Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvrtal direktno v kabel...prosim pomoč

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
goran8585
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2010 17:52
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Zvrtal direktno v kabel...prosim pomoč Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Danes sem vrtal luknjo v steno in sem slučajno zadel kabel za elektriko,ter mi je vrglo ven fid.Fid sem nato vklopil nazaj in je spet vse normalno delalo.Na elektriko se bolj slabo spoznam in bi vas prosil če mi lahko svetujete če je lahko kaj narobe oz. če lahko pustim tako ali bi moral kontaktirat kakšnega električarja in to popravit.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izvrtino bo treba vsekakor povečat, da vidiš koliko je kabel poškodovan. V koliko je poškodovana le izolacija okrog kabla odštemaj kak cm. Posesaj ali izpihaj prah. Kabel lepo očisti s kakim čistilom (alkohol, aceton...) Potem vse skupaj zalij z vročim lepilom ali silikonom.
Pri posegu NE POZABI izključiti električne napetosti!!!
V koliko so poškodovane žile pa raje delo prepusti električarju. Potrebno bo nekaj več dela materiala ter orodja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goran8585
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2010 17:52
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor.LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group