Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Digitalni osciloskop
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2010 5:48 pm    Naslov sporočila: Digitalni osciloskop Odgovori s citatom

Hello
Prav slabo se počutim, da kot nekoč precej ploden pisec, nisem napisal za SE nobenega članka že vsaj 2 leti. Ampak morda me tale izdelek nekoliko opravičuje. Jure v kratkem dobiš članek.

http://freeweb.siol.net/bsuhel/index_files/Page302.htm

Tole je osciloskop, RLC meter, frekvenčni analizator, FFT, XY, frekvencmeter in generator napetosti(TTL in Sinus). Zanimivo je, da mi admin od www.elektronik.si ni pustil objaviti tele novičke. Upam, da bom imel tu več sreče.

Torej osciloskop je narejev v Eaglu, Bascomu in C#. Je rezultat iskanja mej čipa AT90USB647 in ponuja dejansko veliko za svoj denar.

Namenjen je šolam in hoby elektronikom in se že uporablja pri učenju. Zaradi svoje cenenosti je primeren kot individualni nakup za učence, dijake, ali za izvedbo skupinskih preverjanj in seveda v veliko poceni pomoč profesorjem.

Razvit je na učilu Mini Vega
http://freeweb.siol.net/bsuhel/index_files/Page783.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2010 6:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo narejeno.

Moji pomisleki pa so najbrž enaki tistim od elektronik admina (poleg tega pa gre za oglasno sporočilo).
Nikakor ne podcenjujem tvojega izdelka, vseeno pa naštudiraj razliko med tvojim in pa http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17387 .
Nato pa objektivno napiši zakaj je tvoj boljši/cenejši in ali PoScope z vsemi nujnimi dodatki (sonde, kabli, ... kar je že v kompletu) res ni vreden 60EUR več oziroma zakaj se tvojega bolj splača kupit. Kot vidim, tvoj vodi v napajalnikih in RLC metru, drugje pa...

Lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2010 7:53 am    Naslov sporočila: Primerjava Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Lepo narejeno.

Moji pomisleki pa so najbrž enaki tistim od elektronik admina (poleg tega pa gre za oglasno sporočilo).
Nikakor ne podcenjujem tvojega izdelka, vseeno pa naštudiraj razliko med tvojim in pa http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17387 .
Nato pa objektivno napiši zakaj je tvoj boljši/cenejši in ali PoScope z vsemi nujnimi dodatki (sonde, kabli, ... kar je že v kompletu) res ni vreden 60EUR več oziroma zakaj se tvojega bolj splača kupit. Kot vidim, tvoj vodi v napajalnikih in RLC metru, drugje pa...

Lp!

Poscope je seveda osciloskop, VEGA MULTI je pa namenjen za šole, kar je velika razlika. Cenovno primerjavo bodo delali kupci, kolikor je meni poznan trg sva vsak v svojem segmentu konkurenčna. Predvsem je oboje domača Slovenska pamet in omogoča nadaljno rast programa. Idej je na VEGI MULTI že nekaj časa več, kot jih lahko realiziram, sedaj sem ga predstavil trgu, ampak razvoj se seveda nadaljuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2010 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Spodbudno . Seveda Kitajci naredijo cenejše in boljše (ali pa tudi ne) , ampak imam občutek , da bo s tem mnogo bolj zabavno,napeto čakam na objavo , da vidim to Zverinico Very Happy .
Citiram:
Predvsem je oboje domača Slovenska pamet in omogoča nadaljno rast programa. Idej je na VEGI MULTI že nekaj časa več, kot jih lahko realiziram, sedaj sem ga predstavil trgu, ampak razvoj se seveda nadaljuje.
Če bo poleg tudi razlaga programa , bo to odtehtalo na tisoče sond , kablov ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 18, 2010 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:
Če bo poleg tudi razlaga programa , bo to odtehtalo na tisoče sond , kablov ...

