Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novi GPS modul od Hope Microelectronics
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novosti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 1:03 pm    Naslov sporočila: Poslal sem poizvedbo na naslov, ki si ga poslal, Odgovori s citatom

Poslal sem poizvedbo na naslov, ki si ga poslal, saj na spletni strani ni cen, odgovor citiram:


Citiram:
Vilko

Zal smo predragi - za profesionalno uporabo


Rastko

--
******************************

Rastko Cop
Director
IDenticus Slovenija d.o.o.
Slandrova 8b
1231 Ljubljana - Crnuce, SLOVENIA
www.identicus.si
tel: +386 1 589 01 83
fax: +386 1 589 01 80

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 2:27 pm    Naslov sporočila: Re: ja Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

Se bom pozanimal, koliko to stane.



To so profesionalne rešitve, ki niso ravno poceni Sad

Za nas elektronike bi bilo cenovno vsekakor ugodneje, da naredimo tako kot si ti Vilko predlagal.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2009 12:06 pm    Naslov sporočila: ma Odgovori s citatom

Malo sem razmišljal. Zlobni me bo vprašal:"Ali je bolelo?" No, niti ne.
Programsko se mi stvar ne zdi problematična, dala bi se lepo rešiti v Bascom-u.
Gre pa za značilnosti, ki se izključujejo:

A:
GPS miška je z anteno vred velika približno kot računalniška miška. Fino bi bilo, da bi komunicirala po TTL nivojih, odpade MAX232
GSM modul je velik kot običajen GSM telefon. Tudi tukaj bi bil TTL nivo dobrodošel.
Akumulator je velik, pač kot je velik akumulator, potreben bi bil vsak akku nekaj Ah. Hja, ali se dobi 6V akumulatorji, potem bi odpadel regulator napetosti, in tudi energije bi šlo manj v izgubo.
Mikroprocesor je še najmanjši od naštetih potrebnih elementov.

B:
Vse naprave bi morale biti ena enota, saj ni smotrno, da se po vozilu vleče veliko kablovja, in dovolj majhna, da ne vzame veliko prostora in se da dovolj dobro skriti v vozilo.

Pogoja A in B vlečeta vsak na svojo stran. Ima kdo idejo, kje dobiti majhne elemente za sestavo naprave?


Mimogrede: Na policijo sem poslal elektronsko pošto z vprašanjem, ali se da javiti tatvino vozila tudi kako drugače kot po telefonu. GPS koordinate niso prav prikladne za govorne komunikacije. Pa tudi to sem vprašal, ali bi šli na kraj in zasegli ukradeno vozilo, če jim damo GPS koordinate vozila. Odgovor še čakam.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2009 12:55 pm    Naslov sporočila: Re: ma Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Akumulator je velik, pač kot je velik akumulator, potreben bi bil vsak akku nekaj Ah. Hja, ali se dobi 6V akumulatorji, potem bi odpadel regulator napetosti, in tudi energije bi šlo manj v izgubo.


Seveda se dobi, v modelarski trgovini ti jih se sestavijo skupaj (NiCD/NiMH pride ravno 6V, ko je 5 celic v seriji).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2009 8:59 am    Naslov sporočila: Re: ma Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

Mimogrede: Na policijo sem poslal elektronsko pošto z vprašanjem, ali se da javiti tatvino vozila tudi kako drugače kot po telefonu. GPS koordinate niso prav prikladne za govorne komunikacije. Pa tudi to sem vprašal, ali bi šli na kraj in zasegli ukradeno vozilo, če jim damo GPS koordinate vozila. Odgovor še čakam.


In dobil sem sledeči odgovor:

Citiram:
Spoštovani!

Prijava kaznivega dejanja je mogoča tudi prek spletnega naslova: http://www.policija.si/ in storitve e-naznanilo kaznivega dejanja http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=161&sid=510. Prijavitelj izvede prijavo s kvalificiranim digitalnim potrdilom (AC-NLB, Poštar-CA, SIGEN-CA, SIGOV-CA ali HALCOM-CA).

Prijava kaznivega dejanja samo prek SMS ni mogoča. Težava je že v tem, da ni možno zagotoviti identiteto pošiljatelja (npr. kriva ovadba - 288. člen Kazenskega zakonika RS). Obstaja veliko možnosti pošiljanja SMS sporočil s pomočjo brezplačnih spletnih portalov ali predplačniškega GSM, ki ne omogoča ustrezne identifikacije osebe ( prijavitelja) in tako ne moremo zagotavljati sankcioniranja v primeru krive ovadbe.
Iskanje in tudi drugi postopki v zvezi z ukradenim vozilom so mogoči le na podlagi ustrezne prijave kaznivega dejanja tatvine osebnega avtomobila. Če lastnik ali pooblaščena oseba prijavi tatvino vozila (to lahko stori ali s prihodom na najbližjo policijsko postajo ali prek interventne številke 113 in se pri prijavitelju osebno zglasijo policisti), se najprej ugotavlja, ali je prijavitelj res lastnik (oz. uporabnik) vozila, ki je bilo ukradeno. Ob prijavi lahko prijavitelj ponudi tudi podatke o morebitni GPS/AVL lokaciji vozila, kar lahko bistveno olajša iskanje vozila.
Brez predhodne potrditve identitete lastnika, policisti ne morejo zaseči vozila. V nasprotnem primeru bi lahko prihajalo do zlorab pri prijavi.

Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi


Očitno ima policija veliko težav z lažnimi prijavami, ker se toliko ukvarja z identiteto prijavitelja.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2009 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo je, da tovrstnih tezav nimajo s telefoni (konkretno: predplacniskimi mobiteli), ki jih tako skrbijo v primeru SMSov ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novosti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group