Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DMOS 170W čudno pokanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

res mi je neprijetno... še vedno nismo dobili naročenega funkcijskega generatorja... prosim povej, ali ojačevalnik pošljemo nazaj ali boš še počakal.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem bil dovolj jasen. Embarassed Ojačevalnik je Burek-ov, jaz sem samo hotel povratno informacijo, kje je napaka. Rolling Eyes
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz,

po prvih testih je zadeva delovala OK, nadalje sem ga mislil priključiti na funkc. generator in ga premeriti tudi na osciloskopu ampak še vedno čakam na generator...

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2004 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojačevalnika trenutno ne potrebujem zato ga lahko še imaš...
Seveda bom še počakal Wink

Upam, da boš kmalu dobil generator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
Šele sedaj sem opazil, da si zgoraj napisal, da uporabljaš Trafo 2x28V. To pomeni, da imaš na gladilnih kondenzatorjih okoli 39V Exclamation Mislim,da je to za ta ojačevalnik in 4 ohmski zvočnih preveč. V navodilih piše 170W pri 35V in 16 ohmih Shocked Poskusi z nižjim napajanjem. Ventilatorje pa poskusi obrniti tako, da bodo pihali direkt na TDA-je.


lojze malo si se zmotil ampak z napajalno napetostjo 2x28V pride na gladilne kondenzatorje 78V po računu (28Vx1.4)x2

_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pazi! To je simetrični napajalnik se pravi da imamo +, GND in -. To je +-39V.
_________________
"If anything can go wrong, it will."
Edward A. Murphy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2005 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

d_leonit je napisal/a:
Lojz je napisal/a:
Šele sedaj sem opazil, da si zgoraj napisal, da uporabljaš Trafo 2x28V. To pomeni, da imaš na gladilnih kondenzatorjih okoli 39V Exclamation Mislim,da je to za ta ojačevalnik in 4 ohmski zvočnih preveč. V navodilih piše 170W pri 35V in 16 ohmih Shocked Poskusi z nižjim napajanjem. Ventilatorje pa poskusi obrniti tako, da bodo pihali direkt na TDA-je.


lojze malo si se zmotil ampak z napajalno napetostjo 2x28V pride na gladilne kondenzatorje 78V po računu (28Vx1.4)x2


Po tvojem računu in po mojem je vse pravilno, le pogledati si moraš, kako so vezani kondenzatorji v simetričnih usmernikih. Very Happy

Jure pa še vedno ni napisal kakšna je bila napaka ( ali pa je še Laughing )

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2005 6:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:

Jure pa še vedno ni napisal kakšna je bila napaka ( ali pa je še Laughing )


Lojz,

napisal sem zasebno sporočilo, da je pri meni zadeva delovala (če se prav spomnim)...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group