Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kako povezati dva telefona brez zunenje linije?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mark36
Novinec


Pridružen/-a: Sob Mar 2005 10:54
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2005 10:57 am    Naslov sporočila: kako povezati dva telefona brez zunenje linije? Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Zanima me če kdo ve kako bi povezal dva hišna telefonska aparata (sta mi ostala od analogne linije)tako da bi se med sabo (za otroke itd..) lahko pogovarjali naprimer: iz ene v drugo sobo ....Brez da sta priključena na linijo ker sta aparata analogna linija pa je ISDN in itak ne gre

nekje bi moral dobiti napajanje baterijo ali ....ali bi blo enostavneje povezat samo slušalke..??
Če se komu kaj sanja naj prosim pove. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2005 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej na www.technick.net pod Circuits -> Telephone ->Use old phones as an intercom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svoje čase sem tudi sam spraševal glede povezave 2 telefonov. Namreč mislim da moraš imeti hišno centralo!
Oglej si pa spodnjo temo:
http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?t=7477&highlight=
Lep Dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pajo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 13:50
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2005 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če me spomin ne vara, potrebuješ zraven samo še baterijo oziroma drugi enosmerni vir. Vezava ja pa preprosta. Vse troje vežeš zaporeno v zanko. En priključek prvega telefona povežemo s plus ali minus polom napajalnega vira, drugi preostali priključek prvega telefona peljemo na en priključek drugega telefona. Preostali priključek drugega telefona pa peljemo na drugi prosti priključek napajanja. Jaz sem to poskusil narediti s starimi aparati še na zvonec in vrtljivo številčnico. Če si hotel drugemu pozvoniti, je bilo dovolj, da si zavrtel številčnico. Kako pa je s temi novejšimi elektronskimi aparati, ki majo tonsko izbiranje pa ne bi vedel. Mogoče bi šlo s preklopom na pulzno izbiranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostaven domofon prek dveh telefonov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2005 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To keep ti simple.

Zvezes vzporedno, in linijo preko 200ohm upora napajas z 12V.
Tako sem jaz vcasih z faksom in modemom skeniral Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group