navodilih, hkrati pa ga najdeš tudi v Bascom-8051 help datoteki v sekciji Supported programmers.

Če bo še kakšno vprašanje, ga pošlji ali pokliči na 080 1741.

Lp
Jure



MINIP5Slo.pdf
 Description:

Download
 Filename:  MINIP5Slo.pdf
 Filesize:  38.53 KB
 Downloaded:  1146 Time(s)

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2006 7:29 am    Naslov sporočila: Re: Minipin podpira nove Atmelove ISP 8051 uC-je Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Lep pozdrav vsem!

Pravkar sem dokončal prve teste z Minpin razvojno ploščo in novimi Atmelovimi ISP mikrokontrolerji AT89S2051/S4051 in AT89S8253, katerih opise najdete na:

http://www.atmel.com/dyn/products/param_table.asp?family_id=604&OrderBy=part_no&Direction=ASC

Sprva so testi izgledali obupno - uporabljal sem Sample programmer, ki je opisan v Bascom help datoteki, vendar program ne podpira novih mikrokontrolerjev.

Prebrskal sem kar nekaj spleta, pri tem mi je pomagal Vlado (hvala Vlado!) in ravno na Vladotovo pobudo sem prisurfal do ISP programatorja, ki podpira veliko novih mikrokontrolerjev.

Program je brezplačno na voljo na:

http://www.amwaw.edu.pl/~adybkows/elka/ispprog.html

Lepota tega programatorja je v tem, da obstoječi hardver od STK200 ali Sample programator ostane isti, saj lahko v programu spreminjamo nastavitve priključnih sponk.

Pri uporabi omenjenega ISP programatorja in Minipin razvojne plošče je potrebno nekaj zvitosti: programiranje in brisanje se odvija samo na nižji napajalni napetosti, to je 3,3V - kar za Minipin ni noben problem, samo stikalo prestavimo v položaj 3,3V!

Svetujem tudi, da uporabljate kvarc kristale, ki zanesljivo nihajo, čeprav meni vse lepo dela tudi z 12 MHz resonatorjem.

Prilagam tudi DAT datoteki za 89S4051 in 89S8253.

Lp
Jure

PS: vzorce mikrokontrolerjev sem naročil tako v Codicu kot v IR elektroniki, dobil sem jih le v slednji...


Nikjer ne vidim DAT datotek za 89S4051 in 89S8253!

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2006 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz,

hvala za obvestilo - sem ju dodal v originalni post.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2006 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, hvala lepa!
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za uporabnike AT89Sxxxx verzije !

ISP programator (STK200) programira S verzijo brez Minipin-a in tudi na 5V. Zgornja razlaga je zavajujoča in dela reklamo za Minipin.


LP, stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stursc je napisal/a:
Zgornja razlaga je zavajujoča in dela reklamo za Minipin.


LP, stursc


Hoj,

nič ni zavajajoče glede tehničnih karakteristik, admin me pa ni nič okregal, ker sem si "privoščil" malo reklame... Very Happy

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group