Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Jour fix prijateljev Bascoma
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 10:19 am    Naslov sporočila: Jour fix prijateljev Bascoma Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Ideja. Morda bo zaživela, morda ne.

Predlagam, da bi se prijatelji in uporabniki Bascoma redno dobivali, recimo enkrat mesečno, se spoznali, se pohvalili z rezultati, izmenjavali izkušnje in podobno. Za vsako srečanje bi seveda morali se predhodno na tem mestu dogovoriti za nekaj tem, ki bi nas zanimale, in bi jih na srečanju prediskutirali. Lokacija bi lahko bila vedno ista, če bi bila z njo zadovoljna večina, ali pa bi iskali vedno nove lokacije.

Ideja je šele na nivoju možganskega vetra, (Brainstorming),
Povejte, kaj mislite, bi sodelovali, aktivno ali pasivno, da vidimo, koliko nas je.

VS

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
js sem vsekakor ZA "aktivno".Kajti več glav več ve.

Odlična ideja.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 18:00
Prispevkov: 112
Kraj: Ponikve

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To pa ni slaba ideja.

Velikokrat se mučim s kakšno zadevo, pa je ne morem rešiti v nekaj mesecih, tukaj pa bi šlo verjetno hitreje. Včasih niti ne znam pravilno zastaviti vprašanja in potem na forumu tudi ne dobiš pravega odgovora.

Ja, jaz sem za taka srečanja.

lp, Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
digital
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jun 2008 22:34
Prispevkov: 29
Kraj: slovenska bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko, definitivno dobra ideja. Jaz bi mogoče bi dodal neko varianto, da bi lahko na"srečanje" prišel tudi nekdo, ki pa v tistem mesecu ni kaj posebnega naredil oziroma ne rabi pomoči pri kakem projektu, mu je pa naprimer zanimiva dogovorjena problematika oziroma tema ???

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

digital je napisal/a:
Jaz bi mogoče bi dodal neko varianto, da bi lahko na"srečanje" prišel tudi nekdo, ki pa v tistem mesecu ni kaj posebnega naredil oziroma ne rabi pomoči pri kakem projektu, mu je pa naprimer zanimiva dogovorjena problematika oziroma tema ???
lp


Kdorkoli pride, bi bil dobrodošel. Saj le tako ideja zaživela. Kako to, da imam odzive samo iz daljne okolice Ljubljane, od tistih, ki boste tako in tako težje prišli na dvo ali tri urni sestanek? Za kvaliteten razgovor bi potrebovali primeren prostor z nekaj šolski tabli podobnega. Bolj ko razmišljam, bolj se mi zdi ideja težko izvedljiva. Konstruktivne predloge prosim!

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 12:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
glede prevoza:
Primer,nekdo ki gre iz Maribora še pobere par ljudi iz Celja in druge na poti in si razdelijo stroške da ni potrebe se vziti vsak s svojim avtom.

Prostor:
Učilnica je zelo zaželena,ampak mislim da bo tukaj problem.Koliko si jih bo pripravljenih še tukaj dodati evre.Ali kdo pozna kakšno učiteljico in se da kako dogovoriti za prostor.Mislim da bi potrebovali en prostor (odvisno od udeležencev) ki ima možnost dobiti elektriko za prenosnike.Namesto table bi lahko uporabili za prvo silo blok listov.

Skratka vse je odvisno koliko bi bilo aktivnih udeležencev in koliko bi jih bilo pripravljenih narediti kaj za ta srečanja.

Sem že bil priča primeru ko je pvič prišlo veliko ljudi.Vsi zagnani,zainterisirani....Ko smo imeli drugo srečanje jih je bilo že polovico majn.Pri tretjem srečanju jih je še bilo enih par....

vse je odvisno od interesa.

To je moje mnenje.

LPM

P.S.
Js sem pripravljen aktivno sodelovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marc je napisal/a:

Sem že bil priča primeru ko je pvič prišlo veliko ljudi.Vsi zagnani,zainterisirani....Ko smo imeli drugo srečanje jih je bilo že polovico majn.Pri tretjem srečanju jih je še bilo enih par....

