Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zunanji napetostni regulator za alternator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bojan123
Začetnik


Pridružen/-a: Čet Avg 2009 21:43
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 10:29 pm    Naslov sporočila: zunanji napetostni regulator za alternator Odgovori s citatom

Nekemu traktorju ki ima sicer alternator z diodami, a nima regulacije napetosti in le ta niha med manj kot 12V pod prostim tekom in skoraj 20V pri polnem gasu sem želel dodati iskrin zunanji napetostni regulator vendar brezuspešno. Regulator ima tri pine D+, D- in DF, alternator pa 4 D+, B+, B-, W.

Na iskrini strani sem našel shemo osnovnega iskrinega alternatorja in tu se vidi kako je potrebno regulator povezati, kar sem tudi storil.

Na alternatorju sta dve ščetki ki greta na rotosko navitje in ena ščetka ima priključno nožico D+, druga je vezana direktno na ohišje alternatoja - torej na maso. Tu sem ščetko odklopil od mase in jo vezal na DF nožico regulatorja, D- nožico regulatoja pa dal na ohišje alternatorja. Nožico D+ od regulatorja sem povezal na D+ nožico alternatorja.

Torej vezava kot jo kaže spodnja shema, vendar ni delovalo saj alternator ni bil vzbujen ker, očitno regulator ne prepušča med DF in D- nobenega toka.

Prosim za pomoč. Vprašanje imam tudi kakšna je to inštalacija na tem traktorju in če kaj manjka v sistemu da napetost lahko doseže tudi do 20V. (enkrat se spomnim da je bilo nekaj popravljenega)

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojan123
Začetnik


Pridružen/-a: Čet Avg 2009 21:43
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2009 12:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Huh. A noben ne ve odgovora, je vprašanje nelogično ali mi nihče noče pomagat.

Res bi prosil če kdo ve za nasvet, da svetuje, tudi če zgolj potrdi pravilnost vezave ker je potem očitno problem v regulatorju.

Drugače lahko povem da sem regulator prilključil doma na baterijo plus na DF in D+, minus pa na D-, vmes pa 5W žarnico in le ta ni svetila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2012 8:44
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Ne vem če ti bo kaj pomagalo, vendar podobno zadevo sem uspel popraviti na starem ruskem VLADIMIRCU (letnik '72). Šlo je za pregorel REGULATOR, zadeva ni polnila akumualtorja. Alternator je bil tudi 3-fazni, z sledečimi izhodi: B+ (akumulator +), B-(masa), W(vzbujanje) in oznaka ~(oznaka ene NEusmerjene faze, ta zadeva je šla na blokirni rele štarterja). Če poistovetim s tvojimi oznakami B+ sta enaka, tvoj DF = mojemu W, B- je v tvoji shemi vezan na maso, le za W in D+ ter D- nisem prepričan. D+ mislm da je priključek, ki gre na kontrolno luč na traktorju, D- pa se veže na B+ (izvor napetosti za regulator, na +pol Akumulatorja). Če pogledam tvojo shemo je tudi W priključek izveden kot NEusmerjena ena faza, ki morda gre na kakšen rele na traktorju, podobno kot na ruskem!!!

Tole je pa regulator, ki sem ga uporabil na traktorju:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2012 8:44
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Darki je napisal/a:
Pozdravljen!

Ne vem če ti bo kaj pomagalo, vendar podobno zadevo sem uspel popraviti na starem ruskem VLADIMIRCU (letnik '72). Šlo je za pregorel REGULATOR, zadeva ni polnila akumualtorja. Alternator je bil tudi 3-fazni, z sledečimi izhodi: B+ (akumulator +), B-(masa), W(vzbujanje) in oznaka ~(oznaka ene NEusmerjene faze, ta zadeva je šla na blokirni rele štarterja). Če poistovetim s tvojimi oznakami B+ sta enaka, tvoj DF = mojemu W, B- je v tvoji shemi vezan na maso, le za W in D+ ter D- nisem prepričan. D+ mislm da je priključek, ki gre na kontrolno luč na traktorju, D- pa se veže na B+ (izvor napetosti za regulator, na +pol Akumulatorja). Če pogledam tvojo shemo je tudi W priključek izveden kot NEusmerjena ena faza, ki morda gre na kakšen rele na traktorju, podobno kot na ruskem!!!

Tole je pa regulator, ki sem ga uporabil na traktorju:



Popravek: D- je masa tudi če bolje pogledam shemo!!! D- ne gre na B+!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group