Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Brezžični video nadzor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Fric
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 16:57
Prispevkov: 5
Kraj: Desni breg

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2014 8:11 am    Naslov sporočila: Brezžični video nadzor Odgovori s citatom

Dober dan!

Sem novinec na forumu in upam, da sem vprašanje postavil v pravo izbo.

Imam praktično nerabljen in delujoč monitor brezžičnega video nadzora Elro CS96S:

http://www.thiecom.de/ftp/elro/CS96S-MANUAL.pdf

Žal nimam kamere in preden jo začnem iskati, me zanima naslednje:

- kvaliteta slike?
- kolišen je realen doseg?

Zakaj me to zanima? Ob izpadih elektrike minulo zimo, imam idejo, da bi tak nadzor, ob tem, da lahko deluje na baterije in ne zahteva ša dodatnih naprav (kot recimo IP in web kamere), ali vlačenja dodatnih kablov, uporabil za prikaz agregata in njegovih inštrumentov in bi bilo treba malo manj pogosto hoditi ven gledat kaj se dogaja z agregatom.

Če bodo odgovori na zastavljena vprašanja, da ta naprava ni primerna za tak namen, oziroma, da je tako kamero skoraj nemogoče dobitii, me zanima kakšen cenovno ugoden in enostaven sistem predlagate?

Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 14, 2014 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Natančne odgovore ti bo dal le nekdo ki ima tak sistem.
Za pričakovati ni kakšne kvalitete slike ker in monitor in kamera (original) imajo ločljivost 300 TV linij.
Slika bo zadovoljive kvalitete le če bo objektiv ozkokoten, drugače pa ne.
Kamero za to boš težko našel na trgu (našem) ker takšne naprave niso več dovoljene ker so preveč "smetile".
Pred leti se je dalo dobiti kamero ki bi mogoče bila primerna v Delko-tu.
drugače pa išči na ebay-u pod wireless camera 2.4GHz
http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-Home-Security-Nanny-Camera-Hidden-Spy-Pinhole-4LED-Complete-System-/231231312275
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2014 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kot prvo bi se jaz raje vprašal, če se splača...namreč, ta žled, ki se je pojavil to zimo je bil izjemen, oziroma zadeva se pojavi enkrat na veliiiiko let. Kar vprašaj starejše, če pomnijo tako stanje, kakršno je bilo. Po moje nima smisla delati v tej smeri. Namreč, če želiš, da dela ob izpadu moraš imeti accuje, jih polnit, vzdrževat...kamera je črnobela, slabe ločljivosti...domet pa po moje par deset metrov, pa še to ob pogoju da se kamera in sprejemnik vidita med seboj.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fric
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 16:57
Prispevkov: 5
Kraj: Desni breg

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2014 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vlado

Hvala za korekten odgovor.

Z drugimi besedami, stvar ni tako enostavna kot sem upal. Žal, kot kaže, na tem forumu ni nikogar, ki bi delovanje tega sistema videl v živo. Vsi pa vemo, da številke povedo zelo malo ali nič o kvaliteti takih naprav. Pred časom sem lahko gledal sliko dveh po številkah in ceni zelo podobnih CCTV kamer, še optika je bila ista (mojster je objektiv prestavil z ene na drugo kamero). Ena je imela sliko povsem neuporabno, se ni dalo zanesljivo ugotoviti ali je na sliki človek, avto ali neka zver, druga pa je na istem kablu in na istem monitorju, prikazovala sliko kot se šika. In nobena od teh dveh kamer ni bila pokvarjena.

protoncek

Ali se splača? Strogo ekonomsko, seveda ne, enako kot velja za vsaj 99% domačih projektov. Samo to ni bilo moje vprašanje!

O ostalem, ČB slika ne moti, doseg nekaj 10 m je več kot zadosten. Oboje pod pogojem, da je slika v redu. To me zanima najprej. O številkah pa sem pisal že zgoraj.

> Namreč, če želiš, da dela ob izpadu moraš imeti accuje, jih polnit, vzdrževat.

Z akumulatorji resnično ne vem kaj bi si tu lahko pomagal? Sploh veš koliko ton akumulatorjev rabiš, da za 5 ur nadomestiš 4 kVa 3x400 V agregat, ki mi je to zimo prišel zelo prav? Po mojem skromnem mnenju, je že vzdrževanje, kaj šele nabava take baterije za domače potrebe odlična pod do bankrota. Ne bom postavil retoričnega vprašanja, če se motim, saj nočem, da tema zaide v off-topic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2014 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, z accuji sem mislil napajanje te kamere. Namreč, ko zmanjka štroma in dela agregat seveda lahko ženeš kamero nanj, ampak ponoči recimo agregat izklopiš, je pa vseeno fino če imaš kamero vključeno, razen če agregat vsakič, ko ga izklopiš neseš v garažo... in v tem primeru je fino imeti accu par Ah, da zadeva teče čez noč nanj.

Če se splača sem bolj mislil v tej smeri: kdaj bo spet taka situacija? Seveda se zadeva spremeni če živiš na področju, kjer večkrat zmanjka toka in je agregat veliko v pogonu. Ampak, kot praviš...saj se večina domačih hobby stvari "ne splača"...