Ja, ja, tega se bojim...

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marc je napisal/a:
Hi,
glede prevoza:
Primer,nekdo ki gre iz Maribora še pobere par ljudi iz Celja in druge na poti in si razdelijo stroške da ni potrebe se vziti vsak s svojim avtom.

Prostor:
Učilnica je zelo zaželena,ampak mislim da bo tukaj problem.Koliko si jih bo pripravljenih še tukaj dodati evre.Ali kdo pozna kakšno učiteljico in se da kako dogovoriti za prostor.Mislim da bi potrebovali en prostor (odvisno od udeležencev) ki ima možnost dobiti elektriko za prenosnike.Namesto table bi lahko uporabili za prvo silo blok listov.

Skratka vse je odvisno koliko bi bilo aktivnih udeležencev in koliko bi jih bilo pripravljenih narediti kaj za ta srečanja.

Sem že bil priča primeru ko je pvič prišlo veliko ljudi.Vsi zagnani,zainterisirani....Ko smo imeli drugo srečanje jih je bilo že polovico majn.Pri tretjem srečanju jih je še bilo enih par....


Glede prostora lahko AX elektronika odstopi svoj prostor, kjer potekajo Bascom tečaji. Imamo tablo, lahko skuhamo kavo, nihče nas ne bo ven metal Smile

Seveda je tako, da če srečanja niso zanimiva, potem obisk upade. Da bi se temu izognili, bi morali imeti zanimive teme na srečanju.
Tudi predstavitev znanih in dobrih Bascom programerjev bi popestrila srečanje. Mimogrede - še vedno upam, da nam bo uspelo pripeljati avtorja Bascom programskega jezika, g. Mark Albertsa v Slovenijo, da ga končno spoznate in se pogovorite z njim.

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da ste se odzvali, če ne štejemo Jureta, trije, se moramo najprej prešteti. Trije se lahko dobimo na mojem domu, ali pa na domu verjetno kateregakoli od nas, razen tistih seveda, ki žive v stanovanjskem bloku. A tako skromna skupina ne bo kaj veliko lahko naredila. Škoda, Bascom je krasno orodje in zasluži več pozornosti.
_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Maj 2004 0:01
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav Vilko in ostali.

Tudi jaz se prijavim za takšna srečanja. Sicer programiram mikrote bolj za svojo dušo, bi se pa z veseljem srečal s somišljeniki in predebatiral kakšen problem oziroma dobil idejo kako rešiti svoj problem.

_________________
Lep pozdrav!
Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2011 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
ker je zainterisiranih tako malo je najboljša ideja od Vilkota.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2011 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tudi za takšno obliko druženja, zakaj pa ne. Nekaj takega nas je nekaj Bascom-ašev že počelo in smo uspešno rešili nekaj zadreg.
Problem je seveda čas, ki nam ga vsem primanjkuje.
LP
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra ideja . Mogoče le en predlog , da bi se za vsako srečanje pripravila ena "vodilna" tema. Ostalo pa itak prinese samo srečanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa se preštejmo!

Iskra,
Vlado,
Marc,
Cimer,
Jure,
Marko11 in
jaz, Vilko . Če prav štejem 7.

Za začetek je.
Prosim, vsakega od vas, da pove, o čem bi lahko govoril, in o čem bi rad poslušal. Ena vodilna tema naj bi bila na vsakem sestanku, kot je predlagal ISKRA. Tam bi se tudi dogovorili za sledečo temo in človeka, ki bo sledečo temo, problem, ali rešitev predstavil.
Ko bomo imeli vodilno temo in zanjo moderatorja, se dogovorimo o času in kraju.


Pozdrav
vs

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
js sem čisti začetnik.Tako da sem zadovoljen z vsako temo.

Če že "morem Wink " povedati kakšno temo že tako veste.Servoti,koračni motorji,komunikacija med računalnikom in napravo,rotacijski dekoder,napajanje elektronskih vezij,razno programiranje,....

Toliko vprašajev imam v glavi.....Ker sem še zelenc dam prednost ostalim.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group