Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vezje baterije pri prenosnem racunalniku

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
skipper
Novinec


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 16:06
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2005 4:09 pm    Naslov sporočila: vezje baterije pri prenosnem racunalniku Odgovori s citatom

Najprej lepo pozdravljeni. Sem cisto nov na tem forumu.
Bom kar presel na bistvo.

Kupil sem rabljenega prenosnika Compaq Armada E700. Ker je bila baterija iztrošena (kazalo je 100%, ni pa imela moci niti za 1 minuto dela) sem se odločil zamenjati celice v bateriji. Skatlo sem odprl (s kar precej truda, saj je vse skupaj bolj ali manj zalito). Nato sem hotel se enkrat sprobat, ce je z baterijo vse ok in sem jo vstavil v notebooka. Zavohal sem, da se nekaj smodi in baterijo takoj odstranil. Skuril se je nek snd element na vezju v bateriji. Kljub vsemu sem zamenjal celice z novimi.

Ko sem nato vstavil baterijo jo je noetbook zaznal (power manager je kazal 0% baterije), vendar je bila baterija precrtana in je ni zacel polnit.

Na sliki http://sagadin.eu.org/skurjeno.jpg se vidi ta skurjen elemnet.

Po nasvetu iz slo-tech foruma (element bi naj bil upor v funkciji varovalke) sem skurjen element odstranil in ga prelotal z zicko, vendar pa ni bilo nobene spremembe. Racunalnik baterijo se zmeraj vidi (prikaz izdelovalca, serijska stevilka baterije, ...), ne zacne pa je polnit in kaze 0% napolnjenosti s pripisom critical. Ocitno je skurjeno se kaj drugega, pa se na zunaj ne opazi?

Naredil sem nekaj slik baterije in vezja v razlicnih fazah:


http://sagadin.eu.org/v_skatli.jpg prikazuje celotno baterijo v ohišju.

http://sagadin.eu.org/celota.jpg prikazuje celotno baterijo brez ohišja.

http://sagadin.eu.org/zgoraj.jpg prikazuje vezej, slikano od zgoraj.

http://sagadin.eu.org/spodaj.jpg prikazuje vezje, slikano od spodaj (z rdeco puscico je oznaceno mesto, kjer je bil tisti upor in je zdaj prelotano z zicko.)

Mam pa se eno potencialno resitev. Nove celice sem dobil iz ene druge nove baterije za compaqa, prikljucek je isti, vezje pa je drugacno (manjse) in tudi celice so bile identicne. Baterije racunalnik ni "cutil", tak da so ocitno pini premesani. Ve kdo mogoce, kje bi lahko dobil informacijo, kako imajo baterije izhodne pine na prikljucku?

http://sagadin.eu.org/nova.jpg prikazuje vezje nove baterije za drugega compaqa...enaki prikljucek, so pa ocitno pini na prikljucku drugace vezani, saj baterije racunalnik ne zacuti s tem vezjem. Je pa vezje enako siroko a za polovico krajse od starega, tako da z vgradnjo enbi bilo problema. Ce bi le zevdel, kako so pini na moji stari bateriji (Compaq armada e700, tip baterije PP1001A) in pini na novi bateriji (tip baterije PPB004A).

Ocitno preostane le, da nekak izvem, kak so razporejeni pini pri tej bateriji in pri novi iz drugega compaqa. Tam je namrec vezje nedotaknjeno. Kakrsnakoli informacija, kje najti te podatke ali pa kako zadevo izmerit, je dobrodosla.

Kakrsenkoli nasvet je dobrodosel, bodi si za kaksne sheme vezij baterij, kako zadeve izmeriti ali pa morda celo kaka ideja, kako staro vezje spraviti v red.

Hvala v naprej in lep pozdrav![/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej si zelo lepo vse prikazav...samo dvomim da ti bo lahko kdo pomagal!
Najbolje da neseš na servis..čeprav se nemi ravno najbolj splačalo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
skipper
Novinec


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 16:06
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2005 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce nebo slo gre zadeva pac v kos. Oz bom poiskusil nekak zmodificirat, da bom pac baterijo zadaj priklopo, ce ze mam nove celice. Potem bo treba se polnilec nardit. Mah, se rad malo MacGyvera igram Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2005 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samočudno da se ti je tam nekaj zakurilo!?!
drugač bi bila,sicer češka rešitev taka da bi napravil polnilec in bi vsakič celice pobral ven in jih dal polnit...potem pa nazaj Laughing
Samo NE!!!!
Neumno vse skupaj!!! Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
skipper
Novinec


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 16:06
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2005 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnja...to je potem ful neprakticno.
Skurlo pa se je, ker sem dal baterijo noter brez pokrova in sem komaj kasneje opazil, da je "vodilo" za baterijo v prenosniku kovinsko, tak da se je tam nardil stik.

Me malo skrbi, da ni se kaj v notebooku hin. Bi mogo najt koga z istim pa sprobat njego vo baterijo, da vidim, ce sploh dela. Drugace se mi ne splaca 100E metat za novo baterijo.

Bom porocal, ce kaj pogruntam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group