Jaz bi na tvojem mestu kljub vsemu raje gledal v smeri Wifi kamere - dandanes se dobijo že kar poceni, antene lahko daš gor usmerjene, pa ti nese kar daleč. Sliko lahko gledaš na kateremkoli pametnem telefonu, tablici, računalniku...doma, v službi, šoli....za 60 evrov dobiš model, katerega lahko premikaš, za ranga 150 pa že 2 megapixla zadevco. No ne vem, kako daleč si pripravljen iti...namreč, zadeva je stara (čeprav nerabljena) in če te slučajno doleti slavni Murphy, boš ravno kupil kamero, ko bo odpovedal poslušnost CRT monitorček...

sem malce gledal na ebaju za tvoj model, pa ni nič...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fric
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 16:57
Prispevkov: 5
Kraj: Desni breg

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V izogib dvoumnosti, moram povedati, da je agregat v svojem prostoru, ni v hiši, ampak zraven nje, zato je treba hoditi na redne obhode, kaj se dogaja z njim. Kar v hudem mrazu ni noben užitek.

Če bi bil agregat zunaj, bi ga že tako postavil, da bi delovala 'ruska tehnologija' - pogled nanj skozi okno.

Tu to ni mogoče in samo zato me zanima varianta s kamero, ki bi zahtevala čim manj drugih naprav.

Za napajanje same kamere ni skrbeti, 120 Ah VRLA akumulator, ki služi za štart agregata, ima dovolj energije tudi za tako kamero.

Drži, na ebay in tudi drugje takega kompleta nisem zasledil, so sicer kamere kot npr:

http://www.ebay.com/itm/Boscam-CM200-Mini-Wireless-Camera-200MW-5V-ISM-2-4Ghz-8-Channel-Video-Recording-/371019185758?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5662777e5e

Vendar zaradi skopih podatkov ne vem ali bi delala z mojim monitorjem.

Wifi kamera zahteva verjetno še Wifi router, če se njeno sliko hoče ogledati na nekem pametnem telefonu? Tu me skrbi 'grda' oblika napetosti iz agregata (vsebuje višjeharmonske frekvence). Gorilec, luči in podobne stvari, na tako obliko delajo brez težav, ne vem pa kako dobro ali slabo to prenaša sodobna elektronika in se jo raje v takih primerih izklopi.

Teh skrbi bi se lahko rešil z uporabo UPS z dvojno pretvorbo, ki ga nimam. Vse to pa spet pomeni dodatne stroške za nekaj kar bo v uporabi mogoče nekaj ur na leto, če že.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2014 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fric,
samo kamero boš težko našel.
Tudi če najdeš kamero, ni nujno da bo delala s sprejemnikom v monitoru.
Na linku ki sem ga podal je komplet, sprejemnik in kamera (z vgrajenim oddajnikom). Ta komplet lahko priklopiš na svoj monitor (AV) ali pa na kateri koli TV v hiši.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fric
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 16:57
Prispevkov: 5
Kraj: Desni breg

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2014 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, sem pogledal komplet, verjamem, da deluje, problem je dodaten sprejemnik, ki rabi svoje napajanje (poleg tega, da bi moral monitor malenkost predelati, na cinch priključkih ni AV vhod, ampak izhod).

Kot sem že rekel, skrbijo me višjeharmonske frekvence v napetosti iz generatorja, v priponki je slika oscilograma. Razni X2 kondenzatorji v stikalnih pretvornikih, ne vem kako dobro to prenašajo?

Rešitev bi bila vse skupaj napajati iz manjšega akumulatorja, ampak potem smo spet pri velikem številu takih in drugačnih škatlic.

Sem si ogledal tudi nekaj cenejših novih kompletov, če prav razumem je ločljivost naslednjega LCD monitorja pravzaprav še nižja kot pri CRT 234:300 vrsticam?

http://www.ebay.com/itm/Konig-Wireless-camera-system-with-7-LCD-monitor-Complete-wireless-camera-system-/281293623447?pt=UK_CCTV&hash=item417e681097

Oziroma novo ni nujno boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fric
Novinec


Pridružen/-a: Tor Maj 2014 16:57
Prispevkov: 5
Kraj: Desni breg

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2015 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po letu in pol podajam nujno informacijo, ki v tej temi manjka in jo izdelovalec skriva, ko kača noge - dobil sem odgovor:
Citiram:
Sorry we are not allowed to give this information.


Stvar je taka:

Monitor kompleta Elro CS96S deluje s povsem standardno 2.4 GHz FM kamero (npr C-101 PAL), le na voljo so samo trije kanali, namesto štirih, saj je na monitorju mogoče izbirati le med tremi kanali:
Koda:

Monitor Kamera Frekvenca
kanal1  kanal1 2,414 MHz
kanal2  kanal2 2,432 MHz
kanal3  kanal4 2,468 MHz


Kvaliteta slike in doseg, za moje potrebe, oboje več kot zadostno. Torej nobene potrebe za kupovanje kamere in sprejemnika za 1 GHz, kot je bilo predlagano, saj gre za nepotrebno kompliciranje, monitor je v resnici povsem po standardu.

Po bitki je lahko biti general, press.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group