Se strinjam, ampak open-source bi ogrozil prodajo...
A bomo kljub temu prijetno presenečeni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2010 3:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
iskra je napisal/a:
Če bo poleg tudi razlaga programa , bo to odtehtalo na tisoče sond , kablov ...

Se strinjam, ampak open-source bi ogrozil prodajo...
A bomo kljub temu prijetno presenečeni?

Izkušeni programerji verjetno veste, da je program kot rastlina, ki raste počasi, programa se ne da napisati na hitro, značilno za take obsežne programe je, da napreduješ približno z enako hitrostjo, pa če sediš za računalnikom 16 ur na dan ali pa samo dve uri. Ravno tako, ti v takem programu ne pomaga sorce, ker pri takih programih hitro postane težava obvladovanje že s strani avtorjev, kaj šele s strani ljudi, ki jih stvar zanima. Kljub vsemu bom pripravil hex datoteko za učilo Mini Vega, na katerem boste lahko preizkušali okrnjene verzije c# programa.
Za resne namene pa obstajajo napisane vaje , ki sistematično pokrivajo HID in CDC(Virtualni COM porti) klaso USB komunikacij. To je tudi dokazano edina prava(in možna) pot za razvoj mikrokontrolerskih naprav. Veliko pa pomagajo teoretične obrazlage problema, ki se potem uporabijo v svojem programu, teh obrazlag boste pa deležni, vi samo vprašajte. Za nas pedagoge je važno eno pomembno dejstvo, namreč poučevanje na živih projektih je izredno učinkovito. In tu trčimo ob poglavitno težavo poučevanja mikrokontrolerskih sistemov, namreč izvedba vaj je zaradi občutljive drage opreme, velikega števila naprav, kablov izredno težko. Veliko je uničevanja opreme, šole nimajo denarja, velike so razlike v motiviranosti udeležencev, pozablja se na temeljne racionalizirane vsebine, ker se čas izgublja na tehničnih podrobnostih itd.
No in tu stvar rešujejo izredno poceni šolska učila in multifunkcijske naprave, ki jih učenec, dijak, študent kupi(ali dobi ob vpisu, ali kaka podobna marketinška poteza).
Še glede Kitajcev, tehnološki centri rastejo po vsem svetu, tu je daleč bolj pomembno, da se nehamo opravičevati na druge, da se usedemo za računalnike in naredimo napravo. Jalova jamranja ne pomagajo, razvoj je težko delo, ki zahteva recimo 3 mesece osredotočenega sprotnega reševanja realnočasovnih težav, ki se pojavljajo sproti, ko razvijaš. Tako delo ima vsaj dve resni posledici, prvič se nehaš ukvarjat z drugimi in drugič počasi se drugi začnejo ukvarjat s tabo(In ker podobno razmišljajo pametni ostali, je razvoj pravzaprav proces , ki teče). Za Slovence in slovenski razvoj, uspeh, pozicioniranje v tehnološkem smislu, se pa jaz osebno nisem nikoli bal. 2 miljona ljudi je ustvarilo že toliko vrhunskih, svetovno uporabljanih izdelkov, da je že to samo po sebi fenomen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2010 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo moj komentar k multi vegi - sem želel komentirati že na sosednjem forumu pa me je admin že prehitel Crying or Very sad

Sheme nisem videl, tako da bom komentiral glede na to kaj vidim na vezju.

Glede na to da je Vega namenjena šolam na vezju pogrešam zaščitne elemente na analognih vhodih in pa v USB napajanju. V prvem primeru se bo pri napačnem priklopu pokadilo iz procesorja v drugem pa še iz računalnika. Enako velja za RLC merilnik - kaj se zgodi če priključimo "nabit" kondenzator? Za kakšen euro več materiala pa mislim da bo prodajna cena še prenesla Wink
"Šolski program" naj bo robusten, saj vsi vemo kako hitro se še bolj izkušenim zgodi kakšna napaka.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 6:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Samo moj komentar k multi vegi - sem želel komentirati že na sosednjem forumu pa me je admin že prehitel Crying or Very sad

Sheme nisem videl, tako da bom komentiral glede na to kaj vidim na vezju.

