Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projekcijska ura
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DK6607
Novinec


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 12:28
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 12:38 pm    Naslov sporočila: Projekcijska ura Odgovori s citatom

Ali mi lahko kdo pove na grob kaj bi vse potreboval za izdelavo projekcijske ure oz kako jo izdelat.
Ali pa najboljše bi še bilo, če ima kdo kakšen načrt za vezje oz če kdo ve za kakšno spletno stran kje takšne stvari iskati ali pa tudi revija?

LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projekcijske ure se ti ne splača delati, saj jo lahko poceni kupiš in z veliko večimi funkcijami. Lanskoleto Avgusta sem jo kupil c Conradu za 4.000 SIT /Akcija sedaj pa mislim da jo dobiš že za 6.000 SIT!
Tako da bi bilo bolje da premisliš! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2005 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdele bom pa mal tecen!!!!!!
Ce clovek na stromarskem forumu spasuje kako se nekaj naredi.
MU NE REČEŠ DA JE ZADEVO CENEJ KUPIT NAREJENO!!!!!!!!!!!!!!!

Itak je vse ceneje ce kupis ze narejeno. Pa sej se v glavnem tu ne delamo stvari da bi blo ceneje. Pol bol da parkrat dlje v sluzbi ostanje, naredim par nadur in grem kupit zadevo, kot pa da doma risem, jedkam, lotam, programiram, testiram, testiram, testiram, testiram....

Mislim da v glavnem vsi delamo zarad veselja.

lp
,
Pero
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DK6607
Novinec


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 12:28
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2005 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Peroman ni treba bit tečen, jaz sem samo vprašal, če lahko kdo pomaga.
Če ti ne moreš ali nočeš se ti ni treba oglašat.
Kot drugo to je forum za samogradnje, jaz pa bi rad sam nekaj naredil.
Kot tretje jaz tud to delam iz veselja, ker mam rajši nekaj kar sem sam naredil, kot pa da mam stvar, ki jo ima 1000 drugih isto.
Kot četrto pa ni nujno da je to dražja varianta, pa še mogoče kaj malega zaslužim.

LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim da nisi zadel poante, ki ti jo je peroman hotu povedat Rolling Eyes
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 7:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ko bi namesto projekcijske uporabil "letečo"? Na npr. 20cm nosilec daš 7 ali 8 LED, ki jih krmiliš z mikrokontrolerjem. Nosilec se hitro vrti, glede na pozicijo pa prižigaš LEDice. S tem ustvariš napis "v zraku", saj se nosilec vrti hitreje kot oko lahko sledi spremembam. Vse skupaj lahko montiraš kar na eno staro stensko uro, le da se bo kazalec (oz. zgoraj omenjeni nosilec LEDic) vretl zelo hitro. Take ure pa res nima vsak Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj post je letel na MacTrona ne ne nadobudnega samograditelja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DK6607
Novinec


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 12:28
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojoj, res ne vem kaj sem razmišljal.
MIslo sem, da si na mene ciljal.
Se opravičujem peroman!!!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

namen Foruma ni, da se požrete med sabo, pač pa da ste konstruktivni!

Tukaj je info o podobni uri:

Naslov: Neobičajna LED-ura
Številka: 108
Stran: 38
Leto: 2004
Avtor: Ivica Novaković

Ni čisto tako, kot želiš...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DK6607
Novinec


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 12:28
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za te informacije.
Kak bi pa jaz lahko prišel do te številke revije oz članka Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

na strani:

http://www.svet-el.si/cgi-bin/shop/b2cshop.cgi?action=showprod&cat=3

si izbereš Posamezni izvod.

Moram te opozoriti, da je to ura izvedena z LED-icami, ki se premikajo - se pravi ni to t.i. projekcijska ura, kot želiš.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 4:20 pm    Naslov sporočila: PROJEKCIJSKA URA Odgovori s citatom

Mislim da se nekaj podobnega nahaja tudi na MCS-ovi strani med samplesi in je narejeno z AVR-jem.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2005 7:23 pm    Naslov sporočila: Propeller Clock Odgovori s citatom

Takšna vrteča ura je opisana tukaj. Se pa strinjam s peromanom. Če nebi bilo hobistov marsičesa nebi bilo tudi v profesionalizmu.

Kak' se reče: delam za dušo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
melvin
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 23:06
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2005 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene zanima ali je to uro, ki jo je Branez linkal težko narediti. Imejte v mislih, da je največ kar sem naredil vezal kake ledice pa spajkal ledice in uporčke, drugega še nisem nikoli počel.
Pa zanima me koliko bi to približno stalo.

Aja, kaj ta ura ima stand by funkcijo, recimo ko ne rabiš miruje in potem stisneš gumb ter pokaže koliko je, ali nonstop dela? Če nonstop dela, to potem porabi kar nekaj baterije, je tako?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2005 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi da to uro ni preveč težko narediti. Samo moraš vedeti spajkati, programirati in se finomehanika delati Wink .
Stand-by funkcijo lahko narediš, le ura se ne sme napajati tako, kot je tukaj narejeno. Najboljša rešitev bi bila z uporabo tako imenovanih "slip ringov".
http://www.luberth.com/analog.htm
Tako bi uro napajal ves čas, ko bi pa vključil motor, bi ura zaznala premikanje in začela prikazovati čas.
Napajanje je pa mišljeno z adapterjem, ne pa baterijo, ker bi jo drugače kar hitro "skurilo".

LP, Jernej

_________________
"If anything can go wrong, it will."
Edward A. Murphy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group