Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

XMEGA bi bila tudi zanimiva informacija na seminarju
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 1:20 pm    Naslov sporočila: XMEGA bi bila tudi zanimiva informacija na seminarju Odgovori s citatom

XMEGA bi bila tudi zanimiva informacija na seminarju

Koliko vas je že zagrizlo in krmilite z XMEGA procesorji?

Bi lahko kdo o tem držal predavanje, pokazal pasti, da se jim mi, ki sledimo, lahko izognemo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko, če bi bil seminar na to temo sem jaz tudi takoj zraven. So bile že ideje, ko sem razmišljal da bi bilo bolje uporabiti Xmego kot mego...
Mislim da ne bi smelo biti problema, saj je bila serija člankov tudi v reviji, torej vsaj nekdo obvlada več, kot midva Wink
Zadeva bi morala biti speljana nekako za začetnike, saj če nič drugega se Xmega razlikuje v fusebitih, oziroma načinu nastavitve le-teh.
Mislim da se noben, ki bi bil zainteresiran za tak seminar tudi ne bi branil če bi nekako notri vključili eno testno ploščico.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti si že eden, ki ve več od mene. Jaz vem le to, da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, prva stvar, ki je malo "zoprna" je dejstvo, da so samo v SMD izvedbi. TO otežuje razvoj, saj ne moreš imeti neke razvojne plošče, kamor bi vtaknil izbrano xmego, ampak moraš imeti že narejene ploščice z nalotanim čipom.
Nabavil še nisem nobenega---nekako ne upam Embarassed

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 6:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z Bojanom sva govorila o tej temi. Verjetno je znano, da Bojan piše serijo člankov XMEGA za začetnike, kjer opisuje XMEGA mikrokontroler in kako se ga programira v Bascomu. Vse skupaj bazira na XPLAINED razvojni plošči. Trenutno nimamo adapterja za MegaPin za XMEGA mikrokontroler, zato bi tečajniki morali delati na Atmelovi razvojni plošči, ki jo uporablja Bojan v svojih člankih.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 6:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Z Bojanom sva govorila o tej temi. Verjetno je znano, da Bojan piše serijo člankov XMEGA za začetnike, kjer opisuje XMEGA mikrokontroler in kako se ga programira v Bascomu. Vse skupaj bazira na XPLAINED razvojni plošči. Trenutno nimamo adapterja za MegaPin za XMEGA mikrokontroler, zato bi tečajniki morali delati na Atmelovi razvojni plošči, ki jo uporablja Bojan v svojih člankih.
Lp
Jure


Tudi brez tega, da bi tečajniki testirali programe na xmega, bi bilo dobrodošlo že samo predavanje, kaj vse je pri xmega drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer samo naglas razmišljam...ali ne bi bilo mogoče da se zdeva spelje tako, da bi vsak udeleženec kupil to ploščo? Če prav vidim je zadeva ranga 30$, torej sprejemljivo. če bi vi to vzelo kot firma, bi bilo mogoče še kaj ceneje...
namreč - itak je treba kupiti eno razvojno orodje, če se hočemo začet ukvarjat z XMEGO...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za mlade, ki se boste še dolgo ukvarjali s tem, prav gotovo. Mene pa zanima bolj 'akademsko', se pravi ne bi rad bil popoln butl na to temo.
Se bom pa rad pridružil komu pri mizi.

Recimo, zanima me, kateri so tisti argumenti, ki vodijo k temu, da se za nek projekt odločiš za Xmego namesto za Mego.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, en izmed - mogoče "primitivnih" - razlogov v mojem konkretnem primeru: usmernik, ki sem ga delal bi bil 12 bitni AD konverter (proti 10 bitnemu v megi) in vgrajen DA konverter, da bi se izognil uporabi PWM-ja za regulacijo izhodne napetosti.
potem v primeru LED stopnic (ko se ledice postopoma prižigajo in ugašajo) večja frekvenca delovanja, ker 16 MHz takt za 16 softverskih PWM-jev komaj za silo zadošča.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali to pravilno razumem, da imaš izkušnje, in da bi lahko veliko povedal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne...zaenkrat samo želje. Kar sem napisal, sem prebral, nisem pa še zbral dovolj poguma, da bi se res lotil tega. Prepričan sem, da je še kar nekaj takih "bonbončkov" pri XMEGI, ki bi jih bilo pametno izvedeti.
No, še ena izmed slabih je pa tudi delovanje samo na 3V. 5V lahko pozabiš pri Xmegah. Sicer pravijo da LCD deluje če ga napajaš s 5V in krmiliš s 3V.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:

No, še ena izmed slabih je pa tudi delovanje samo na 3V. 5V lahko pozabiš pri Xmegah. Sicer pravijo da LCD deluje če ga napajaš s 5V in krmiliš s 3V.


To tudi ni problem, ker je enostavno predelati 5V LCD, da dela na 3,3V, poglej članek tukaj.

Strinjam se, da bi lahko nabavili nekaj XMEGA razvojnih plošč s skupinskim nakupom, bom zadevo malce raziskal. Do takrat pa predlagam, da se vsi zainteresirani za XMEGA seminar prijavite tukaj oz. mi pošljete ZS.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, jaz sem že kandidat, če bo kaj uspelo.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
integrerc
Mojster


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 12:19
Prispevkov: 44
Kraj: novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 05, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene zanima, bi prišel...
_________________
pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio
Novinec


Pridružen/-a: Sob Maj 2010 21:46
Prispevkov: 4
Kraj: kp

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene zanima in bi prišel. Na mausejevi stani sem videl Bojanovo ploščo in cena je 25,76e.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group