Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajanje elektronskih vezij III (19)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Steig
Novinec


Pridružen/-a: Pet Apr 2011 19:38
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 9:59 am    Naslov sporočila: Napajanje elektronskih vezij III (19) Odgovori s citatom

Zanima me, kdaj boste objavili PCB za stikalni napajalnik na vaši internetni strani, saj bi si ga rad čimprej izdelal.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan_SE
Mojster


Pridružen/-a: Pon Feb 2008 13:01
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2011 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shema in načrt tiskanega vezja za preprost stikalni napajalnik z legendarnim NE555 sta bila objavljena v zadnji številki revije SE (185), v rubriki Elektronika za začetnike. Namenjen je predvsem razumevanju delovanja stikalnih regulatorjev in opazovanju delovanja na osciloskopu, zato je izdelan z diskretnimi elementi. Sodobni integrirani stikalni regulatorji so namensko grajeni za opravljanje te naloge, zato se večina procesov odvija znotraj vezja in opazovanje teh običajno ni mogoče.
KIT komplet bo mogoče naročiti tudi v naši spletni trgovini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Steig
Novinec


Pridružen/-a: Pet Apr 2011 19:38
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2011 5:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, sem videl da ste objavili PDF z layoutom. Zanima me samo ali je z omenjenim layoutom vse v redu ?
V priponki sem označil nekatere meni sumljive dele, kjer se določene vezice stikajo z maso, ali pa masa gleda kar čez vezje.

Zakaj so vezice sive ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan_SE
Mojster


Pridružen/-a: Pon Feb 2008 13:01
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, to je pa res prav posebno vezje! Do napake je prišlo med pretvarjanjem slik različnih formatov, kar smo pri 66-tih straneh revije tokrat res spregledali. Zahvaljujemo se vam za opozorilo, popravek pa bomo objavili v naslednji številki revije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2011 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan_SE je napisal/a:
No, to je pa res prav posebno vezje! Do napake je prišlo med pretvarjanjem slik različnih formatov, kar smo pri 66-tih straneh revije tokrat res spregledali. Zahvaljujemo se vam za opozorilo, popravek pa bomo objavili v naslednji številki revije.


Glede na to, da je to forum za suport naročnikom, je malce žalostno, da jim ne morete omogočiti izdelave že zdaj z nalaganjem popravljenega TIV na forum in bodo morali čakati en mesec na popravljeno vezje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2011 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slemi je napisal/a:
Bojan_SE je napisal/a:
No, to je pa res prav posebno vezje! Do napake je prišlo med pretvarjanjem slik različnih formatov, kar smo pri 66-tih straneh revije tokrat res spregledali. Zahvaljujemo se vam za opozorilo, popravek pa bomo objavili v naslednji številki revije.


Glede na to, da je to forum za suport naročnikom, je malce žalostno, da jim ne morete omogočiti izdelave že zdaj z nalaganjem popravljenega TIV na forum in bodo morali čakati en mesec na popravljeno vezje.

LP


Pravzaprav je tako, da je članek s popravljenim tiskanim vezjem že na spletu. Za tiskano revijo pa bo potrebno počakati.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Steig
Novinec


Pridružen/-a: Pet Apr 2011 19:38
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2011 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikšna je tokovna zmogljivost tega regulatorja ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2011 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:



Pravzaprav je tako, da je članek s popravljenim tiskanim vezjem že na spletu. Za tiskano revijo pa bo potrebno počakati.

Lp
Jure
Shocked Evil or Very Mad

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan_SE
Mojster


Pridružen/-a: Pon Feb 2008 13:01
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2011 7:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo vezje testirali, je brez težav zagotavljalo tok 100 mA. Še enkrat bi omenil, da je namen rubrike Elektronika za začetnike predvsem razumevanje delovanja elektronskih vezij, v tem primeru stikalnih napetostnih regulatorjev in da to ni nek referenčni primer vezja, ki bi ga vgrajevali v naše naprave, čeprav dobro deluje. Če pa se odločimo, da bomo svoje vezje napajali s stikalnim regulatorjem, je najbolj primerno izbrati katerega od integriranih stikalnih regulatorjev, ki jih je na tržišču dovolj, da zadovoljijo vsako našo potrebo glede izhodnega toka in napetosti ob širokem razponu vhodnih napetosti. Upoštevati je treba le navodila proizvajalca glede načrtovanja tiskanega vezja.

Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2011 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To zakaj sem jaz dodal take smeškote pa vam zgleda ni jasno.

Namreč omenjenega popravka v novi številki NI pa, če ga iščeš z "žegnano" lučjo kot se včasih reče. Embarassed Evil or Very Mad

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group