Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Programator proggy za ATtiny2313

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 9:45 am    Naslov sporočila: Programator proggy za ATtiny2313 Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Sem dijak tretjega letnika srednje šole in profesor mi je dal programator proggy za programiranje ATtiny2313 v BASCOMU, da ga usposobim, kajti sam nima časa.
Driverje imam naložene in vse vendar ko ga želim programirat mi ne najde čipa
bi mi znal kdo pomagati?

(se vnaprej zahvaljujem, za odgovore)

_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 10:16 am    Naslov sporočila: Re: Programator proggy za ATtiny2313 Odgovori s citatom

xydro je napisal/a:
Driverje imam naložene in vse vendar ko ga želim programirat mi ne najde čipa


Malce več opisa bo potrebnega: kam si povezal Proggy-AVR programator, kako si ga povezal...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

priklopil ga je že profesor, jaz morem samo v programu nastavit, in sem probal pa mi nikakor ne zazna čipa
_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj so nastavitve za Proggy II

http://www.svet-el.si/bazaznanja/programiraje-mikrokontrolerjev/568-kratka-sola-programiranja-mikrokontrolerjev?showall=1

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala lepa, to mi res pomaga Smile edino kaj mi manjka da ne najdem STK500.exe file na tisti spletni strani..
_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Inštaliraj si AVRStudio (je brezplačen), pa ga boš imel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 7:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Inštaliraj si AVRStudio (je brezplačen), pa ga boš imel.


Ja, instaliraj AVR Studio Verzijo 4.

Najdeš ga na www.atmel.com

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha.. no jaz sem nov v tem, mi lahko malo bolj podrobno opišete kako pa kaj? Razz .. hvala za vnaprej
_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nastavil sem vse tako kot piše tam.. vendar pa mi še vedno ne zazna .. okno command se mi odpre in mi napiše ''could not enter programming mode''.. če slučajno ve kdo?
_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.atmel.com/tools/AVRSTUDIO4.aspx
Tule si snameš AVR Studio 4.19, kateri je brezplačen, le registrirat se moraš (obstaja sicer tudi možnost brez registracije, a ti je ne bom linkal, ker potem to ni fer do Atmela).

Ko to instaliraš, pa v Bascomu nastaviš še pot do STK500.exe , ki se nahaja v C:\Program Files\Atmel\AVR Tools\STK500 (če pustiš privzeto pot pri instalaciji).

Ah, vidim da si med mojim tipkanjem in preverjanjem linkov že nekaj naredil...

Težko je svetovat kar nekaj na daljavo, ko pa samo ti veš kaj imaš in kako je povezano. Oziroma niti ti ne veš, žal.

Če bi bil vsaj toliko, da bi imel vpisan kraj v profilu, bi se morda našel kdo v tvoji bližini in bi ti pomagal oživet zadevo.
No, še vedno pa lahko počakaš na povabilo, ko te povabijo v prostore AX elektronike in ti pomagajo, a to te bo moral povabit tisti ki bi se s tabo ukvarjal...

Sicer pa: zakaj za pomoč ne vprašaš učitelja?
Ravno on je prvi, ki bi ti moral pomagat.
Ne bo pa ti kar vse serviral na pladnju, jasno.

Sicer dopuščam možnost, da tip nima pojma in je tudi zvezal narobe.
Pa tudi nikjer ne piše, da je s programatorjem in s tinyjem res vse ok...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xydro
Novinec


Pridružen/-a: Tor Apr 2012 18:47
Prispevkov: 6
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm.. dobro hvala lepa Smile bom še sam probal kaj porihtat in bom javil glede napredka Smile. drugače pa sem iz Ptuja Smile
_________________
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group