Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dva akumolatorja vzporedno ???

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
taubij
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 8:14
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2004 8:20 am    Naslov sporočila: Dva akumolatorja vzporedno ??? Odgovori s citatom

LP

Ker se bolj atraktivno okvarjam z avtoakustiko, imam vgrajena dva akumolatorja v avto, 100Ah in 55Ah, sedaj me zanima kako je z praznjenjem ter kako vplivata drug na drugega.

_________________
____________

LP Taubi - Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2004 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

teoretično bi se morala obnašati kot 1 akumulator z 155Ah
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taubij
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 8:14
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Praktično pa se ne, zato me zanima, če ima kdo kakšno teoretično znanje o tem, jaz se mal bos, potencial se izenačuje če daš dve bateriji skupaj, močnejša polni šibkejšo, lahko tudi negativno vplivata druga na drugo Wink

Imam dve odločitvi

-vezava releja - treba dobit 300A rele :D
-vezava diode - treba dobit diodo 300A


Bolj mi je simpatična dioda, tako da se še odločam kako in kaj Wink


Red_mamba, ti si z mozirja, jaz tudi, kako naklučje,

LP Taubi

_________________
____________

LP Taubi - Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 4:16 pm    Naslov sporočila: No, no, Odgovori s citatom

No, seveda ne boš potegnil za takih akumulatorjev 300A! Največji tok, ki ga lahko trajno piješ iz akumulatorja je desetinka kapaciete. Torej če imaš akumulator 100 Ah, tedaj smeš iz njega vleči 10 A.
Seveda pa je res, da ti pri morebitnem kratkem stiku steče zeelo velik tok, in bi dioda to zamerila in umrla. Pa tudi akumulatorju niso všeč kratki stiki. Paziti je pač malo treba.

Je pa res, da je bolje imeti en akumulator 155 Ah kot dva vezana paralelno. To je kot konjska vprega: boljši konj vedno vleče voz, šibkejši se pa šlepa.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taubij
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 8:14
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 14, 2004 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

tekmujem v avtoakustiki

Spredaj imam vesno vrlo 60Ah in 1450A kratkega stika
zadaj imam vesno 100Ah z 880A kratkega stika


Ker zarada velike porabe ojačevalce stečejo veliki tokoli, tudi do 100A in več je treba imet še nekaj rezerve na diodi


LP

_________________
____________

LP Taubi - Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 15, 2004 7:09 am    Naslov sporočila: Ha, ali si tudi ti eden tistih.. Odgovori s citatom

Ha, ali si tudi ti eden tistih, ki, ko se s svojim avtom ustavijo poleg mojega pred rdečo lučjo, kjer tudi čakam na zeleno luč, se iz avta razlega muzika močna tako, da mi pločevina na vratih avtomobila tolče v ritmu bobna?
No, morda nisi.
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taubij
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 8:14
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 15, 2004 2:47 pm    Naslov sporočila: Re: Ha, ali si tudi ti eden tistih.. Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Ha, ali si tudi ti eden tistih, ki, ko se s svojim avtom ustavijo poleg mojega pred rdečo lučjo, kjer tudi čakam na zeleno luč, se iz avta razlega muzika močna tako, da mi pločevina na vratih avtomobila tolče v ritmu bobna?
No, morda nisi.
Vilko


Miti ne, musko nabijam ponavadi ko se peljem, v mestu pa utišam, ker mi ni, da ves folk vame buli

Drugač pa trese :D ja

_________________
____________

LP Taubi - Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group