Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

dsp, arm

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2004 8:30 pm    Naslov sporočila: dsp, arm Odgovori s citatom

Ko sem pregledoval svet elektronike st 101, sem prebral v predstavitvi podjetja ultra, da uporabljajo "DSP-je" in Strong ARM procesorje. Zanima me, kaj so to. Tukaj piše, da so arm procesorji zalo močni, Zanima me, koliko so močni (v mhz) in rudi, ali imajo vse stvari že vgrajene kot mikrokontrolerji, ali rabijo dse veliko dodatnih komponent za svoje delovanje.


Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2004 11:46 pm    Naslov sporočila: Re: dsp, arm Odgovori s citatom

mtome je napisal/a:
Ko sem pregledoval svet elektronike st 101, sem prebral v predstavitvi podjetja ultra, da uporabljajo "DSP-je" in Strong ARM procesorje. Zanima me, kaj so to. Tukaj piše, da so arm procesorji zalo močni, Zanima me, koliko so močni (v mhz) in rudi, ali imajo vse stvari že vgrajene kot mikrokontrolerji, ali rabijo dse veliko dodatnih komponent za svoje delovanje.


Laughing


ARM je dobesedno CPU, torej procesor, jedro mikrokrmilnika. Vec o tem na www.arm.com
Ta jedra potem raznorazna podjetja vgrajujejo v svoje mikrokrmilnike, jedru jasno dodajo lastno periferijo (U(S)ART, SPI, PWM, timerje, zunanje vodilo, ...)
So zelo hitri (pa recimo da je priblizno 1MIPS@1MHz - za tiste brez cache pomnilinka) in dokaj optimalno (enostavno) zgrajeni, zato so pa tako popularni.

DSP pa imajo v sebi mnozilnike, ki so ponavadi tako povezani, da lahko opravijo operacije mnozenja vektorjev v zelo malo korakih. Recimo opravi mnozenje stirih osembitnih stevil v enem samem ciklu. Kul a?

Odvisno od podjetja, ki proizvaja mikrokrmilnike z ARM jedri in DSPje, je tudi okolica le-teh bolj ali manj komplicirana, nekateri potrebujejo zunanje pomnilnike, nekateri imajo min 144 ali vec nogic v SMD ohisjih (BGA recimo), nekateri so pa cisto enostavni (philipsovi LPC21xx serija). Se zmeraj cakam na simpl platko za zagon slednjih. Sad

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slawc, kaksno platko cakas? Ce rabis LPC210X mi posli mail.

Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je ta plosca za arm, ali za dsp. Zanima me tudi, ce je katera o9d teh stvari dovolj hitra za preprostejse analize slik. PA se to: ce ima mogoce kdo podatek o cebi, me tudi zanima.
Ali je mikrokrmilnik nekaj drugega kot mikrokontroler?
Ali je mnogoce, da sam doma naredis mikrokrmilnik(z arm jedrom)?
Ali obstaja mikrokntroler z arm jedrom, ali ma vsaj tako hiter kot arm jedra?
Laughing Laughing Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silica je napisal/a:
Slawc, kaksno platko cakas? Ce rabis LPC210X mi posli mail.

Tomaz


PCB sem dal nacrtovat, kjer je gor LPC2106. Zal ni prioriteta in moram cakat na ostale projekte. Confused
Nekaj LPC2106 sem ze dobil, vendar ne privat (emeco, mogoce ti bo znano) Verjetno bi bilo hitreje, ce bi doma sam kaj zrisal (cisto enostavna zadeva), zaenkrat ni casa. Nekako pa me ze zelo mucijo nekatere stvari tako da bo treba zavihat rokave...

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mtome je napisal/a:
Ali je ta plosca za arm, ali za dsp. Zanima me tudi, ce je katera o9d teh stvari dovolj hitra za preprostejse analize slik. PA se to: ce ima mogoce kdo podatek o cebi, me tudi zanima.
Ali je mikrokrmilnik nekaj drugega kot mikrokontroler?
Ali je mnogoce, da sam doma naredis mikrokrmilnik(z arm jedrom)?
Ali obstaja mikrokntroler z arm jedrom, ali ma vsaj tako hiter kot arm jedra?
Laughing Laughing Laughing


Za philipsov ARM, LPC210x druzino. Za preprostejse analize slik... sicer se ne ukvarjam s to tematiko, mislim pa, da bi slo. DSP so prav za take stvari namenjeni, zelo uporabna so tudi FPGA vezja (to pa ni procesor).
Mikrokrmilnik je bolj slovenska beseda za mikrokontroler (enkrat se ena beseda uporabi drugic druga)
Sam doma lahko naredis mikrokrmilnik, vendar ne z ARM jedrom. Jedro si naredis kar sam s pomocjo FPGA vezij. Malce neekonomicna resitev...
Tvoje zadnje vprasanje mi ni cisto jasno... Ce mislis na alternative, so to coldfire, mips, SH in se kaj se najde.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2004 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne bi slo z arm jedrom? Kako pa se prikljucuje raznorazne naprave na FPGA? Ali je tukaj tudi potrebno dodati veliko zunanje opreme tako, kot pri arm jedru?
l.p. matjaz
Laughing
Laughing
Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2004 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mtome je napisal/a:
Zakaj pa ne bi slo z arm jedrom? Kako pa se prikljucuje raznorazne naprave na FPGA? Ali je tukaj tudi potrebno dodati veliko zunanje opreme tako, kot pri arm jedru?
l.p. matjaz
Laughing
Laughing
Laughing


To ni nekaj kar bi lahko v stracuni kupil in prikljucil na FPGA.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
IR ELECTRONIC-Armin
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:34
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2004 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DSP: Digital Signal Processing (Texas,Motorola)
ARM: Advanced Risc Machines (Philips,Intel)

Armin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2004 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa se lahko prikljuci stvari na fpga ali pa na dsp ali arm?
Ce ne pa me zanime kje secda dobiti taksne informacije.
Koliko pa stanejo pribljizno fpga jedra?
Koliko so pa pribljizno hitra v(mhz) ta jedra?
Matjaz
Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group