Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kopija ambilighta

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
magicano
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2010 22:26
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 10:51 pm    Naslov sporočila: kopija ambilighta Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem popoln amater v teh vodah in na mojo žalost o elektriki in podobnih zadevah skoraj da nimam pojma. Trenutno si urejam stanovanje me je pr Tv-jih navdušil philipsov ambilight. Ker pa mi je škoda dajati toliko denarja za te zadeve sem se odločil za nakup neke LG-jeve 50 inčne plazme ter sem prišel na idejo da bi si z LEDicam osvetlil steno... oziroma ozadje televizije.

Tukaj pa bi vas lepo prosil za vašo pomoč. Bi mi lahko povedali kakšne lučke bi lahko uporabil za takšno zadevo in kje bi jih lahko dobil po kakšni ugodni ceni. Gledal sem že nekaj na ebayu (iz kitajske) led strip-e ampak nevem kakšne naj bi kupil. kakšne barve (najbolj primerna za oči)... kakšna svetilnost in podobno. Zanima me še ali je ledice možno priključiti na potenciometer, ker naj bi imele zelo nizko porabo in sem v dvomih da je ta opcija možna.

Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 7:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor razumem, se pri Philipsu barve osvetlitve stene spreminjajo glede na TV sliko, tako da naj bi dobil vtis, da slika na TV manj ostro odstopa od barve stene.

Recimo, da kupis RGB LEDice, katere lahko individualno prizigas v vseh mogocih barvah - kaj bos naredil potem ? Ravno elektronika, ki procesira sliko in se odloca kaksno barvo nastaitii kateri LEDici, je tista stvar, ki stane (LEDice so relativno poceni tudi v RGB izvedbi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magicano
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2010 22:26
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

V bistvu me te zapleteni algoritmi, ki računajo kakšna barva naj bi bila najbolj primerna ne zanima. Imel bi samo eno barvno ozadje. Takšno barvo, ki naj bi bila najbolj prijazna do oči.
Doma sem že sprobal za televizor postaviti neko namizno lučko in jo usmeril proti steni tako, da se je po vsej steni razprostezala svetloba. Tako ni potrebno imeti prižgane luči ob gledanju televizije, Tv pa nekako izstopa, kot, da bi jo gledal v 3d prostoru Wink

Napisal si RGB Ledice (če sedaj ko sem pojasnil zadevo še pridejo v poštev). Kje se lahko to dobi po ugodni ceni in ali se mogoče dobi to v obliki kakšnega traku ali kaj podobnega, ker mislim, da bi sam težko kaj sestavil. Lahko te luči priklopim na 220v?

Hvala za pomoč, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najceneje se to dobi pri Kitajcih, ki prodajajo tudi take na traku, ne vem pa ali so vezane v serijo (kar bi bilo aktualno za tvoj opis problema) ali ne.

Ce bi rad samo eno barvo, potem kupi take, ki so ustrezne barve zate, pa bo manj komplicirano in spet nekoliko ceneje.

LEDic se ne priklaplja neposredno na omrezno napetost, ker bodo posvetile samo enkrat.

Vezje za nastavitev intenzitete sicer ni prav nic komplicirano: timer 555 s pripadajocim tranzistorjem (ker LEDic najbrz ne bi bilo dovolj za padec 300+V), shema je bila objavljena ze mnogokrat na tem forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magicano
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2010 22:26
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 11:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za pomoč. Samo še eno vprašanje: Mi lahko prosim predlagate kakšno spletno kitajsko trgovino s temi zadevami. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.dealextreme.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ce te se zanima okrog teh ledic,kolega jih uvaza!
5m trak RGB ledic+usmernik+daljinec=cca150€
osnovne barve,prelivaje od vijolicne do zelene,utripanje,spreminjanje intenzivnosti svetlobe..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DefConX je napisal/a:
ce te se zanima okrog teh ledic,kolega jih uvaza!
5m trak RGB ledic+usmernik+daljinec=cca150€
osnovne barve,prelivaje od vijolicne do zelene,utripanje,spreminjanje intenzivnosti svetlobe..


Povej ti "tvojmu kolegu" da je tole dobavlivo malo čez mejo za ca 90€ ***klik*** Seveda pošljejo tudi v Slovenijo za tistega, ki je Graz predaleč. Sicer sem zadnjič, ko sem bil gor videl še precej cenejše variante, ki jih ne najdem na spletni trgovini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group