Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ali ste Yahoo group member?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 3:12 pm    Naslov sporočila: Ali ste Yahoo group member? Odgovori s citatom

Ali ste Yahoo group member? Ali ste član skupine Yahoo? in če ste, kakšne so vaše izkušnje?

Ko sem brskal po informacijah o programu Kicad sem naletel na povezavo http://iut-tice.ujf-grenoble.fr/kicad/index.html
ki mi pove, da pridem do dokumentacije preko članstva v omenjenem klubu.
Seveda sem previden, kadar se pridužim kaki bratovščini, človek dandanes nikoli ne ve. Na strani
http://info.yahoo.com/legal/us/yahoo/utos/utos-173.html
piše, o tem, kako to deluje teoretično, kako pa v praksi izpade, je seveda čisto drugače. Zato se sedaj obračam na vas, ali mi lahko kak član te bratovščine iz prakse pove, kako je zadovoljen s članstvom, kaj mu je všeč in kaj ne.

Pozdrav

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič kaj pretresljivega se ne zgodi, če se prijaviš v yahoogroup.
Sam sem član ravno zgoraj omenjene skupine (gre v bistvu za mailing listo) in pa administrator ene druge skupine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2004 20:55
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O pa se!
Na E-mail, katerega je potrebno vpisat za aktivacijo, začneš kar naenkrat dobivat spam oz. ponudbe za viagro, za podaljšanje junaka in podobno..., zato je pametno ustvarit nov račun na enem od Web mail ponudnikov, kamor bo letela ta nezaželena pošta.

Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2007 5:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
O pa se!
Na E-mail, katerega je potrebno vpisat za aktivacijo, začneš kar naenkrat dobivat spam oz. ponudbe za viagro, za podaljšanje junaka in podobno..., zato je pametno ustvarit nov račun na enem od Web mail ponudnikov, kamor bo letela ta nezaželena pošta.

Lp, Jaka


Zanimivo. Registriral sem dva različna maila in na enega mi leti tudi spam (je javen mail in ga večkrat vpišem - službeni pač).
Drugega imam le za mailing liste.
Na enege dobivam spam - na tistega za mailing liste, pa prav nič.

Žena pa je preko yahoogroups prijavljena na drugo mailing listo in dobiva spam, vendar preko te mailing liste. Problem pa je, preveč odprt sistem registracije in tudi anti-spam detekcija ni vklopljena (vse to omogoča yahoogroups).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2004 20:55
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2007 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem član 23ih skupin. Očitno pa je odvisno od kreatorja skupine kaj in kako s spamom in seveda od nastavitev profila.

Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2007 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Sem član 23ih skupin. Očitno pa je odvisno od kreatorja skupine kaj in kako s spamom in seveda od nastavitev profila.

Lp, Jaka


Ja, obstaja možnost detekcije spam-a in prejeti mail mora administrator odobriti ali zavrniti.
Ne vem pa, kako dobro deluje detekcija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
egomez
Mojster


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 0:50
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 2:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem vpisan v 3 yahoo grupi. Iz ene dobivam kar nekaj spama, iz drugih dveh pa nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko, za take sezname je tako ali tako najbolj smotrno uporabiti zastonjski e-mail naslov (npr. Gmail).

Gmail ima se to prednost, da je spam filter precej dober, da omogoca dostop preko weba (Firefox, Internet Exploder, itd. )in z namenskim programom (Thunderbird, Outlook Express, itd.) in da je predal OGROMEN (2 GB ? tam nekje). Mislim ,da obstaja tudi slovenski vmesnik za pregledovanje preko weba.

Ce se kdaj premislijo in te zastonjske postne predale ukinejo, je pa tudi vseeno, ker jih je povsod kot listja in trave in lahko odpres novega Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Electro
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2010 15:28
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kakšne so sploh prednosti teh skupin ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group