Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Virtualna trgovina
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2005 8:47 pm    Naslov sporočila: Virtualna trgovina Odgovori s citatom

Imam malce čudno vprašanje, pa vendar... Se bo mogoče v prihodnosti vaša virtualna trgovina razširila? S tem mislim na to, da bo na voljo več različnih artiklov (IC-ji, kondenzatorji, konektorji,...). Pač, kot druge elektro trgovine.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 6:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

v planu imamo, da se bo trgovina širila, težko pa napovem, kdaj se bo to zgodilo/dogajalo.

Verjetno te moti to, da pri nas naročiš nekaj, drugje pa nekaj drugega, kar mi nimamo. Ti bi verjetno rad imel t.i. "one stop buying" kajne?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, zanima me, če kaj razmišljate o kakih sortimentih - recimo uporov, ki bi bila cena ugodnejša. Cena 8 sit /kom se mi zdi apsolutno pretirana. Pred časom sem kupil en tak sortiment v Conradu v Grazu (kataloška 419117) S predalnikom ter vsebino 6000 uporov pride 72Eur-a. (ca. 2.9sit/kom + predalnik)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo,

sortiment uporov smo imeli že pred leti in se je lepo prodajal, dokler jih ni zmanjkalo pri dobavitelju.

Moram priznati, da že dolgo nisem iskal podobnih sortiment-ov, morda pa bomo v prihodnosti ponudili tudi sortiment recimo 1/4W in SMD uporov - če bo seveda cena primerna.

Sicer se pa strinjam, da je 8,5 SIT za upor veliko.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Silvo,

sortiment uporov smo imeli že pred leti in se je lepo prodajal, dokler jih ni zmanjkalo pri dobavitelju.

Moram priznati, da že dolgo nisem iskal podobnih sortiment-ov, morda pa bomo v prihodnosti ponudili tudi sortiment recimo 1/4W in SMD uporov - če bo seveda cena primerna.

Sicer se pa strinjam, da je 8,5 SIT za upor veliko.

Lp
Jure


Jure,

Sortiment SMD uporov je zanimiva ideja.

V Conradu v Avstriji stane tak sortiment ca 37Eur.
Cena do 10.000 sit za podoben sortiment bi bila sprejemljiva.

Preis nur 36,25 EUR
(inkl. 20% MwSt.)
entspricht Netto 30,21 EUR
Stück
Übersichtliche und griffbereite Aufbewahrung von SMD-Bauteilen. Die Entnahme erfolgt mittels Saugpipette oder Pinzette aus 32 Plastikdosen. Dadurch wird ein einfacher und schneller Zugriff auf SMD-Bauteile ermöglicht. Jeder SMD-Behälter ist mit dem Bauelemente-Wert beschriftet. Behälter Abm. (L x B x H) 185 x 110 x 15 mm.
SMD-Widerstände Reihe E 12, Bauform 1206, Toleranz 5%
SMD-Widerstandssortiment I, Inhalt: 800 Stück
32 Widerstandswerte, je 25 Stück 0 Ω, 10 Ω, 12 Ω, 15 Ω, 18 Ω, 22 Ω, 27 Ω, 33 Ω, 39 Ω, 47 Ω, 56 Ω, 68 Ω, 82 Ω, 100 Ω, 120 Ω, 150 Ω, 180 Ω, 220 Ω, 270 Ω, 330 Ω, 390 Ω, 470 Ω, 560 Ω, 680 Ω, 820 Ω, 1 kΩ, 1,2 kΩ, 1,5 kΩ, 1,8 kΩ, 2,2 kΩ, 2,7 kΩ, 3,3 kΩ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

Verjetno te moti to, da pri nas naročiš nekaj, drugje pa nekaj drugega, kar mi nimamo. Ti bi verjetno rad imel t.i. "one stop buying" kajne?


Točno tako. Potem moraš kupiti material v najmanj dveh on-line trgovinah in plačati tudi dve poštnine, kar pa se ekonomično gledano ne "splača" več.
Vse je OK, če si doma blizu teh trgovin in se lahko kadarkoli zapelješ in kupiš potrebno. Kaj pa če si doma dlje? Je pa problem.
Jaz osebno kupujem v Celju, ampak se največkrat zgodi, da tam nimajo zahtevanega materiala. Včasih tudi prodajalci ne vedo kako kakšna stvar zgleda oziroma kaj je to, ki zahtevaš (primer: Vprašal sem za konektor DIN 41612 in me je prodajalec samo čudno gledal). No, ampak to je že druga tema.

_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo je napisal:
Citiram:
V Conradu v Avstriji stane tak sortiment ca 37Eur.
Cena do 10.000 sit za podoben sortiment bi bila sprejemljiva.

Silvo, nisi pogledal Conrad pri nas: Wink
419133 SMD sortimenti
Kat.št. 419133
10.690,00 SIT
Mislim pa, da je kljub lični škatlici predrago.
Poglej ceno enega upora v HTE: 5,82 SIT ! Rolling Eyes

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2005 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če kupuješ "upor po upor" kakor je prodaja v prodajnem servisu SE potem cena ni visoka. Pri količinski recimo 100kom ene vrste pa to kar znese.
Je pa čisto normalno, da je večja količina cenejša. (ravno sem se spomnil zanimivosti, ki ne sodi ravno sem ; kolega je pred časom kupil 2dl vodikovega peroksida. Le tega je plačal več kot jaz za cel liter Shocked V čem je fora? Dodatno je plačal embalažo ter prelivanja Sad )
Glede SMD jev v Conradu v Grazu sem na hitro zračunal. 11 sit po uporu. No ja to bi še šlo -glede na to, da je zraven skatla.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2005 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo,

pri SMD uporih, ki si jih naštel pogrešam kar nekaj vrednosti, ki so nad 3k3...

