Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

UV svetilka za osvetljevanje - Katera žarnica
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
moti
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 14:52
Prispevkov: 13
Kraj: PO

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 6:46 pm    Naslov sporočila: UV svetilka za osvetljevanje - Katera žarnica Odgovori s citatom

Ali kdo ve katera UV svetloba je najboljša za osvetljevanje TIV? Je to UVA, UVC ali celo kaj drugega? Ima kdo doma neonsko žarnico in ima kakšne izkušnje?
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaka žanica ki oddaja UV svetlobo je primerna za izdelavo TIV. Nekateri so tudi že izdelali TIV z navadno žarnico. Malo pobrskaj po forumih, saj je že o tem bilo veliko napisanega.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
moty
Gost





PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2005 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem že precej brskal po forumih, pa nisem našel nič natančnega. Če že moram dati 6K za žarnice, bi seveda rad kupil najprimernejše. Seveda večino žarnic v svojem spektru oddaja tudi UV svetlobo. Vendar je vedno več žarnic, ki oddajajo več svetlobe v določenem spektru in to v vedno ožjem pasu. Me zanima katera valovna dolžina je najprimernejša.
Lp
Matej
Nazaj na vrh
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2005 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na vse forumu vse pogledal in sem odločil za žarnico VTF 125 W.cena okoli 800 Sit in dušilko imam že dolgo.Drugače je cena okoli 3500 Sit.Vse sem v ohišje in sem zadovoljen.Drugače kot je predlagal,da pogledaš na vse forumu,saj vse piše,samo premalo pogledaš.Jaz sem na eni spletni strani našel eno in sem napravil drugačne po misli.
Lp


Nazadnje urejal/a andrejj Pon Apr 30, 2007 6:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moti
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 14:52
Prispevkov: 13
Kraj: PO

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2005 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VTF žarnica je tista od javne razsvetljave in ne pride v poštev. Rad bi nabavil neonsko žarnico, ki bi jo vgradil v skener.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je bila tema o "osvetljevalcu" s skenerjem. Imaš pa tudi na Maxi forumu nekje podobno temo. Ne davno nazaj sem videl tudi spletno stran od člana foruma Maxi (če se ne motim), ki ima to na njej vse lepo prikazano po postopkih.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Turnsek
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2005 7:44
Prispevkov: 5
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2005 7:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žarnica od javne razsvetljave je dobra, samo previdno moraš razbiti zunanje steklo in UV je tukaj.
_________________
Given enough time and money, everything is possible.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2005 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj ni treba razbiti ,na forumu WWW2 opisuje,kako zvrtaš luknjo in očistiš.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2005 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolje je narediti tako kot je napisal andrejj, ker ti v tem primeru ni treba paziti da te ne strese. Pa še po ozonu ne smrdi.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2005 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej na WWW2 forum.Klikni Išči in napiši naslov "Žarnica za osvetlitev TIV",ki je pisal Silvo.Pojdi na stran 6.Videl boš,kako je to naredil.Jaz sem to napravil in je v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2005 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrejj kako si pa zvrtal luknjo? Ker je steklo precej trdo in je z navadnim svedrom in vrtalnikom zelo težko zvrtati.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2005 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupil sem sveder,ki je na koncu diamantni in še sveder z brusno glavo.Je od Dremel ali Proxxon.Moraš pogledat škatlo,ki piše da je za steklo!Imajo v trgovini Bauhaus.S tem sem zvrtal z svedrom diamant in potem previdno razširil luknjo z svedrom brusni.Najbolje je preizkusiti na staro crknjeno žarnico in čim bližje grla.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2005 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luknjo ni prorblem narediti. Sam sem jo naredil z majnim diamantnim brusekom. ***Klik***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2005 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jo poskušal narediti z navadnim svedrom, ampak ne gre. Nato pa sem vzel spajkalnik (ker nisem imel diamantnega brusa) in se s skonico dotaknil stekla. Segreval sem nekje 10 sekund, potem pa narahlo "butnil" na segreto mesto. Tako se mi je naredila luknjica, ki sem jo malce razširil s finim brusom.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2005 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg tega pa žarnica, o kateri govorite da bi naj bila neonska, sploh ni neonska ampak fluorescentna žarnica. Neon pa nima z njo nikakršne povezave. Neon je v tlivkah, ki svetijo rdeče/oranžno.
_________________
"If anything can go wrong, it will."
Edward A. Murphy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group