Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ATmega32 - Priklop napajanja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomas18
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 17:15
Prispevkov: 50

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 9:40 am    Naslov sporočila: ATmega32 - Priklop napajanja Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem !

Imam mikroprocesor Atmega32 v TQFP44 oišju, s katerim sem se prvič pobližje srečal Razz . Če pogledam konfiguracijo pinov v datasheetu vidim, da ima mega32 v TQFP ohišju kar 3 priklučke (pine) namenjene za Vcc in pa 4 za GND.

Zanima me, ali je potrebno vse te 3 priključke povezati na plus, ali bo zadoščalo, če povežem le enega od teh ?

_________________
Lp

Tomas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poveži vse priključke na napajalno napetost. Obvezno dodaj ob vsaki nožici še 100nF kondenzator proti masi.
_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomas18
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 17:15
Prispevkov: 50

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Poveži vse priključke na napajalno napetost. Obvezno dodaj ob vsaki nožici še 100nF kondenzator proti masi.


Hvala za nasvet. Bom tako povezal.

_________________
Lp

Tomas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Poveži vse priključke na napajalno napetost. Obvezno dodaj ob vsaki nožici še 100nF kondenzator proti masi.


Hi,
jaz bi samo nekaj uprašal.Ti 100nF kondenzatorji so proti motnjam?

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomas18
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Apr 2007 17:15
Prispevkov: 50

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj malega me zanima; v čem je pravzaprav razlika med čipoma Atmega32-16Au in Atmega32-8Au. Zanima me za smd verzijo. Sam neke grobe razlike ne opazim Confused ...
_________________
Lp

Tomas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roberto
Mojster


Pridružen/-a: Ned Maj 2005 16:19
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlika je v najvišjem delovnem taktu s katerim lahko dela in v najnižji napajalni napetosti.
8AU: max 8MHz, napajanje 2,7~5,5V
16AU: max 16MHz, napajanje 4,5~5,5V
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group