Glede na to da je Vega namenjena šolam na vezju pogrešam zaščitne elemente na analognih vhodih in pa v USB napajanju. V prvem primeru se bo pri napačnem priklopu pokadilo iz procesorja v drugem pa še iz računalnika. Enako velja za RLC merilnik - kaj se zgodi če priključimo "nabit" kondenzator? Za kakšen euro več materiala pa mislim da bo prodajna cena še prenesla Wink
"Šolski program" naj bo robusten, saj vsi vemo kako hitro se še bolj izkušenim zgodi kakšna napaka.

LP, Peter

Ja vsi vhodi so če dobro pogledaš varovani z uporom 47k, vsi izhodi so na uporu 600E ali vsaj 150E pri napajalniku(Ti upori poleg VEGA MULTI ščitijo tudi napajanje USB in sam računalnik, načeloma po specifikacijah ATMELA port pregori kot varovalka, torej ne sklene kratkega stika ampak pregori, teoretično lahko daš od zunaj na 5V napajanje 70V in stvar nebi odpovedala, seveda so taki poizkusi na rizik uporabnika, edini direktni stik sta masi PC in VEGA MULTI, Vendar če malo pomislimo je masa PC-ja dostopna na toliko mestih, da to nebi smel biti problem, tudi bi se s kako napetostno pumpo dalo skuriti VEGA MULTI samo z vgrajenimi napajalniki, ampak to so namerne škode, ki jih zlahka odkrijemo, za nenamerne škode je poskrbljeno, da je pa to res me bo dokončno prepričalo recimo 1 letno delovanje 50 primerkov), USB je varovan po navodilih ATMELA, načeloma se pri delu s samo DIL konektorjem in uporabo samo napajanja preko USB-ja ne da skuriti vezja. Pravzaprav se tu lahko malo zazremo v preteklost, če se še spomnite so RJ45 priključki odpovedovali kot za stavo, dokler niso pred cca 10 leti uvedli ločilne transformatorje in 1kV standard prebojne napetosti, vendar je pri USB mrežah tako, da nikoli dve napravi USB ne bosta na dveh različnih masah, tako, da pravzaprav še sam ne vem, ali se bo v tem primeru zgodovina ponavljala, tudi opozorila iz prakse nič ne kažejo, da bo treba USB mrežo galvansko ločiti. Nekaj povsem drugega je naša potreba po galvanski ločitve, če izdelamo npr osciloskop ali napajalnik, ki bi ga radi nato uporabljali na neki relatuvni napetosti proti masi. Idealen za take primere je bil moj Web Tolmač, ker ima komunikacijsko linijo že samo po sebi ločeno. Če malo pomislimo, so načrtovalci poskrbeli za idealno galvansko ščitenje USB komunikacije z uporabo prioritetnega priključevanja napajanja(Najprej GND, pol VCC, in na koncu mreža) in ti. sektorskega napajanja(Ena od metod EMC borbe). Praksa na MINI VEGA in tudi na VEGA MULTI zaenkrat govori o zelo robustnem vezju. Ko bo realizirano plastično ohišje bo stvar še robustnejša. Morda ne veste, vendar jaz sem izdeloval še kot študent in potem nekaj prvih let na ISKRI, ko sem še rabil denar za eksistenco napajalnike PROTO7. Tam sem prvič uporabil DIL konektorje v povezavi s protoboardom. Od preko 400 prodanih širom Slovenije in bivše juge, sem dobil samo eno neupravičeno reklamacijo preveč navdušenega razvijalca, ki ni upošteval navodila o max napetosti med maso in napajalniki in je stvar pač prebilo. No kljub vsemu sem mu zastonj zamenjal elektroniko.
Načeloma sem zaščite postavil tako, da se samo z uporabo napajanja iz VEGE MULTI ne da skuriti ničesar, seveda je pa nadzor posebno v rednih srednjih šolah nujen, to veste vsi pedagogi. Stopnja namernih napak je bistveno nižja na višjih, visokih in šolah za odrasle. Bolj hinavske so nenamerne napake, teh se poskušamo znebiti z raznimi zaščitami.
Seveda tudi mene mučijo strahovi v smislu kaj če? K sreči se med praktičnim delom v učilnici pokaže, da so nekateri od takih strahov neupravičeni, pokažejo se tudi kake napake, ki jih ne predvidi 100 najpametnejših. Jasno, da se bo shema, kaj malega še spremenila, ker ga ni tega razvijalca na tem svetu, ki bi zadel v prvo. Shema bo objavljena v članku, še najzanimivejši del je sinusni izhod iz fast PWM izhoda, vse druge zadeve so standardne vezave.
Še podatek, ki veliko pove o robustnosti ATMEL čipov. 5 leto se že uporablja 16 sistemov WEB Tolmač, ki so še pravi sistemi iz kamene dobe, kar pomeni adapter, RJ45 priključek, programator AVRISP(povezava na PC maso), brez ohišja(kar pomeni 5 let izpostavljanja elektrostatičnim nabojem) in niti en defekt. Zato vem , da bo VEGA MULTI zelo robusten, ker električno ni nič drugačen od MINI VEGA, ki je tudi že prodajan in uporabljan po srednjih šolah.
Pa še opombica glede šolskega programa, tudi razvijalcem v idustriji ni izpod časti razvijati in uporabljati poceni istrumentov in razvojnih sistemov. Morda je način priključevanja še pomembnejši, kot se vidi na prvi pogled, pustimo se presenetiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bsuhel je napisal/a:
Ja vsi vhodi ...


