Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Programiranje mikrokontrolerjev v vezju.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 11:56 am    Naslov sporočila: Programiranje mikrokontrolerjev v vezju. Odgovori s citatom

Hi,

do zdej sem vedno programiral v minipinu.Rad bi pa tudi v vezju,tako da me zanima kateri pini so namenjeni za programiranje mikrokontrolerja 8515.

Programirati bi želel preko IDC konektorja,ker ga ima tudi progy.

Hvala za pomoč in razumevanje.

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marcel,

za programiranje v vezju so potrebni MISO, MOSI, SCK in RESET pini na mikrokontrolerju.

jaz na konektor dodam tudi GND in +5V, tako da hkrati, ko programiram tudi napajam ciljno vezje iz programatorja (pri tem moraš paziti, da odklopiš napajanje ciljnega vezja!).

Shema vezave IDC konektorja je priložena.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
najlepša vam hvala za tako hiter odgovor.Samo nekaj me še muči.Iz katere strani se štejejo pini na IDC konektorju.

Se gleda iz vrha in se šteje po enakem vrstnem redu kot čipi?

Hvala.

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,

Našel,zrihtal.Ampak ne deluje.Sem 10x preveril shemo in povezavo z IDC konektorjem in ne deluje.

V čem bi še lahko bil problem?

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2010 6:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marc je napisal/a:
Hi,

Našel,zrihtal.Ampak ne deluje.Sem 10x preveril shemo in povezavo z IDC konektorjem in ne deluje.

V čem bi še lahko bil problem?

.


Na istih pinih (MISO, MOSI, SCK) imaš vezano še neko vezje, ki preprečuje normalno programiranje.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2010 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,

Jure še enkrat najlepša vam hvala!Uspelo je Very Happy ampak ne z 8515 ampak z ATtiny13.Kasneje tudi na ATM8,8515,attiny2313...

Ko se vidimo dam za drink Wink .

Lep pozdrav Marcel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group