Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ozkousmerjanje IR žarka diode
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2005 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Potem pa ko recimo Frenki hoče malo reda napraviti ( ne tu ampak na MAXI -forumu) izpade skoraj kot diktator.


Tole sem šele sedaj prebral .... Confused Daj iskra ne piši bedarij ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 8:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Citiram:
Potem pa ko recimo Frenki hoče malo reda napraviti ( ne tu ampak na MAXI -forumu) izpade skoraj kot diktator.


Tole sem šele sedaj prebral .... Confused Daj iskra ne piši bedarij ...
Very Happy Silvo , še enkrat prečitaj polemiko o "svobodi" izražanja na forumu (tam nekje med smetmi) , težke besede so padale od nekaterih , ki si po svoje predstavljajo pravila .
Pa da se vrnemo k temi. Postaja zanimivo , stvar lahko rešiš tudi brez laserja ( to bolj tako za razpravo) IR žarke lahko kodiraš s kakšnim kodirnim čipom (mislim da je Silvo te čipe že predstavil) . Kljub temu da se žarki prekrivajo , pa bo izhod 1 po žarku le dokler ne bo prekinjen. Za "selekcijo žarkov pa kot je Silvo omenil služi malo dalša cev , saj spusti skozi le vzporedne žarke.
Isto sicer lahko uporabiš tudi pri laserju , tako da te kakšna bliskavka ne "zafrkne" (kodiranje ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Silvo , še enkrat prečitaj polemiko o "svobodi" izražanja na forumu (tam nekje med smetmi)


Tole se tega foruma še manj pa tega sporočila ne tiče. Ne vem kaj je bilo tam napisano "diktatorsko"?

Moderator na forumu je "polbog"
Administator pa "bog"

Administator na forumu je tisti, ki postavlja pravila osebna odločitev posameznikov pa je, če glede na napisana pravila želijo sodelovati... pika...

P.S.
Če malo zlobno dopišem bistveno bolj "diktatorsko" je, če se nekdo "trudi" linkat nekam na svoj forum tam pa ponuja lizanje sladoleda skozi šipo"
pa brez zamere..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Silvo , nikakor ne obdolžujem Frenkija diktatorstva , daleč od tega . Nisem našel postov na Maxiju , predpostavljam , da se nekateri avtomatsko brišejo po določenem času. Frenki je napravil malo reda in tiste ki ne upoštevajo pravil malo privil. Pa so se ravno ti takoj pobunili in protestirali zakaj morajo počakati 3 dni po registraciji , da lahko snamejo iz FM tisto kar jim paše. Da ne govorimo o nekaterih ki so tudi tebi očitali da hočeš uvesti pravopis na forum , čeprav njihovih postov nisi mogel brati , saj niso imeli ne repa ne glave.
Ko pa se je od njih zahtevalo bolj doslednje držanje pravil , pa so se počutili ogrožene v njihovem pojmovanju demokracije.
Moj namen pa je bil le ta , da ponovno opozorim , da je mnogo lažje odgovarjati oziroma dajati mnenja , če avtor čimbolj natančno opiše problem , želje oziroma pričakovanja.
Vse prevečkrat moramo kar vleči iz njih , kaj bi pravzaprav hoteli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P.S.
Če malo zlobno dopišem bistveno bolj "diktatorsko" je, če se nekdo "trudi" linkat nekam na svoj forum tam pa ponuja lizanje sladoleda skozi šipo"
pa brez zamere..

Very Happy Mogoče je to bilo malo "zlobno" , verjetno pa mi ne zamerijo vsi tisti ki so ponujeno izkoristili in se udeležili raznih seminarjev , predavanj kljub temu da niso "naši". Obema forumama je bilo ponudeno da bi skupaj poizkusili organizirati kakšne koristne delavnice. Do sedaj zaradi določenih težav še ni prišlo do konkretne realizacije . Ker pa vsaj mi imamo te stvari vpeljane , pa se mi zdi , da lahko kdo to izkoristi. Določene teme ki jih imamo so izredno zanimive za razne razvojnike , tehnologe v določenih firmah , ponavadi pa se vedno najde dovolj prostora tudi za take. Le dogovoriti se moramo.
Sam si recimo napisal kako zelo drago je šolanje na PLC-jih (mislim da Simensovih) in da se jih recimo ne moreš privoščiti , če ti tega ne plača firma.
No včasih pa lahko vseeno kaj odneseš , le "potne" stroške moraš kriti sam.Verjetno bomo organizirali (če bi bilo dovolj interesentov) delavnico tudi na to temo , z praktičnim preizkusom in so zainteresirani vabljeni , da se "preizkusijo".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisto sem napisal zato ker sem v smeteh na maxi-ju našel tvoje sporočilo (tja sem ga dal sam) kjer si vabil obikovalce na tvoj forum da lahko snamejo neko gradivo... na kar so le ti ugotovili, da tistega ni možno sneti ker gre za zaprti forum.
***klik*** Zame je debata končana. S tabo glede tega ne mislim več razpravljati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group