Nisem prisel do konca te tvoje klobase (odstavek, kaj je to ? Rolling Eyes ), me je pa zmotila pripomba o nekaksnem odpovedovanju "RJ45 prikljuckov". Kaj za vraga naj bi to sploh pomenilo - da ti je crknil konektor ali kaj ?

In to po tvoje zato, ker so sele "pred cca. 10 leti uvedli locilne transformatorje" ?

Ugibam [ker je tako zmedeno napisano], da gre za omrezno povezavo preko TP, kjer so (tudi) v uporabi "RJ45" prikljucki (ethernet oz. CDDI). Ne uspem najti stare mrezne kartice, pa imam med ostalim tukaj tudi npr. DEFTA-UA za Turbochannel, ki mora imeti vsaj 15 let, katera bi bila brez pulznega transformatorja (ti izgledajo priblizno takole). Celo obratno, pri novejsih se obcasno zdi, da so brez, a je tam pac vgrajena magnetika neposredno v konektor (na hitro en primer).

Bi prilepil slike nekaj primerov take mrezne kartice izpred leta 2000, kjer ni pulznega transformatorja in je zato odpovedal "RJ45 prikljucek", da dodas malce kredibilnosti svojim trditvam ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Ja vsi vhodi ...


Nisem prisel do konca te tvoje klobase (odstavek, kaj je to ? Rolling Eyes ), me je pa zmotila pripomba o nekaksnem odpovedovanju "RJ45 prikljuckov". Kaj za vraga naj bi to sploh pomenilo - da ti je crknil konektor ali kaj ?

In to po tvoje zato, ker so sele "pred cca. 10 leti uvedli locilne transformatorje" ?

Ugibam [ker je tako zmedeno napisano], da gre za omrezno povezavo preko TP, kjer so (tudi) v uporabi "RJ45" prikljucki (ethernet oz. CDDI). Ne uspem najti stare mrezne kartice, pa imam med ostalim tukaj tudi npr. DEFTA-UA za Turbochannel, ki mora imeti vsaj 15 let, katera bi bila brez pulznega transformatorja (ti izgledajo priblizno takole). Celo obratno, pri novejsih se obcasno zdi, da so brez, a je tam pac vgrajena magnetika neposredno v konektor (na hitro en primer).

Bi prilepil slike nekaj primerov take mrezne kartice izpred leta 2000, kjer ni pulznega transformatorja in je zato odpovedal "RJ45 prikljucek", da dodas malce kredibilnosti svojim trditvam ?


