Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Automatic Gain Control

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2005 1:07 am    Naslov sporočila: Automatic Gain Control Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Ker me je google razočaral (oz. ni prikazal željenega) se obračam na vas! Iskal sem namreč shemo za AGC. Seveda jih je našel nekaj, a so bile vse dokaj "velike" (= veliko število elementov). Moja želja pa je narediti to vezje čim manjše in čim cenejše - mogoče s kakim operacijskim ojačevalnikom ali kaj podobnega - bolj primitivna zadeva. To vezje bi vezal za mikrofonski predojačevalec. Prosim za pomoč pri načrtovanju.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2005 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

če se prav spomnim imajo integrirana vezja za mikrofonski predojačevalnik že vgrajen AGC. Recimo SSM2166, vendar ga na žalost ne prodajajo več Morda obstaja še kakšen podoben član te družine kvalitetnih predojačevalnikov.

Drugače pa sem jaz te zadeve delal s FET tranzistorjem, odpiral oz. zapiral pa sem ga z napetostjo, ki sem jo usmeril z dvema diodama. Na Gate dodaš še elektrolit proti masi. S tem elektrolitom določaš časovno bazo, kako hitro bo AGC "popustil".

Nekaj podopbnega je na strani:

http://www.qrp.pops.net/Idaho.htm

Poglej vezavo okoli tranzistorja BS170, da boš videl , kaj mislim. Na tej shemi BS 170 zapira vhodni signal glede na to, kako glasno predvaja ojačevalnik.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2005 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor! Bom nabavil material in preizkusil.

Lp, Domen

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group