Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Virtualna trgovina
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 9:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure,

Ne pozabit na vrednost 0 (mostič v SMD tehniki dostikrat prav pride Wink )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa,če bi namesto škatlice elemente v pvc vrečko za 10 ali 25kosov.vsako vrednost upora v vsako vrečko.Res pa je,da ima nekateri škatlice ali predalčki.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je rekel Andrejj. Lahko bi se pakirali v pvc vrečkice. Tudi v HTE imajo tako. Vsak element druge vrste v svojo vrečko, kar pa se mi zdi, da ne bi bil velik strošek.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 6:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:
Kot je rekel Andrejj. Lahko bi se pakirali v pvc vrečkice. Tudi v HTE imajo tako. Vsak element druge vrste v svojo vrečko, kar pa se mi zdi, da ne bi bil velik strošek.


Še bolj optimalno je, da gre vse v eno vrečko, temu pa dodamo tabelo označevanja uporov. Na ta način se bodo tudi tisti, ki ne znajo brati oznak iz SMD uporov tudi kaj naučili.

Hvala za vse predloge! Upam, da bom kmalu sporočil dobro novico.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 6:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
NUFAN je napisal/a:
Kot je rekel Andrejj. Lahko bi se pakirali v pvc vrečkice. Tudi v HTE imajo tako. Vsak element druge vrste v svojo vrečko, kar pa se mi zdi, da ne bi bil velik strošek.


Še bolj optimalno je, da gre vse v eno vrečko, temu pa dodamo tabelo označevanja uporov. Na ta način se bodo tudi tisti, ki ne znajo brati oznak iz SMD uporov tudi kaj naučili.

Hvala za vse predloge! Upam, da bom kmalu sporočil dobro novico.

Lp
Jure

Evil or Very Mad Joj Jure samo tega ne ... take vrečke nočem, pa če jo dobim zastonj. Med recimo 48 vrednosti po 20 uporov skušaj najti 5 različnih. Shocked To je kot iskanje igle v kopici sena...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 7:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:

Evil or Very Mad Joj Jure samo tega ne ... take vrečke nočem, pa če jo dobim zastonj. Med recimo 48 vrednosti po 20 uporov skušaj najti 5 različnih. Shocked To je kot iskanje igle v kopici sena...


Silvo,

izhajal sem iz tega, da vsi elektroniki že imamo predalčke, v katerih so že navadni upori. Enkrat bi bilo treba te SMD upore pospraviti v svoje predale in zadeva je urejena.

Če slučajno kdo ve, kje bi nabavili ustrezne škatlice bomo v ponudbo vključili tudi škatlice.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Silvo je napisal/a:

Evil or Very Mad Joj Jure samo tega ne ... take vrečke nočem, pa če jo dobim zastonj. Med recimo 48 vrednosti po 20 uporov skušaj najti 5 različnih. Shocked To je kot iskanje igle v kopici sena...


Silvo,

izhajal sem iz tega, da vsi elektroniki že imamo predalčke, v katerih so že navadni upori. Enkrat bi bilo treba te SMD upore pospraviti v svoje predale in zadeva je urejena.

Če slučajno kdo ve, kje bi nabavili ustrezne škatlice bomo v ponudbo vključili tudi škatlice.

Lp
Jure

Se strinjam s Silvotom, groza ko mi pošljejo pomešan material Confused
Večina nas ki se že dalj časa resno ukvarjamo s elektroniko imamo to že pošlihtano. Zato bi pa vsaj tistim ki tega nimajo (škatlice, predalčnike) da kljub večjemu strošku to nabavijo , saj je potem res veselje ustvarjati.
Če samo pomislim da me ena hladna "birca" stane 300 sit , en predalčnik s cca 20 predalčki (ki jih lahko razdelim v 3 sektorje .... torej bi za kompletno lestvico potreboval cca 3 predalčnike) približno 2 prešerna.
No za "napredek" se pač moramo nečemu odpovedati , teška odločitev .. birca cigareti ... ali pa nekaj plastike Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi bila škatlica,bi kdo vedel za plastikarja ki dela za farmacijo ali drugo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:

Se strinjam s Silvotom, groza ko mi pošljejo pomešan material Confused


Tole je rešitev:
http://www.electrosort.com/surface_mount_sorter.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Novinec


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 17:59
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglejte tole http://www.eljan.si/uporovni_elementi.html mogoče bo koga zanimalo
LP
Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Mojster


Pridružen/-a: Pet Jan 2004 8:05
Prispevkov: 25
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 1:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sam sem pred letom tole že naročil, ter sem bil zadovoljen, da mi ni bilo potrebno hoditi za vsak upor v trgovino. Za začetek zaloge je kar v redu.
_________________
lp, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 14:11
Prispevkov: 12
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2005 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,
na Virtualni trgovini nikjer ne piše koliko pride poštnina.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2005 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:
Oj,
na Virtualni trgovini nikjer ne piše koliko pride poštnina.
lp


Glavič,

ko robo naročiš in greš k blagajni se tam pojavijo možnostni poštnine. Največkrat je 600 SIT, ker štromarska roba ni težka - z izjemo knjig.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group