Ja to je to, dookler niso dodali transformatorjev so bili preko etherneta PC-ji direktno povezani, tako so stare ethernet kartice ob dogodkih v mreži množično odpovedovale. sedaj je to v računalniških učilnicah veliko bolje.

http://193.77.156.29/navodila/vezja/nm7010a/lu1t516.pdf - tole je pdf od RJ45 konektorja z vgrajenim ločilnim transformatorjem. Ta konektor je vgrajen v modulu 7010A , ki ga uporabljam na web tolmaču, pa še v marsikateri drugi napravi. Uporabljam ga pri teoretični razlagi predmeta RKO1. Take zadeve so vpete v veliko drugih standardov, eden bolj znanih je slabljenje kablov po standardu Kategory5. Namreč ravno transformatorji so zahtevali spremembo slabljenja in boljše oddajnike in sprejemnike.

Vem in se zavedam, da je kako zadevo včasih težko enostavno razložit. Pomaga zadevo 2xprebrat.

Sedaj se pa opravičujem, če ne bom tako promptno odgovarjal na citate, ravnokar pišem Frekvenčno analizo, za VEGO MULTI. Kako se take zadeve rešuje z uporabo fouriejeve transformacije in izvedbo serije meritev, bom opisal v enem od člankov. Potem sledi pa še RLC meritev. Katero izmed metod bom uporabil vas bom tudi obvestil. Zelo zanimivo postaja res.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bsuhel je napisal/a:
Ja to je to, dookler niso dodali transformatorjev so bili preko etherneta PC-ji direktno povezani, tako so stare ethernet kartice ob dogodkih v mreži množično odpovedovale. sedaj je to v računalniških učilnicah veliko bolje.


Zanimivo. Bos prilepil sliko nekaj takih mreznih kartic z RJ45 konektorjem, ki nimajo pulznega transformatorja ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Ja to je to, dookler niso dodali transformatorjev so bili preko etherneta PC-ji direktno povezani, tako so stare ethernet kartice ob dogodkih v mreži množično odpovedovale. sedaj je to v računalniških učilnicah veliko bolje.


Zanimivo. Bos prilepil sliko nekaj takih mreznih kartic z RJ45 konektorjem, ki nimajo pulznega transformatorja ?


Uf to pa prepuščam tebi, niti ne vem kje bi iskal, niti nimam doma kaj podobnega.

Še mogoče razlaga k sliki ločilnega VF transformatorja, notri se vidi, da ima vsaka RX in TX linija dva transformatorja v značilni vezavi za borbo proti transverzalnim in longitudinalnim motnjam. Obstajajo standardni testi na te motnje. Testi se uporabljajo za preverbo delovanja in funkcionalnosti naprav pod motnjami. Toliko se spomnim na hitro iz starih časov Iskre, ko smo profesionalne naprave testirali na te motnje in je odprav posledic teh motenj vzela cca 70% celotnega razvojnega časa, celo smo takrat postavljali pravila za izdelavo tiskanin, moja magistrska naloga daljnega 1987 je teoretično obdelala ravno to področje. Takrat je bilo znanje iz tega področja ena velika luknja, danes so stvari znane ponavadi nimamo težav z motnjami. Toliko o tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bsuhel je napisal/a:
Gustav je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Ja to je to, dookler niso dodali transformatorjev so bili preko etherneta PC-ji direktno povezani, tako so stare ethernet kartice ob dogodkih v mreži množično odpovedovale. sedaj je to v računalniških učilnicah veliko bolje.


Zanimivo. Bos prilepil sliko nekaj takih mreznih kartic z RJ45 konektorjem, ki nimajo pulznega transformatorja ?


Uf to pa prepuščam tebi, niti ne vem kje bi iskal, niti nimam doma kaj podobnega.


