Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri tranzistor?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 7:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smile govorimo torej vedno o ATX napajalniku. No 200W velja za vse veje napajanja skupaj. Vendar pa bi 12 V linija morala vleči vsaj nekaj amperov. izgleda da ti TL431 ne funkcionira pravilno .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromar
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 14:34
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

odstranil sem vezni transformator, tranzistorje, ki poganjajo ta transformator in vse odvečne stvari ter drugače zvezal tranzistorja v tl494. Tako bom lahko direktno iz čipa preko ojačevalnega dela z enim pnp in enim npn tranzistorjem kontroliral fet-e. Zvečer poročam o rezultatih. Idejo sem dobil, ko sem na internetu našel nek dc-dc pretvornik. Upam, da bo delalo Cool


TL494 mislim, da deluje pravilno, v primeru, da klub tej zadnji modifikaciji ne bo željenih rezultatov, ga bom zamenjal. Vendar pa je do odstranitve celotnega primarnega dela napajalec delal normalno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromar
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 14:34
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DELA Very Happy Very Happy Še za informacijo: računalnik P200 z matično, zvočno, grafično in 10g diskom kuri med delovanjem do 36W. Tako nekje 2.7A na 11.8V vhodu, ko bere mp3-je. Med zagonom, pa pride do nekje 2.95A. Jaz sem pa dajal neke skoraj kot mezinc debele žice, saj sem računal nekje vsaj na 14A. Izgleda da so tudi podatki o porabi računalnikov bullshit.

Prej ko dam v avto, bom poskušal priklopit še na P650, ki ima poleg naštetega nekje za 196mb več rama, disk od 80gb, pekač, cd-rom, hitrejšo grafično, modem, mogoče še kaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool seveda , ker poslušaš LAHKO glazbo. Drugače zanesljivo držijo podatki Wink Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromar
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 14:34
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem probal na P650, ker sem se spomnil, da imam na 12V napajalcu le dva moleksa, pa tudi ne da se mi spet jemat napajalec iz ohišja.

Iskra: OK bom pazil, da ne bom naložil kakšnega metala gor, ker drugače mi bo verjetno skurlo 5A varovalko, ki jo imam noter Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromar
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 14:34
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sheme:


kar je prečrtano poberite ven, kar ni naj ostane, pina 9 in 10 sta originalno zvezana skupaj na maso. ločite jih in jih pripeljite na tranzistorje, pina 10 in 8, ki pa sta bila originalno izhoda, pa priklopite na +9V iz stabilizatorja 7809.

Tistega vezja s 78L05 v mojem napajalcu ni bilo, če ga imate, ga lahko pustite noter in na vhod tega stabilizatorja pripeljete izhod iz 7809. V tem primeru rabite nabavit samo 7809.

Dovolj sta samo dva IRF-a 540, saj moj računalnik rabi le 35W, jaz sem dal štiri, ker sem računal na dosti večjo watažo

Če vas še kaj zanima vprašajte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Jun 2004 8:09
Prispevkov: 13
Kraj: Cakovec

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 08, 2004 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tranzistor 2sc4242 imas v prodajalni lta v Gradecu in stane okrog dvo in pol eura poglej na www.lta .at
_________________
Drago,Hrvaska
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromar
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 14:34
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 08, 2004 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala, se bom pozanimal, ampak mislim da je ceneje če iz kakšnega AT-ja poberem tranzistorje in jih preložim v ATX-a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group