Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Conradov DCF77 sprejemnik, ima kdo izkušnje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2004 5:56 am    Naslov sporočila: Conradov DCF77 sprejemnik, ima kdo izkušnje? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Rad bi se pozabaval s sprejemom DCF77 signala točne ure. Imam sprejemnik, kupljen pri Conradu, dokumentacija priložena. Ko ga priklopim, je sprejemnik kot mrtev. Predpostavljam, da je zaradi slabega signala je slab sprejem. Moja lokacija je na južnem pobočju grebena, torej sem v senci signala, ki prihaja od severa, iz Frankfurta. Poleg tega sem pod pločevinasto streho, takorekoč v Faradayevi kletki.
Prosim za nasvet, kakšno anteno naj dodam napravi. Poizkusil sem že z dolgo žico, ki sem spustil iz balkona in jo dodal na eno stran feritne antene - brez uspeha.

Se priporočam,
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2004 6:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imaš malo drugačni modul kot jaz, samo pri mojem je potreben pull-up upor ker je izhod tipa odprt kolektor.

Mogoče ti zaradi tega "ne dela".

Drugače pa tudi pri meni ni bilo signala čez dan. Proti večeru pa do jutra je pa normalno sprejemal. Sem pa iz Mozirja in sem tudi obdan z hribi.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2004 7:17 am    Naslov sporočila: Sem dal pullup upor tudi jaz Odgovori s citatom

Sem dal pullup upor tudi jaz, saj je eden od obeh izhodov open-colector izhod.
Imam pa namen sedaj z enim mikroprocesorjem generirati frekvenco 77500 Hz, /se pravi približno toliko, saj z kristalom 12 Mhz lahko generiramo periodo le 13 usek kar je nekje tam blizu/ in bom videl, ali bo sprejemnik to zaznal. Če ne bo, potem je gluh ali mrtev. Če pa bo, potem je problem občutljivosti, in moram naprej iskati anteno ali predojačevalnik.

Pozdrav
VS

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2004 8:52 am    Naslov sporočila: Ne, ne dobro. Odgovori s citatom

13 usek perioda ki jo lahko generiram z 2051 in 12 Mhz kristalom očitno ne bo dovolj blizu sprejemni frekvenci modula. Namesto 77500 Hz je 76923 Hz, modul se ne odziva, in prav lahko, da je kristalni filter tako ozek, da je to toliko izven sprejemne frekvence, da ne sliši več.

Treba se bo kaj drugega spomniti.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2004 6:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko,

po moje bo treba ali vrniti modul prodajalcu ali kupiti novega...

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2004 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To drugo. Modul sem kupil pred morda letom, in nimam več računa. Bom pa naredil še ne poizkus: Obljubljeno mi je, da si sposodim uro, ki se sama nastavlja po dcf signalu, in ki ima pokazatelj prisotnosti signala. Potem bom poiskal lokacijo v hiši, kjer bo signal vsaj ponoči prišel do mene. Če pa še to ne bo šlo, hm, potem bom vprašal, kakšnega radioamaterja za nasvet, kako postaviti anteno, kakšno anteno in morda kakšen antenski ojačevalnik. Hudiča, sprejeti radijski signal dolgega vala pač ne bi smel biti problem v 3. tisočletju!

Pozdrav vsem in hvala za pomoč

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Murski Soboti mi je delalo brez problema. Morda imas anteno obrnjeno v napacno smer. Pravilna orientacija je antena pravokotno na Frankfurt. Tako je signal najvecji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 8:02 am    Naslov sporočila: Tole je ad acta Odgovori s citatom

Ta tema je ad acta.
Dobil sem vse, kar se potreboval, izdelal programje za branje signala in vse dal na razpolago tukaj
http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?t=217&highlight=
Vsem, ki so mi z nasveti in dobro voljo pomagali, prisrčna hvala.
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group