Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

avr
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2004 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slawc je napisal/a:
ne mesat AVR in Mega! Lahko pa reces da Mega izpodriva 90S

Mega je AVR.


ja ubistvu res, Mega je še izboljšana AVR serija, poleg več FLASH/EEPROM/RAM-a še bombončki ki smo jih zgoraj našteli.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2004 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Mare je pa zacel mikro vojno. PIC vs AVR vs 8051 vs ARM vs HC11 vs Z80 vs H8 vs do jutri

LOL

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2004 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz navijam za Z80!!!! Cool
_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jun 2004 15:42
Prispevkov: 63

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2004 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarE je napisal/a:

Nikol ne veš... najmanjši filipsi LPC210x so 48 pinski. V primerjavi z njim mislim da mega nima kaj praskat Wink cena je pa ista. Sploh atmel nekako ni za neke profi rešitve, bolj za garažne izvedbe in hobi projekte. Uf, zdaj me pribijte na pranger, ker sem to napisal na takem forumu.


Hehe...nic te ne bomo pribijali...vsaj jaz ne. Smile
Tud jst "Popravil Jure: prosim pazi na svoje izrazoslovje!" drugace za "sluzbene" namene uporabljam se druge mikrose (recimo ...fujitsu) ki bi naj bli profi zadeva....ampak so mi avrji bol vsec...boljsa orodja..pa ceprav so free.
Res pa da ne poznam philipsovih zadev in kaj ponujajo.
Kaj pa je zate profi resitev?

lp

_________________
"I didn't know it was impossible when I did it."
http://bray.velenje.cx/avr/terminal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
strobos
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:26
Prispevkov: 32
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2004 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

na našem faksu se za profi uporabljajo Hitachi in Texas instruments.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2004 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

eh jaz imam za profi resitev uporabljen AVR, ker pac boljsega za to nalogo ni bilo. Vsak mikro pase nekam, tako da je izjava res malo mimo.
_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 8:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Da še jaz prilijem malo olja na ta ogenj...

Poglejte si link:

http://lniv.fe.uni-lj.si/rezultati_tekme04.html

Bi rekel: sky is the limit... oziroma - tudi doma imamo svojo pamet!

Čestitke vsem, ki so sodelovali na tekmovanju, še posebej pa zmagovalcem!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Igor K.
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jul 2004 9:13
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ni toliko pomembno kakšen mikrokontroler uporabljaš ampak je bolj pomembna sama izvedba (načrt, tiskano vezje, program) ko govorimo o profi ali domačih projektih. Ne vem zakaj ne bi mogel narediti 'profi' zadeve z AVR-ji, če pa se je to dalo s starim 8051 in PIC-i. Sicer sem začetnik kar se tiče AVR-jev, vendar sem nanje preklopil zato ker mislim, da za svojo ceno veliko nudijo. Je pa res, da so okusi različni (in prav je tako) in o tem nima smisla razpravljati.
_________________
Igor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bray
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jun 2004 15:42
Prispevkov: 63

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
...
Tud jst "Popravil Jure: prosim pazi na svoje izrazoslovje!" ....
lp


Kaj pa je blo tukaj narobe? Surprised
A bos popravljal tudi pravopisne napake in manjkajoce vejice? Smile
Potem pa pozorno preberi se par postov visje in podcrtaj se ostale napake. Smile

_________________
"I didn't know it was impossible when I did it."
http://bray.velenje.cx/avr/terminal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bray,

Citiram:
Kaj pa je blo tukaj narobe?
A bos popravljal tudi pravopisne napake in manjkajoce vejice?
Potem pa pozorno preberi se par postov visje in podcrtaj se ostale napake.


Ni moj namen, da bom popravljal tvoje napake! Tudi nimam časa za to. Želim pa - pa ne samo jaz, pač pa tudi drugi uporabniki Foruma Svet elektronike, da uporabljamo kolikor toliko lepo slovenščino.

To pomeni, da razni "internetni" izrazi, kot "jst", "blo", "mam" itd. ne sodijo na Forum. Namesto teh izrazov uporabi jaz, bilo, imam itd., vejic, pik in ne vem še česa iz pravopisa pa ne bom popravljal, ker tudi po izobrazbi nisem lektor.

