Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Preklop na povratno napajanje na USB OTG

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
G-Rega
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:05
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 2:05 pm    Naslov sporočila: Preklop na povratno napajanje na USB OTG Odgovori s citatom

Imam eno zanimivo vprašanje, za katerega sem premalo podkovan, da bi našel rešitev. Gre namreč takole:
5V 1A napajalnik napaja eno elektroniko s porabo do 100mA. Iz te elektronike gre ven kabel na USB na tablični računalnik (samo 5V in GND), ki tablico napaja a cca. 1A. Vse OK, dokler ne zmanjka toka.

Tablica ima sicer kar nekaj zaloge baterije, tako da je ideja, da bi tablica napajala povratno to elektroniko (samo v primeru, ko ni dovoda 5V) preko istega USB kabla, le da je tokrat treba preklopiti GND še na 4. pin od USB, da se vzpostavi OTG funkcija, ki omogoči, da tablica napaja periferijo.

Potreboval bi nek načrt vezja s čim cenejšimi komponentami, ki bi torej omogočalo sledeče:
- če je dovod, potem se samo napaja periferija in tablica preko 5V
- če dovoda ni, se sklene en signal na GND in vzame povratno napajanje iz tablice (seveda mora vezje vedet, da to ni enako napajanje, da se ne bi preklopilo spet v gornji modus)
- za releje ni prostora

Kakšna ideja?

lp
Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Rega
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:05
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že rešil z micro relejem s porabo 10mA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

kaj če bi narisal shemo rešitve in jo objavil na forumu? Mogoče komu pride prav.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
G-Rega
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:05
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Jure, imaš prav. Priložena je shema.

GND je skupni minus in gre tudi na 5. pin na micro USB konektor
V5IN je dovod +5V iz adapterja
GOTG je izhod na 4. pin micro USB konektorja
V5V je namenjen napajanju vse periferije in gre na 1. pin na micro USB konektor

Izbral sem rele IM23TS, ki na 5V porabi 10mA in ima dvojne kontakte.

Tablica Lenovo Tab2 A7 mi z vso mojo periferijo dela iz baterije več kot 5 ur.

Seveda je USB v tem primeru namenjen samo za napajanje. Kakršni koli Data +/- priklop ni možen. Moja oprema je na tablico povezana preko WiFi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group