Malo povpraševanj sem že vrgel ven, upam, da bomo kmalu dobili ustrezen odgovor.

Bi pa prosil za nasvet - ali se držati lestvice 32 vrednosti ali morda lestvice 72 vrednosti.

Nadalje, ali je 25 kosov vsake vrednosti dovolj in ali je 50 kosov vsake vrednosti preveč?

Podobna vprašanja veljajo tudi za kondenzatorje.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2005 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rekel bi , da že 10 uporov zadostuje . Po mojih izkušnjah je 90 % asortimana (lahko trdim za upore , kondenzatorje in tranzistorje) nedotaknjenega. So pa določene vrednosti 470E,1K,2k2 ... katere rabiš skoraj v vsakem projektu. Tako da se mi zdi , da bi verjetno bilo uporabno , da bi združili SMD in navadne upore (po možnosti še škatlico) ,dodali še asortiman kondenzatorjev in v paketu ponudil , tako da se zmanjšajo stroški pošiljanja.
Nato pa samo dopolnjuješ tisto kar zmanjkuje. Pa tudi cena uporov se mi ne zdi pretirana , če je to mišljeno za "eksperimente" , za hobi. Če pa bi se šlo za proizvodnjo , potem pa itak veljajo povsem druge količine in cene.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2005 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res, Iskra običajno nekaterih uporov gre bistveno več kot drugih. Sploh, če neko zadevo delaš po načrtu. Na načrtih sploh kar se tiče digitalne tehnike so običajno predvideni "klasični" elementi - taki za katere se predvideva, da jih dobiš v vsaki trgovini z elektroniko. Običajno vidiš, da je recimo kak pullup upor 10K, če prav bo na istem mestu služil popolnoma enako upor med 5-50K. Tisti, ki se striktno drži načrta bo dal iz sortimenta 10k - zaloga bo dokaj hitro pošla. ..sam pa bom vzel tisto vrednost iz med dopustnih mej katere imam največ na zalogi. Na tak način se da praktično izkoristit cel sortiment.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 7:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

hvala vsem za mnenje, nisem pa prebral, ali damo noter 32 vrednosti ali več?

Glede problema, da 10k, 4,7k, 47k itd. upori precej prej poidejo bomo verjetno naredili tako, da bo teh uporov več (recimo 20 kosov).

Vsekakor bomo poizkusili nekaj narediti še pred počitnicami...

Še eno vprašanje: ali se vam res zdi, da morajo biti upori v škatlici? Večina elektronikov že ima svoje škatlice, kjer so že napisane vrednosti uporov, kamor lahko spravite tudi SMD-je.

To sprašujem zato, ker so takšne simpatične škatlice tudi "simpatično" drage...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 7:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Hoj,

hvala vsem za mnenje, nisem pa prebral, ali damo noter 32 vrednosti ali več?

Glede problema, da 10k, 4,7k, 47k itd. upori precej prej poidejo bomo verjetno naredili tako, da bo teh uporov več (recimo 20 kosov).

Vsekakor bomo poizkusili nekaj narediti še pred počitnicami...

Še eno vprašanje: ali se vam res zdi, da morajo biti upori v škatlici? Večina elektronikov že ima svoje škatlice, kjer so že napisane vrednosti uporov, kamor lahko spravite tudi SMD-je.

To sprašujem zato, ker so takšne simpatične škatlice tudi "simpatično" drage...

Lp
Jure

Confused Zelo teško je delati če je vse razmetano Wink . Predpostavljam , da bi to bilo namenjeno bolj začetnikom , saj verjamem da tisti ki so že dalj časa v tem , to že imajo. Zato predlagam , da se ponudi -tudi možnost v škatlicah- saj se investicija kaj kmalu "povrne".
Vem da je to lahko kar precejšnja investicija , vendar če pomislimo , da nas vsaka poštna pošiljka stane najmanj "jurja" , si lahko kaj kmalu izračunamo kdaj smo "na pozitivi".
Bi pa pohvalil pripravljenost SE da se spusti v to , saj dvomim da bi od tega imela kakšno ekonomsko korist.
Se opravičujem za kakšne napake v mojem pisanju , namreč preizkušam Linuxe .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure,

Mogoče škatlice ponudite posebej. Tisti, ki jo že ima takega sortimenta ne bo kupoval. Sam škatlic za SMD nimam, zato razmišljam, da bom ob sledečem obisku Conrada v Grazu kupil oba sortimata ravno zaradi ličnih namenskih škatljic. Z upori pa jih bom dopolnil s prodajnega servisa SE, če bodo cenovno ugodni. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,

set uporov ni namenjen samo začetnikom, pač pa vsem tistim, ki imajo opravka z elektroniko.

Zaenkrat sem naredil pregled vrednosti, ki bi jih jaz želel imeti in izkazalo se je, da je to 48 vrednosti: 10, 47, 68, 100, 120, 150, 220, 270, 330, 390, 470, 560, 680, 820, 1k, 1k2, 1k5, 2k2, 2k7, 3k3, 3k9, 4k7, 5k6, 6k8, 8k2, 10k, 12k, 15k, 22k, 27k, 33k, 39k, 47k, 56k, 68k, 82k, 100k, 120k, 150k, 220k, 270k, 330k, 390k, 470k, 560k, 680k, 820k, 1M.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group