Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Led lučka ko odpreš omaro- Napajanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
error 90
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2015 20:07
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2015 12:47 pm    Naslov sporočila: Led lučka ko odpreš omaro- Napajanje Odgovori s citatom

Zdravo.

Imam problem

Kupil sem omaro in posebne lučke ki se montirajo znotraj omare in ko omaro odpreš se lučka avtomatsko prižke ker ima not senzor. Težava je ker tam ko je omara ni nobenega vtikača da bi vklopil luč. Na idejo mi je prišla neka baterija ali nek sistem ki ga prej napolniš in potem priklopiš na luč

Luč je led in ima svoj napajalnik ali kako se temu reče. Dela na 230V (samo vštekaš in dela)

Podatki o led

Instalirana LED žarulja.
Lampa emitira 150 lm što je približno jednako svjetlu žarulje od 16 W.
Svijetla boja; topla bijela (2700 K).
Potrošnja energije: 2,4 W.

To je to:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80267627/

Kupil sem še:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50116593/
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50116729/





Torej problem oz uprašanje je kako napajati napajalnik za led ki dela na 230 brez da bi imel všekano ker to ni možno in bi moral celo sobo preštemat.

Po oprostite za popolno neznanje o elektriki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2015 7:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem dobro vprašanja.

Ali je problem to, da v omaro ne moreš pripeljati 230V, ker bi moral razbiti steno?

Ali je problem vklapljanje LEDice takrat, ko bi ti želel?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
error 90
Novinec


Pridružen/-a: Pon Maj 2015 20:07
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2015 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je da ne morem pripeljati 230v v omaro ja. Rabil bi neko baterijo da bi napajala ledice. Samo ne vem kako
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2015 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

error 90 je napisal/a:
Problem je da ne morem pripeljati 230v v omaro ja. Rabil bi neko baterijo da bi napajala ledice. Samo ne vem kako


Uh, takole je: če bi jaz to delal bi lučko varno odprl in z merilni instrumentom izmeril napajalno napetost/tok na izhodu napajalnika, ki napaja LED lučko. Potem bi vedel, kakšno baterijo bi potreboval.

Če nimaš instrumenta/znanja, potem ti zaradi tvoje varnosti ne svetujem, da to narediš sam.

2,4W ni neka huda moč in to bi lahko nadomestil z baterijo. Jaz bi razmišljal o LiPo bateriji, kjer pa spet ni vse tako enostavno. Namreč LiPo ne moreš polniti s katerim koli polnilnikom, ker neustrezno polnenje lahko uniči baterijo in baterija se lahko vžge. Če pa imaš vse narejeno tako, kot je treba, potem je LiPo super vir električne energije. Jaz sem si npr. v ročni vrtalki vse NiCd baterije zamenjal z Lipo in zdaj mi končno vrtalka dela tako, kot je treba.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group