Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MiniPin II

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
master1515
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2011 13:50
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 8:21 pm    Naslov sporočila: MiniPin II Odgovori s citatom

Pozdravljeni !

Ker sem nov na forumu in pri programiranju sem se odločil za nakup MiniPin II razvojne plošče , vedel sem da vse deluje na Bascom-AVR programu a zdaj sem prišel do zaključka, da bi bilo boljše, da bi uporabljal minipin za programiranje s c-jezikom .

Zdaj me pa zanima zakaj meni ne dela povezava z AVR studiom 4.19 ali CodeVision AVR pri bascom-avr programu pa zazna samo, da je povezava nastavljena preko MCS Bootloader . Pri avr studiu in CVAVR mi javi napako da ni možna povezava .

Je že kdo imel tak problem ?

Prilagam še slike.
Bacom-avr:
http://www.shrani.si/?3e/HL/4xUGQ3Fl/untitled.jpg
AVR Studio 4:
http://www.shrani.si/?3E/rP/4Swjjn8q/avr.jpg
CVARV:
http://www.shrani.si/?12/GE/3RxqZ8Lr/cvarv.jpg

Hvala za odgovor. Very Happy
Žan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žan,

MiniPin II lahko programiraš neposredno iz Bascom-AVR programa preko Bootloader-ja samo z USB kablom. Bootloader je tisti vmesnik, ki opravi programiranje tvojega AVR-ja.

Ker AVR Studio ne pozna Bootloaderja, pač pa samo STK500 programator (in še nekatere druge Atmelove programatorske protokole), ga seveda ne prepozna.

Če želiš programirati iz AVR Studia si nabavi Proggy-AVR ali kateri drugi programator, ki je združljiv s STK500 protokolom.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ikar
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jan 2009 20:04
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima,če je mozno z minipinom 2,odkleniti mikrokontrolerje,ki sem jim napačno sprogramiral fuse bite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ikar je napisal/a:
Mene pa zanima,če je mozno z minipinom 2,odkleniti mikrokontrolerje,ki sem jim napačno sprogramiral fuse bite?


Seveda gre, vendar z uporabo Proggy-AVR programatorja, z Bootloaderjem ne gre.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ikar
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jan 2009 20:04
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja imam tudi proggy,a nevem kako to narediti,da bi otklenil mega 8.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ikar je napisal/a:
Ja imam tudi proggy,a nevem kako to narediti,da bi otklenil mega 8.


Poveži Proggy-AVR na MiniPin II, zaštartaj oscilator na MiniPin II (glej navodilo) in zaštartaj AVR studio.

Če se M8 ne oglasi, je možno, da si ga tako zaklenil, da ga bo potrebno odkleniti s paralelnim programatorjem - poglej si ta članek.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mmarijan
Novinec


Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:44
Prispevkov: 5
Kraj: ORMOŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2012 12:16 pm    Naslov sporočila: Minipin Odgovori s citatom

Imam minipin II in progg AVR programator. Takrat ko pritsnem v AVR studio Read Signature se izpiše:
Setting mode and device parameters..OK!
Entering programming mode .. FAILD!
Leaving programming mode .. FAILD!
Na minipin II je šla varovalka, ne vem pa razloga. Kratek stik s J16 nisem naredil. Sem začetnik. Progy deluje na drugo ploščo. Je mogoče minipin šla?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2012 2:07 pm    Naslov sporočila: Re: Minipin Odgovori s citatom

mmarijan je napisal/a:

Na minipin II je šla varovalka, ne vem pa razloga. Kratek stik s J16 nisem naredil. Sem začetnik. Progy deluje na drugo ploščo. Je mogoče minipin šla?


Marjan,

predlagam, da se oglasiš pri nas, da MiniPin II pregledamo, takole na daljavo težko rečem, kaj bi bilo narobe.

Kateri mikrokontroler si dal v MiniPin II ? Včasih pomaga, da v podnožje X1 daš kvarčni kristal in z ustreznim Jumperjem (J5 ali J9, odvisno kateri mikrokontroler uporabljaš) lahko "zbudiš" mikrokontroler.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mmarijan
Novinec


Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:44
Prispevkov: 5
Kraj: ORMOŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2012 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dal sem attiny2313 in kristal pa ni razlike. Mikrokontroler je ok. Vam lahko pošljem ker ne grem tako hitro v Ljubljano. Poštnino in stroške plačam jas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2012 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmarijan je napisal/a:
Dal sem attiny2313 in kristal pa ni razlike. Mikrokontroler je ok. Vam lahko pošljem ker ne grem tako hitro v Ljubljano. Poštnino in stroške plačam jas.


Marjan,

MiniPin II ni predvidena za Tiny2313!! Zato je odneslo tudi varovalko.

MiniPin II lahko pošljete po pošti, lahko pa vam samo varovalko pošljemo po pošti in en ustrezen mikrokontroler - recimo ATmega8, ATTiny45 ali ATMega32 (DIL28, DIL8 ali DIL40).

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mmarijan
Novinec


Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:44
Prispevkov: 5
Kraj: ORMOŽ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2012 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
mmarijan je napisal/a:
Dal sem attiny2313 in kristal pa ni razlike. Mikrokontroler je ok. Vam lahko pošljem ker ne grem tako hitro v Ljubljano. Poštnino in stroške plačam jas.


Marjan,

MiniPin II ni predvidena za Tiny2313!! Zato je odneslo tudi varovalko.

MiniPin II lahko pošljete po pošti, lahko pa vam samo varovalko pošljemo po pošti in en ustrezen mikrokontroler - recimo ATmega8, ATTiny45 ali ATMega32 (DIL28, DIL8 ali DIL40).

Lp
Jure

Imate ZS
Lp
Marijan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmarijan
Novinec


Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:44
Prispevkov: 5
Kraj: ORMOŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko mi pošljete po pošti varovalko mikrokontroler ATmega8-1komad in ATTiny45- 1komad.
Lp
Marijan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmarijan
Novinec


Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:44
Prispevkov: 5
Kraj: ORMOŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za dele.
Minipin deluje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmarijan je napisal/a:
Hvala za dele.
Minipin deluje


Odlično!

Zdaj pa še nekaj programov napisat pa bo veselje še večje!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group