Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ali smo za slovenščino?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 5:20 pm    Naslov sporočila: Ali smo za slovenščino? Odgovori s citatom

V zadnjem času vsesplošne anonimnosti in kulture grafitov se češče in češče bere po forumih latovščina, kot "Oj jst bi vprašu, če je še kdo k je delu .." Razlog je verjetno odpor proti učiteljem slovenščine, ki so slovenščino naredili zoprno mladini, ko so posiljevali s sklanjatvami, časi in načini, niso pa znali vzgojiti v mladini ljubezen do lepega jezika.

Nič se nočem hvaliti, da znam jaz lepo slovensko pisati in govoriti. Prav gotovo delam napake, a ne delam jih namerno. Meni je slovenščina lepa, kot je nekomu lepo neko dekle. In podobno kot je zaljubljen mladenič užaljen, če nekdo žali lepoto njegovega dekleta, je meni težko, kadar berem namerno pačenje slovenščine.

Če čutite v večini tako kot jaz, potem se javite, morda bomo skupaj prepričali koga, da je slovenščina lahko lepa. Če pa sem v manjšini, bom obmolknil.

Lepo se vsi imejte, in nisem hotel nikogar žaliti.

Pozdrav
Vilko Sustič
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2004 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem zato , da vsaj poizkusimo to "slovenščino" čimbolj poenotiti . Predvsem zato , da se bomo lažje med seboj sporazumevali. včasih enostavno ne razumeš , kaj je nekdo hotel povedati.
Zato se mi zdi prav , da moderatorji , pa tudi ostali, opozarjamo na take prispevke , tako da se avtorji malo potrudijo in svoj prispevek nato popravijo. Sem pa proti nekaterim navadam , na drugih forumih , da take teme enostavno zaklenejo.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2004 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko,

res je, da se na veliki večini forumov uporablja t.i. internetna slovenščina - in seveda je to doletelo tudi nas.

Kar se mene kot urednika tiče, takšnih izpadov, kot smo ga videli pri Marsovcu ne odobravam, ne bom ga pa sankcioniral. Konec koncev se je avtor podpisal in vidimo, iz katere lune je priletel, da uporablja takšno slovenščino... Very Happy Very Happy

Vsi ostali, ki nam ni vseeno, kakšno slovenščino prebiramo pa vabim, da še naprej uporabljamo kolikor se da lepo slovenščino!

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2004 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem vsekakor za pravilno rabo slovenskega jezika. Če smo elektroniki, elektrikarji kar spoštovanja vredni strokovnjaki, to pokažimo še s pisanjem. Tiste, ki pa slovenskega jezika ne znajo ali pa nočejo pravilno uporabljati, pa je lahko pošteno sram. Kot je nekaterim znano, sem moderator na forumu elektro-n in sem glede pisanja precej strog in po novem brišem brez opozorila, saj je bila velika večina uporabnikov foruma za pravilno rabo slovenskega jezika brez narečij in slenga.
Taki, ki radi pišejo popačeno slovenščino naj se "umetniško" izražajo na temu primernih forumih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gost






PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2004 6:34 pm    Naslov sporočila: Dragi Marsovec, Odgovori s citatom

Dragi Marsovec,

ne zameri nam. Stopil si nam na žulj, pa smo malo zavpili, ker je bolelo. Zamenjaj ime in se nam pridruži z novim imenom, saj drugače nismo slabi ljudje. Le na naša čustva malo pazi!
Dobro je, da nas je čim več. Več ljudi več ve.

Dobrodošel med nami!
Vilko
Nazaj na vrh
marsovc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Feb 2004 16:43
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 1:03 am    Naslov sporočila: Slovenščina Odgovori s citatom

Lepo, da ste povedali kakšne so vaše težave in kaj jih povzroča.
Se oproščam, za pisno rabo žargona.

Ali mogoče kdo ve kako rešiti problem, ki sem ga zastavil.

Upam, da mi je tokrat le uspelo in da ne bo predmet besedila le slovenščina, temveč tudi probelem, ki sem ga prejšnič zastavil.

