Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priklop mA senzorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2005 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Vilko, v Just-u sem kupill PCF8559P A/D D/A I2C pretvornik, kot si predlagal. Predno se zaženem k testiranju in merjenju napetosti te naprošam (ali kokagrkoli, ki ima kakšne izkušnje), ali imaš kakšen nasvet glede uporabe le tega. Ali moram biti na kaj še posebej pazljiv oz. ali mi lahko v grobem napišeš, kako in kaj? Z A/D do sedaj še nisem imel priložnosti delat, in se mi še sanja ne, kakšen podatek mi bo javil. Prav tako nebi rad že kar na začetku kaj uničil, še posebej me skrbi senzor, ki ni ravno poceni. Vsekakor nameravam preštudirati datasheet a osnovne smernice bi mi bile vseeno zelo dobrodošle. Glede na bežni pregled pinov čipa me zanima, ali spodnje trditve držijo:
1. SCL, SDA, A0, A1, A2 so pini za I2C komunikacijo
2. EXT vežem na VSS in tako uporabljam on-chip oscilator.
3. VDD, VSS - Napajanje
4. OSC - ostane neprikljopljen, ker je EXT vezan na VSS.
5. AIN0, AIN1, AIN2, AIN3 - Na te pine vežem (+) napetost lahko štirih različnih annalognih vhodov. Ča določenega vhoda ne uporabljam ga vežem na VSS. (-) napetost vseh pa vežem skupaj na AGND.
6. AGND (-) napetost iz vseh analognih vhodov.
6. AOUT - izhod D/A pretvornika, ki ga trenutno nebom uporabljal.
7.VREF - vežem preko kondenzatorja na VSS. (Vrednost kondenzatorja naj bi bila >10uF.) Preko upora na VDD (kakšna vrednost upora) in preko zener diode na VSS. (Verjetno je od zener diode odvosna referenčna vrednost! Upor pa prepreči prevelik tok čez zener diodo. Če uporabim zener diodo 3v3 bo referenčna vrednost 3.3V). Ali je ta pin mogoče treba vezati kako drugače? Se mogoče motim?

Vhodna napetost verjetno mora biti v območju med 0 in VREF, ki bi v pojem primeru, če uporabim zener diodo 3v3 bila 3.3V.

Ker je izhod A/D pretvornika 8-biten bo izmerjen rezultat med 0 in 256. Torej če (VREF) 3300mV (delim)/ (vse moznosti) 256 = > (je korak) 12.89mV. Torej bodo izmerjene vrednosti z natančnostjo -+ 13 mV.

Vprašanja:

1. Ali je moje predvidevanje pravilno?
2. Navem, ali naj AGND in VSS vežem skupaj ali ne?


LP Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 07, 2005 1:54 am    Naslov sporočila: vse pravilno razen Odgovori s citatom

vse pravilno razen
najvisji rezultat je 255 in ne 256, vendar je ti tudi rezulata ce je merjena napetosti visja od referencnne, takorekoc napaka meritve je to
Pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2005 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

s56wie je napisal/a:

P.S.
red_mamba, ali mi lahko nenako priskrbiš shemo I-U z OPA. Z OPA se do sedaj še nisem ukvarjal in bi bilo zelo dobro, da končno začnem. Imam tudi izdelek z fotodiodo (s katero zaznavam žarek laserpointerja), ki pa ga tudi nisem rešil z OPA. Glede na tvoja priporočila bila verjetno boljša rešitev OPA. Ali lahko pokomentiraš tudi to rešitev!


http://www.analog.com/UploadedFiles/Data_Sheets/411552444AD795_b.pdf
slika 42 na strani 13

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group