Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TDA5051 modem za komunikacijo po 220VAC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 2:19 pm    Naslov sporočila: TDA5051 modem za komunikacijo po 220VAC Odgovori s citatom

Za tiste, ki se morda igrate s komunikacijo po 220V moja grenka izkušnja. ki vam jo želim prihraniti:

Tudi ugasnjen PC seva motnje v omrežje!

Morda sem kak mesec tičal na točki, ko nisem prilezel naprej, ker mi komunikacija po 220V ni in ni zanesljivo delovala. Slutil sem, da bi lahko imel na omrežju napravo, ki bi mi sevala motnje, in izklapljal sem florescenčen luči, radioaparate, seveda sem izklopil (ugasnil) tudi PC in monitor, vendar nisem prišel naprej. Ko sem ugotovil, da naprave, moje iste naprave, pri prijatelju delujejo, pri meni pa ne, sem zače vleči žice iz vtičnic. In ko sem izvlekel žico (ugasnjenega) PC-a, je zveza delovala!

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 11:42
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Računalnik ni edina stvar, ki "deluje" tudi takrat ko je "ugasnjena". Večina sodobnih naprav je izvedena tako, da tudi pri "ugasnjeni" napravi napajalnik deluje z zmanjšano močjo in napaja le tiste dele elektronike, ki skrbijo za vklop ( pri televizorju ali stolpu je to senzor daljinca s pripadajočim kontrolerjem, pri PC je pod napetostjo del MB, pri monitorju del ki spremlja signale na vhodu itd.) Večina naprav ima stikalo, ki dejansko prekine napajalno napetost nekje zadaj oziroma skrito, tisto stikalo spredaj pa je označeno kot STD BY ali podobno. Količina motenj, ki jih napajalniki v tem režimu oddajajoi (pa tudi poraba v tem režimu) pa je nekako povezana s cenovnim razredom naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 7:05 pm    Naslov sporočila: Zelo sprejemljiva je tudi ta razlaga: Odgovori s citatom

Zelo sprejemljiva je tudi ta razlaga:

Na vtičnici PC-a je v PC-u filter proti motnjam, ki je sicer pasiven, brez aktivnih elementov, a predstavlja nizko impedanco za moj visokofrekvečni signal, ki ga daje TDA5051 in ga tako 'kratko stakne'.

Tako mi je razložil Vlado

Pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fogl
Mojster


Pridružen/-a: Pet Jan 2004 14:46
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni pa ta tda5051 nese zelo malo, dokler sta blizu drug drugega deluje ok, če pa dam vmes dva kabeljska podaljška pa ne več (na isti fazi je blizu tudi računalnik). Kaj je to? A potem ta tda ni uporaben tam kjer je na omrežje priključen tudi računalnik? Kaj pa kako drugi podobni čipi - baje da si FSK čipi manj občutljivi na motnje?
_________________
lp, klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od kar napajam (na isti fazi) računalnik in testna vezja tda5051 - a 'na dolgi žici', tako, da računalnik ni blizu vtičnice, kjer napajam testna vezja, mi dela v redu. Računalnik napajam normalno iz vtičnice nad mizo, testno vezje pa preko podaljška - bobna 50m. In problemi so izginili.

Sicer sem testiral domet na dvorišču preko dveh podaljškov-bobnov 50m, kjer sem na sredini, kjer sem bobna štukal, priklopil še kosilnico, in zveza je delovala.

Seveda pa bi bilo dobrodošlo, če ima kdo izkušnje s kakšnimi drugimi čipi, da nas razsvetli.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 6:48 pm    Naslov sporočila: TDA5051 Odgovori s citatom

Podobno vezje je LM1893.V prilogi posiljam pdf.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2005 9:40 am    Naslov sporočila: Ima kdo izkušnje? Odgovori s citatom

Ima kdo izkušnje z LM1893 in jih je pripravljen deliti z nami?
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2005 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, zal...

Mogoce ST7538? Precej bolj obetavna zadeva.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2005 4:31 pm    Naslov sporočila: Našel sem saboterja! Odgovori s citatom

Našel sem saboterja, ki mi sabotira komunikacijo po 220V!

Dolgo sem se zafrkaval, ker mi je komunikacija delala samo na zelo kratki razdalji, menjaval sem kondezatorje in dušilke, misleč, da je problem v kvaliteti nihajnih krogov, dograjeval sem predojačevalce, dokler nisem pop...il in izklopil vse varovalke in bremena, ki so bila paralelno na tej fazi. In komunikacija je delovala po celi hiši.

Potem sem počasi vklapljal varovalke, in ko sem opazil, da ne gre več, sem počasi vklapljal naprave na tej varovalki in ugotovil,

da mi popolnoma blokira komunikacijo naprava - mikrovalovna pečica tudi izklopljena. Predpostavljam, da ima veliko kapacitivno obremenitev, da ne bi sama onesnaževala okolja.

Potem sem seveda vklopil vse ostalo, razen mikrovalovke, in zadeva mi deluje brez predojačevalcev in ostalih 'izboljšav'.

Toliko v vednost tistim, ki ste bili razočarani nad komunikacijo po 220V.
Verjetno je tudi pri vas kakšna naprava, ki vam zafrkne zadevo. Recept, kako jo poiskati je ta, ki sem ga opisal. Mlajše bo morda zanimalo, starejši pa se morda spomnite, da so po tej metodi izklapljanja nekoč italijani iskali po mestu ilegalne radijske postaje...

pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group