Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri 8-pinski 8051 mikrokontroler? Kateri C prevajalnik?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jul 2004 6:34
Prispevkov: 60

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 6:40 am    Naslov sporočila: Kateri 8-pinski 8051 mikrokontroler? Kateri C prevajalnik? Odgovori s citatom

Iščem mikrokontroler na osnovi 8051 v DIP8 ohišju. Zaželjeno je, da ima že vgrajen oscilator, pa kak byte eeproma, mora pa imeti watchdog timer. Nekaj sem gledal okrog Philipsa LPC906. Zanima me, ali je kdo že delal z njim, ter ali obstaja kak enostaven programator za npr. LPT port. Gledal sem tudi Atmela ATiny - v tem primeru bi verjetno uporabil Bascom AVR. Ali ga podpira PG-302? Kako pa je z dobavljivostjo in ceno omenjenih čipov?

Prav tako me zanima, kateri free ali low cost C prevajalnik bi mi priporočali? Trenutno delam s predpotopnim Keilom. Saj bi šel na Bascom, pa sem se nekako navadil na C. Prevajalnik mora biti brez omejitev kode (npr. Keil ponuja svojega free, vendar z omejitvijo kode na 2k)


lep pozdrav, Damo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 26, 2004 7:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se mi lahko javis na mail?

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

iz glave ne bi znal stresti, kateri so Philipsovi 8-pin mikrokontrolerji - to bom prosil Tomaža da tudi za obiskovalce Foruma tukaj napiše, kateri bi bili zanimivi.

Pač pa ti lahko naštejem AVR-je: Tiny15L, 90S2343, Tiny13, Tiny12, Tiny11. Le-te se da programirati preko LPT porta z enostavnim programatorjem (3 upori) in direktno iz Bascom-AVR-ja.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za najhitrejsi pregled LPC900 mikrokontrolerjev bi predlagal
stran http://www.semiconductors.philips.com/markets/mms/products/microcontrollers/product_catalog/8bit_80c51/2_clock/index.html

Za dodatne informacije me kontaktirajte na mail
tomaz.rehat@avnet.com ali preko www.silica.com.

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group