Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Merjenje temperature

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomcat
Novinec


Pridružen/-a: Pon Sep 2004 11:05
Prispevkov: 6
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2004 11:21 am    Naslov sporočila: Merjenje temperature Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo kakšen nasvet kako bi na najbolj enostaven način meril temperaturo. Izmerjeno vrednost je potrebno ustrezno ovrednotiti in glede na vrednost ustrezno ukrepati - alarmirati. Zaželjeno je alarmiranje preko meila in gsm ter Web dostop do same aplikacije za on line pregled stanja. Potrebno je zagotoviti tudi ustrezno velik prikaz vrednosti temperature na displeju. Zaželjena povezava večih senzorjen na različnih lokacijah (Kp, MB, LJ,..) preko TCP/IP. Zahtevana je natančnost -/+ 1°C.

Zadeva je namenjena za nadzor temperature v sistemskih prostorih na različnih lokacijah. Podoben je sistem MERSI, katerega ponudnik je www.celzija.si.

_________________
TomcaT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2004 3:29 pm    Naslov sporočila: DS1820 je odgovor Odgovori s citatom

Dallasov DS1820 je po moje najenostavnejši način ugotavljanja temeprature

http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?t=301&highlight=ds1820

je že veliko napisanega o tem.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2004 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostaven in drag Very Happy Tudi LM75 ni slaba izbira. Glede prenosa na internet, pa dobis ze cip z TCP/IP jem. Sedaj ne vem oznake, ampak se je ze kar nekaj govorilo o tem. Mislim da na maxim forumu...
_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2004 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Jaz imam to na podoben način narejen doma! Senzorji so 1wire. Podatki se iz več modulov preko RS485 shranjujejo na PCju, kjer so podatki dostopni na WEB strani ali preko FTP....itd



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kolesar007
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jul 2004 9:39
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2004 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Bojan a nam lahko poveš kaj več podrobnosti o tvojiem sistemu...ravno opremljam hišo pa bi mi kakšni nasveti prav prišli :).

LP Sandi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2004 9:39 pm    Naslov sporočila: Oglasi se na MAIL Odgovori s citatom

Odvisno kaj te zanima raje vidim da se oglasiš na mail pa pova potem kakšno rekla!

zlobni123@volja.net

LP Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2004 4:06 pm    Naslov sporočila: Re: Merjenje temperature Odgovori s citatom

tomcat je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo kakšen nasvet kako bi na najbolj enostaven način meril temperaturo. Izmerjeno vrednost je potrebno ustrezno ovrednotiti in glede na vrednost ustrezno ukrepati - alarmirati. Zaželjeno je alarmiranje preko meila in gsm ter Web dostop do same aplikacije za on line pregled stanja. Potrebno je zagotoviti tudi ustrezno velik prikaz vrednosti temperature na displeju. Zaželjena povezava večih senzorjen na različnih lokacijah (Kp, MB, LJ,..) preko TCP/IP. Zahtevana je natančnost -/+ 1°C.

Zadeva je namenjena za nadzor temperature v sistemskih prostorih na različnih lokacijah. Podoben je sistem MERSI, katerega ponudnik je www.celzija.si.


Ja moj Tolmač bo kar pravi za to. Glede alarmiranja je stvar za dorečt. Več na http://sws.webhop.biz.

Moja vremenska postaja spremlja temperaturo in vlago in vse to izriše ali izpiše v trend diagramu ali tabeli na web strani.

PLP Boštjan Šuhel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2004 10:19 am    Naslov sporočila: Natačnost LM35DZ? Odgovori s citatom

Malo sem preizkusal chip LM35DZ.

Problem je v tem, da mi rezultat (10mv/c) na izhodu kar konkretno odstopa v +.

Npr pri 15 stopinjah izmerim na izhodnem pinu z digitalcem 18 stopinj.
To pa je krepko več kakor je deklarirano v specifikaciji.

Uporabljam vezavo s katero lahko merim negativno temperaturo.

Ali je kdo dobil boljsi rezultat?

lp
Greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za DS1820 lahko pri MAXIMU prosiš za brezplačne vzorce. Danes sem ravno prejel moje: 2xDS1820 2xDS18B20. Privzeta količina je 2, vendar lahko tudi več zahtevaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2004 9:29 am    Naslov sporočila: merjenje temperature Odgovori s citatom

Jaz sem danes preizkusil LM335Z in mi temperatura odstopa za 3 stopinje v +.Zakaj je tako še nevem,vendar je pri treh senzorjih enako in sem vnesel kar popravek v program.
Dalass-i so v redu vendar konverzija traja predolgo.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2004 9:26 am    Naslov sporočila: LM35z Odgovori s citatom

Zdravo,

jaz uporabljam lm35z v vezavo, tako da lahko merim tudi negativno temperaturo.

Tudi jaz sem odkril podobno tezavo kot ti Vlado.

Okoli 18.C je odstopanje okoli 2 stopinje celzija.

Me pa zanima, kako bi izmeril natačnost tega clena. Ker se mi zdi da okoli 0 C kaze premalo, ravno tako okoli 40 C.

Kakšen termometer uporabljaš za referenco?

lp
Greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2004 12:26 pm    Naslov sporočila: Re: LM35z Odgovori s citatom

smartgsm je napisal/a:
Zdravo,

jaz uporabljam lm35z v vezavo, tako da lahko merim tudi negativno temperaturo.

Tudi jaz sem odkril podobno tezavo kot ti Vlado.

Okoli 18.C je odstopanje okoli 2 stopinje celzija.

Me pa zanima, kako bi izmeril natačnost tega clena. Ker se mi zdi da okoli 0 C kaze premalo, ravno tako okoli 40 C.

Kakšen termometer uporabljaš za referenco?


lp
Greg

Najbolj enostaven in cenen je ta : v kozarec vode daš nekaj kock ledu in mešaš , merjena vrednost je približno 0 stopinj (nekaj desetink odstopanja )
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2004 7:33 pm    Naslov sporočila: merjenje temperature Odgovori s citatom

Gregor!
Za testiranje sem uporabljal dva Conrad-ova termometra ki kažeta enako.
Napaka pri LM335 je v celotnem območju (-10 +30 C to območje sem gledal) enaka.V programu sem dodal možnost vnosa napake .Pri LM335 ni potrebna posebna povezava 0C je 273K ali 2.73V .
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group