Sicer pa si poglej debato o tem na spodnjem linku:

http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?t=51&highlight=sloven%9A%E8ina

Lep pozdrav!
Jure


Nazadnje urejal/a Jure Sre Dec 29, 2004 8:01 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor K. je napisal/a:
Mislim, da ni toliko pomembno kakšen mikrokontroler uporabljaš ampak je bolj pomembna sama izvedba (načrt, tiskano vezje, program) ko govorimo o profi ali domačih projektih. Ne vem zakaj ne bi mogel narediti 'profi' zadeve z AVR-ji, če pa se je to dalo s starim 8051 in PIC-i. Sicer sem začetnik kar se tiče AVR-jev, vendar sem nanje preklopil zato ker mislim, da za svojo ceno veliko nudijo. Je pa res, da so okusi različni (in prav je tako) in o tem nima smisla razpravljati.

Pozdrav
Naceloma res ni vazno kaj uporabljas za eno druzino. Bolj moras paziti katiro firmo uporabljas!
Naprimer prej sem uporabljam Atmelove 4051. V industrijskem okolji so skoraj neuporabni. Izredno obcutlivi. Sedaj uporabljam Philipsove LPC900 in moram reci, da so bistveno, bistveno boljsi. (oboji 8051) No sedaj me nekaj razmere silijo v ARM. Bomo videli kaj se pa tam dogaja....

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2004 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekako logicno, da so boljsi, saj so tudi novejsi in izpopolnjeni.

BTW, ce neka druzina procesorjev neke firme za doloceno aplikacijo ni dobra, se ne pomeni, da je celotna firma zanic.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2004 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Naprimer prej sem uporabljam Atmelove 4051. V industrijskem okolji so skoraj neuporabni. Izredno obcutlivi. Sedaj uporabljam Philipsove LPC900 in moram reci, da so bistveno, bistveno boljsi. (oboji 8051) No sedaj me nekaj razmere silijo v ARM. Bomo videli kaj se pa tam dogaja....


Evo, to je en konkreten primer. Lahko pa gremo od sklopa do sklopa... recimo AD v AVRju je na papirju res 10 biten. Pa je kdo že spravil iz njega kaj več kot 8 uporabnih bitov brez spanja? Res to piše v drobnem tekstu, samo naj potem tudi piše zelo na drobno, da je 10 biten in bognedaj diferencialen (v tiny26).

Saj ne rečem, da zadeva sploh ni uporabna in zelo veliko je odvisno od izvedbe. Primer je npr. ADjev ADuC8xx (ali pa novi na osnovi ARM), ki ima celo 24 bitni sigma delta AD (podobnih je tudi nekaj texasovih TISPov), kjer gotovo ni vseeno, kako je dizajniran TIV, kako narediš decoupling napajanja, kako blokiraš vhode.... vse to je pomembno.

OK, zdaj pa dosti bluzenja. Vsem srečno v 2005 in da bi vam uspeli vsi MCU projekti, ki jih niste skončali letos.

LP
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 18:00
Prispevkov: 112
Kraj: Ponikve

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2004 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima kaj je to Watchdog... in kje in kdaj se to uporablja, prosim za primercek.

LP,marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2004 7:14 pm    Naslov sporočila: Watchdog Odgovori s citatom

Nekateri mikroprocesorji imajo watchdog, ali kakor ga nekateri prevajajo 'kuža-pazi'. Naprava je neke vrste časovni peklenski stroj, ki se sproži, če si ga navil in nastavil, po pač določenem pretečenem času. Posledica 'eksplozije' je, da se mikroprocesor resetira in se program začne odvijati od začetka. To je neke vrste zasilni izhod, če program obvisi v nekem mestu in se ne odvija več, kot si je programer zamislil. Razlog je seveda programska napaka.
V uvodni programski veji programer nastavi watchdog na nek gotov čas, v glavni programski veji pa ga ponovno in ponovno nastavlja, še predno pride do 'eksplozije' - do reseta. Če program v redu deluje, do 'ekplozije' sploh ne pride, samo če se program zaštrika in se ne odvija več v glavni programski zanki, se, ko čas preteče, mikro resetira.

Srečno Novo leto!

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group