Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težave z ojačevalnikom Sansui G 7000

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Elko
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 9:43
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 10:11 am    Naslov sporočila: Težave z ojačevalnikom Sansui G 7000 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Popravljam v naslovu omenjen ojačevalec (Sanusi G7000). Zanič so bili izhodni tranzistorji, drajver tranzistorja in nekaj kondenzatorjev. Vse sem zamenjal. Ojačevalec na nek način deluje, vendar je težava z uporom, ki je na skici obkrožen z rdečo ker se preveč greje. Pri tej napaki, pa se mi je ustavilo enostavno ne najdem, zaradi česa se ta upor pregreva. Upam, da mi bo lahko kdo pomagal s kakšnim nasvetom kaj še naj preverim.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko je mirovni tok prevelik, ali celo ni enak v pozitivni in negativni veji. Z obzirom da si menjal izhodne in driver tranzistorje, skoraj zagotovo nisi kupil uparjenih, kar pomeni da bi moral izmerit in nastavit mirovni tok.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Elko
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 9:43
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2014 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Uspelo mi je odpraviti napako in upor se ne segreva več. Težava je bila, da sta pregorela tudi močnostna upora na izhodnem delu in je drajver tranzistor prevzel funkcijo izhodnega tranzistorja. Se pa je sedaj pojavila druga težava. Namreč, ko izhod ni obremenjen (na njega ni priklopljen zvočnik) mi VU meter normalno deluje. Ko priklopim na izhod zvočnik VU meter neha kazati v zvočniku se pa sliši zelo popačen zvok z brnenjem in pokanjem.
Če imam kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo krivo in kje naj iščem napako bi bil zelo vesel za pomoč. Preiskal sem veliko forumov in nikjer nisem zasledil podobne težave. Možnost je da sem kaj spregledal. Če je kdo zasledil kakšno podobno temo bom tudi vesel povezave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group