Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Previdno pri BascomAVR verziji 2.0.7.6.001

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2013 8:10 am    Naslov sporočila: Previdno pri BascomAVR verziji 2.0.7.6.001 Odgovori s citatom

Naložil sem si novo verzijo BascomAVR prevajalnika.
Ima nekaj čudovitih novitet, pred vsem kar se tiče strukturiranega programiranja, klicanja in programiranja funkcij in podprogramov, ki so seda veliko bolj neodvisni od kode v glavnem programu,
a
zadeva še ni čisto dodelana. Pred vsem kar se diagnostike pri prevajanju tiče.
Se dogaja, da javi, da je program brez napak, klikneš še enkrat na ikono prevajanje, ti javi napako. A napaka ni nujno taka, da jo najdeš s pomočjo diagnostike.

Prepričan sem, da bodo porodne težave kmalu odpravili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 7:36 am    Naslov sporočila: Re: Previdno pri BascomAVR verziji 2.0.7.6.001 Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

Se dogaja, da javi, da je program brez napak, klikneš še enkrat na ikono prevajanje, ti javi napako. A napaka ni nujno taka, da jo najdeš s pomočjo diagnostike.

Prepričan sem, da bodo porodne težave kmalu odpravili.


Nenavadno Vilko, v zadnjem tednu ali dveh se mi to še ni zgodilo, niti Bojan mi ni nič pojamral, da bi bilo kaj narobe...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 7:39 am    Naslov sporočila: Re: Previdno pri BascomAVR verziji 2.0.7.6.001 Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

Nenavadno Vilko, v zadnjem tednu ali dveh se mi to še ni zgodilo, niti Bojan mi ni nič pojamral, da bi bilo kaj narobe...
Lp
Jure


Ali kaj uporabljata config submode = new ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila: Re: Previdno pri BascomAVR verziji 2.0.7.6.001 Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Jure je napisal/a:

Nenavadno Vilko, v zadnjem tednu ali dveh se mi to še ni zgodilo, niti Bojan mi ni nič pojamral, da bi bilo kaj narobe...
Lp
Jure


Ali kaj uporabljata config submode = new ?


Ne (še)...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno v submode = new so velike prednosti nove verzije.

Podprograme in funkcije lahko napišeš popolnoma samostojno, z lokalnimi spremenljikami, ki imajo enaka imena, kot jih uporabljaš v glavnem programu in se ne mešajo med seboj. Tako lahko, ko je enkrat program testiran, zapečeš na disk in jih po ptrebi potegneš v glavni program z $include, ne da bi s tem riskiral, da prideš v konflikt z že definiranimi imeni spremenljivk. Nobenih deklaracij ni treba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kje te našli to novo verzijo. kako je z nadgradnjo ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 6:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na uradni MCS Electronic Update strani.

Update je za registrirane uporabnike brezplačen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko kdo poda kakšen link? Sem registiran pa ne najdem nadgradnje.

Sem se registriral prejšnji teden.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem primeru "registriran" pomeni, da imaš kupljen licenčni program.
Najbrž si na http://register.mcselec.com/login.php spregledal
Citiram:
Please notice that http://register.mcselec.com is only for customers that have purchased Bascom.
The register is intended to register Bascom and to download updates.
?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP..imam licenčni program in sem danes dobil e-pošto, da je licenca veljavna. Zdaj lahko naredim nadgradnjo.

hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group