Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RF Sprejemnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MasterSPi
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2010 23:36
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2010 8:40 pm    Naslov sporočila: RF Sprejemnik Odgovori s citatom

Zivjo!
Jst sm kupu oddajni/sprejemni modul set v conradu 433MHz in mam ene tezave s sprejemnikom..
A mi lahko prosm pomagate tko da mi poveste kere zice morm kam povezat na SPREJEMNIKU?
Za zacetek bi rad samo prizigal eno LED lucko..
sm neki povezal sam zgleda da ne znam pravilno ker mi lucka kr utripa ne glede na to da je oddajnik ugasnjen..
Ne rabte nc govort za oddajnik za enkrat.. prvo bi rad sm tko povezal LED lucko da bi bla lucka ugasnjena ko oddajnik ne oddaja in nazgana ko oddajnik sprejema.. torej kako povezat zice na sprejemniku z baterijo in LED (baterijo mam 4,5V)? Wink

Prilagam tut skico kako zgledata oddajnik in sprejemnik

Hvala!

označil: Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2010 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

za začetek poglej, kako si napisal svoje vprašanje in ga popravi. Razumem, da ne uporabljaš čšž - to se tudi meni dogaja, forum kot tak pa ni mesto, kjer bi uporabljal SMS kratice.

Zdaj pa odgovor na tvoje vprašanje. Dobro bi bilo, da bi pokazal spletno povezavo izdelka, ki si ga nabavil zato, da bomo natančno vedeli, kaj imaš na mizi.

Utripanje LED je normalno. Tvoj sprejemnik sprejema vse mogoče, zato ker na izhodu sprejemnika nimaš nobenega "filtra", ki filtriral vse mogoče informacije, ki priletijo po zraku. Za takšen filter potrebuješ neko vezje, ki se mu reče dekoder, velikokrat pa uporabimo na izhodu sprejemnika mikrokontroler, ki se ga sprogramira tako, da vklop LED samo takrat, ko sprejme točno določen signal, ki ga pošlje tvoj oddajnik.

Če si začetnik preklikaj tole stran: http://www.svet-el.si/ , kjer je veliko odgovorov.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MasterSPi
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2010 23:36
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, se opravičujem za tisto zgoraj, nisem vedel, da imate tako "stroge" kriterije za slovnico.

Moj sprejemnik in oddajnik izgledata približno takole: modul set

A mi lahko sedaj svetujete kater enkoder na oddajniku in dekoder na sprejemniku naj si kupim?
Gledal sem na conradovi strani tole: Enkoder, dekoder elementi
Bi bilo v redu, če bi kupil HT-12E in HT-12D?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MasterSPi je napisal/a:

A mi lahko sedaj svetujete kater enkoder na oddajniku in dekoder na sprejemniku naj si kupim?
Gledal sem na conradovi strani tole: Enkoder, dekoder elementi
Bi bilo v redu, če bi kupil HT-12E in HT-12D?

Hvala


HT12E in HT12D sta primerna za to.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MasterSPi je napisal/a:
Ok, se opravičujem za tisto zgoraj, nisem vedel, da imate tako "stroge" kriterije za slovnico.


Ne gre za kriterije za slovnice, temveč za odnos do našega jezika, ki ga imamo radi, in če ga kdo žali, smo užaljeni tudi mi. To je podobno, kot bi kdo žalil dekle, ki ga imaš rad.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg navedenega so konci slovenije zelo različni. Če pišemo pogovorno, potem recimo štajerci ne bodo vedeli kaj primorci hočejo in obratno. Vprašaj npr. Dolenjca kaj pomeni "pejt u keudr pu kolm", pa boš videl. Zato je treba pisati slovensko. In predvsem zaradi razloga, ki ga je navedel Vilko.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audio
Novinec


Pridružen/-a: Sob Maj 2010 21:46
Prispevkov: 4
Kraj: kp

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2010 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"pejt u keudr pu kolm",

Prosim prevedi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2010 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pojdi v klet po premog. gorenjski izraz.
Točno o tem govorim. Ogromno ljudi je, ki NE razumejo drugih narečij, niti jim ni treba. zato je treba pisati SLOVENSKO.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group