Hvala za ponudbo, a jaz nisem pisaril o tem, da naj bi bile nekdaj mrezne kartice z RJ45 konektorjem brez tega. V bistvu se nikoli nisem videl nobene take, pa sem jih videl kar nekaj, zato sem nekoliko skepticen in bi jih rad videl. Po tvojem pisanju sklepam, da je tega moralo biti ogromno, saj so sele pred cca. 10 leti zaceli uporabljati pulzne transformatorje ... tiste 10+ let stare kartice, ki jih imam pri roki, in ki jih imajo, so pa najbrz padle iz casovnega stroja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Gustav je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Ja to je to, dookler niso dodali transformatorjev so bili preko etherneta PC-ji direktno povezani, tako so stare ethernet kartice ob dogodkih v mreži množično odpovedovale. sedaj je to v računalniških učilnicah veliko bolje.


Zanimivo. Bos prilepil sliko nekaj takih mreznih kartic z RJ45 konektorjem, ki nimajo pulznega transformatorja ?


Uf to pa prepuščam tebi, niti ne vem kje bi iskal, niti nimam doma kaj podobnega.


Hvala za ponudbo, a jaz nisem pisaril o tem, da naj bi bile nekdaj mrezne kartice z RJ45 konektorjem brez tega. V bistvu se nikoli nisem videl nobene take, pa sem jih videl kar nekaj, zato sem nekoliko skepticen in bi jih rad videl. Po tvojem pisanju sklepam, da je tega moralo biti ogromno, saj so sele pred cca. 10 leti zaceli uporabljati pulzne transformatorje ... tiste 10+ let stare kartice, ki jih imam pri roki, in ki jih imajo, so pa najbrz padle iz casovnega stroja.

Ne obupaj tako hitro, malo poglej med 10MBaud karticami, pa morda še malo starejšimi pa bo šlo. Ja imaš prav verjetno so še malo starejše. Pol pa prehodno obdobje, ko so nekateri novotarijo pograbili nekatri pa ne itd.
Mogoče imaš srečo in so tvoje kartice pač vse že ta nove, kdo ve. Njaprej so pri razvoju naredili osnovno napako RS482 mrež in uporabili dolge linije, zato so prve mreže na koaksialec šle do 2,5M(10M), potem so uporabili idejo RS485 mrež in uporabili kratke sumacijske točke signala(Hubi oz danes swiči) vendar so zopet iskali bližnice in po zgledu RS485 mrež povezali RX TX ditektno(sicer plavajoči potencial ampak galvansko skliopljeno) in končno so združili prastaro znanje in galvansko ločili signale in tako smo prišli do današmjih 10M/100M/1G. Tako nekako po vrsti, v bistvu logično in niti ne tako osupljivo. To je to. K nam ponavadi pride tehnologija , ki se na primarnih trgih izkaže, zato kako tehnološko stopnjo včasih preskočimo, tudi to je normalno.


Nazadnje urejal/a bsuhel Sre Jul 21, 2010 9:09 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2010 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bsuhel je napisal/a:
... zato so prve mreže na koaksialec šle do 2,5M, potem so uporabili idejo RS485 mrež in uporabili kratke sumacijske točke signala(Hubi oz danes swiči) vendar so zopet iskali bližnice in po zgledu RS485 mrež povezali RX TX ditektno(sicer plavajoči potencial ampak galvansko skliopljeno) in končno so združili prastaro znanje in galvansko ločili signale in tako smo prišli do današmjih 10M/100M/1G.


Jaz se bojim, da si ti malo pobrkljal ARCnet in ethernet, pa izvedbe etherneta na koaksialnem kablu (10base2/10base5), kjer pac ni hubov, in tiste na TP, kjer so, predvsem pa ne na enem (ARCnet, kjer res nisem videl nobenih pulznih transformatorjev) ne drugem (10base2/10base5, kjer so) ni nobenih RJ45 konektorjev.

Ti si trdil, da pred cca. 10 leti ethernet kartice z RJ45 konektorji niso imele pulznih transformatorjev. Sprasujem se koliko drugega, kar si napisal, je enako nesmiselno oz. napacno Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group