Hvala za prijaznost

_________________
Vem, da nič ne vem:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 11:42
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popolnoma se strinjam s tem, da se kot "uradni jezik" na forumu uporablja pravilna slovenščina. Izjeme so (po mojem mnenju) lahko že uveljavljeni strokovni izrazi kot "download" in podobno, sicer pa (na drugih forumih, kjer tudi sodelujem) poste v "internetni "slovenščini lepo ignoriram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2004 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav vsem
Bom pa se jaz dodal en svoj prispevek.
Delno se tudi jaz strinjam z vami. Ampak samo delno! Vedno sem bil za svobodo razmisljanja. Se pravi ce je nekomu tako vsec, naj tako tudi napise. Seveda pa vse do ene zdrave meje. Tudi jaz imam svoj slog pisanja, kot ste verjetno pazili. To je clovekov podpis. Iz pisanja se da avtorja kar dobro oceniti. Ali je uglajen gospod, strog, fant pri osemnajstih. Je zalosten, razocaran. Ce bi vse pisal po slovnici in pravilih... to bi bilo, kot da bi bili vsi roboti, hladni. Meni osebno to ni vsec. Komur pac je naj pac tako pise....
Ampak sem pa hudo in zelo zalosten zaradi nekaj drugega. Kar dosti slovenskih programerjev (pa naj si gre za PC ali uC) uporablja angleski jezik pri svojih programih. Sploh pa ce je to za slovenski trg. Ocitno mislijo, da je program bistveno boljsi, ce je napisan v angleskem jeziku. Zanimivo razmisljanje. Ampak, kot sem ze zgoraj napisal....

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 6:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem alergičen na poste (če je govora o strokovnem forumu), ki so napisani nerazumljivo ali v popačeni slovenščini. Nikakor pa tukaj ne gre za "toporišičev" pravopis. Gre le zato, da je post napisan v vsem razumljivem jeziku ne v stilu "saj veš kaj sem mislil..." Pri nas na max-iju taki posti romajo v "Smeti" pod "ključ" ,saj je način pisanja jasno napisan v naših "Pravilih na forumu"

Da še odgovorim na drugi del posta - raba angleškega jezika v programiranju. Če je govora o izvršnih PC programih moram reči, da je dostikrat zelo težko najti določen slovenski izraz. Prav tako je vsaj zame predstavlja velik problem raba slovenskega jezika v samem jedru programa. Sam v jedru progama za razne spremnjivke, labele, konstante... v večini uporabljam angleške izraze v kombinaciji s slovenskimi, enostavno mi slovenskih zmanjka ali mi ne pade na pamet Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2004 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj
Malo narobe si me razumel. Nisem mislil tako: Jst pa rabim en usmirnik To je popolnima nerazumljivo vprasanje in je zelo tesko odgovoriti nanj. Jaz bi zastavil vprasanje tako Ej, ali ima kdo kaksen nacrt za 12V usmirnik, ki prezivi 1A? Na forumu, pa kolikor si vsaj jaz predstavljam zelijo vprasanja tako Iscem shemo za 12 voltni usmirni, ki prenese moc enega ampera
Pa se drugi del.
Te razumem. Vcasih je lazje labele poimenovati "interupt", kot "prekinitev", ampak nisem imel tega v mislih. V mislih sem imel to: Please enter your name: ali Your number is xx in podobne stvari....

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 25, 2004 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je res zelo lepa ideja oz. bolj želja kot karkoli drugega. Se mi zdi da na forumih mora prevladovati slovenščina, saj je v nasprotnem primeru precej nesporazumov (pri tem mislim na težko razumevanje besed ipd.)glede izrazov in še marsičesa.
Jaz sem za!

_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
DrRogla
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Jan 2005 16:22
Prispevkov: 11
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2005 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se strinjam z vsem kar je bilo napisano v smeri poenotenja slovenščine na forumu!!
Sam sodelujem na nekaj razlčičnih forumih, kot tudi nekaj tujih, kjer se trudim pisati lepo knjižno ter razumljivo.

LP, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
YuRkO
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 19:46
Prispevkov: 4
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 5:26 pm    Naslov sporočila: Lektorji Odgovori s citatom

Samo ena pripomba našemu uredniku:
Če se že trudiš, da bi v forumu "zavladala" pravilna "slovnečšnia", potem bodi korekten do vseh, ne pa da z rdečimi črkami pišeš čez moje tri slengovske besede, medtem ko uporabnik pred mano uporablja slengovske izraze v celem sestavku. Brez zamere, ampak vseeno semi je zdelo "za malo".
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 6:29 am    Naslov sporočila: Re: Lektorji Odgovori s citatom

YuRkO je napisal/a:
Samo ena pripomba našemu uredniku:
Če se že trudiš, da bi v forumu "zavladala" pravilna "slovnečšnia", potem bodi korekten do vseh, ne pa da z rdečimi črkami pišeš čez moje tri slengovske besede, medtem ko uporabnik pred mano uporablja slengovske izraze v celem sestavku. Brez zamere, ampak vseeno semi je zdelo "za malo".
LP


Hoj,

včasih vidim vse prispevke, včasih pa ne. Ne glede na to, nimam razloga, da bi imel koga posebej na "piki" in skušam popravljati vsak post, ki je napisan "šlampasto". Ne vem, na kateri prispevek se nanaša tvoj post, zato prosim, da mi to sporočiš.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group