Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Enostaven paralelni AVR programator
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila: Enostaven paralelni AVR programator Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

V uredništvu revije Svet elektronike smo na podlagi izkušenj na tečajih ugotovili, da uporabniki MiniPin razvojne plošče potrebujemo paralelni programator AVR-jev, s katerim bi lahko odklenili zaprogramirane AVR mikrokontrolerje.

V reviji Svet elektronike št. 169 bo objavljen 1. del članka, kjer bo predstavljen enostaven paralelni programator AVR-jev.

Programator se bo priključilo na MiniPin, v katerem bo krmilni mikrokontroler krmilil vezje paralelnega programatorja. S tem programatorjem boste lahko sami odklenili po nesreči zaklenjene mikrokontrolerje.

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 09, 2009 6:34 pm    Naslov sporočila: Re: Enostaven paralelni AVR programator Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:


Programator se bo priključilo na MiniPin, v katerem bo krmilni mikrokontroler krmilil vezje paralelnega programatorja. S tem programatorjem boste lahko sami odklenili po nesreči zaklenjene mikrokontrolerje.

Lep pozdrav!
Jure


Ali brez MiniPin pa ne bo "šlo" nimamo namreč vsi tega "orodja".
Če se da bi bilo fino premisliti o taki "alternativi". Imam staro BT ploščo te M_P pa zaenkrat nimam v planu nabavljet. Vsake toliko sprogramiram tudi kakšen AVR pa se hitro lahko zgodi nesreča in ga ne moreš več "oživit". Embarassed

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 09, 2009 9:20 pm    Naslov sporočila: Re: Enostaven paralelni AVR programator Odgovori s citatom

Srečko je napisal/a:
Imam staro BT ploščo te M_P pa zaenkrat nimam v planu nabavljet. Vsake toliko sprogramiram tudi kakšen AVR pa se hitro lahko zgodi nesreča in ga ne moreš več "oživit". Embarassed

LP Srečko


Načeloma bi šlo tudi s staro BTP, moral bi preveriti el. sheme.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2009 12:25 pm    Naslov sporočila: Re: Enostaven paralelni AVR programator Odgovori s citatom

@Srečko - Vsake toliko sprogramiram tudi kakšen AVR pa se hitro lahko zgodi nesreča in ga ne moreš več "oživit". Embarassed



Poglej, jaz sem naredil programator po tem linku.
http://www.der-hammer.info/hvprog/index.htm
dela odlično v ISP ali v parallelnem načinu
Priporočam

LP, stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2009 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@stursc Hval na linku "soimenjak". Se bom poskusil "poglobiti" v ta programator.

@Jure Preveri in ugotovi, če se da kaj narediti v tej smeri. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 14:50
Prispevkov: 109
Kraj: Ravne

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2009 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečko je napisal/a:
@stursc Hval na linku "soimenjak". Se bom poskusil "poglobiti" v ta programator.

LP Srečko


Če boš interesent ti bom pa že pomagal z dokumentacijo.


LP, stursc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečko je napisal/a:

@Jure Preveri in ugotovi, če se da kaj narediti v tej smeri. Very Happy


Srečko,

takole je: stara BT plošča nima preklopa med 8051 in AVR, zato nima pravilnega Reset signala za AVR-je. Lahko bi tisto reset vezje preuredil (zamenjaj med seboj C1 in R25) in potem bi programator lahko deloval. Tako bo tudi stara BTP primerna za AVR-je.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

Lahko bi tisto reset vezje preuredil (zamenjaj med seboj C1 in R25) in potem bi programator lahko deloval. Tako bo tudi stara BTP primerna za AVR-je.

Lp
Jure


Tako sem parkrat že storil ko sem na njej preizkušal AVR-je attinye. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem,

pošijam fotografijo prototipa izdelanega programatorja, kot omenjeno v mojem prvem prispevku.

Kot se vidi iz fotografije (in velikega števil podnožij) bo paralelni programator "odklepal" kar lepo število AVR-jev.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Morda še niste zasledili, da je 2. del članka o enostavnem paralelnem programatorju že izšel in ga najdete na tem naslovu.

Še majčken dodatek: 1. in 2. del članka sta v mesecu decembru brezplačna Cool

Želim vam dobro odklepanje mikrokontrolerjev!

Lep pozdrav!
Jure

PS: program za mikrokontoler dobite v uredništvu revije brezplačno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
roberto
Mojster


Pridružen/-a: Ned Maj 2005 16:19
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure najprej gre zahvala tebi, ki si se spomnil, da bi lahko poizkusil ponastavit LB, FH in FBH na mojem uC 90USB1287. Sprva sem to tudi nameraval, a ker nisem zasledil, da bi ta paralelni programator reševal povožene fuse in lock bite tudi v družini USB uC, sem to misel opustil.

Ker sem že lastnik miniPin razvojnega orodja, sem potreboval le še program in pa pripravit vse kable za povezavo miniPin-a in USBkey. Prvi problem se je pojavil, ker so PORT-i na USBkey zrcalno obrnjeni, le pina Vcc in GND na konektorjih se ujemata. Na protoboardu sem sestavil še HV del elektronike, za vklop 12V na RST. Po uspešni povezavi USBkey in miniPin-a je bilo na vrsti "učenje" sprehajanja po meniju, izbira pravega podnožja, ki pa pri meni pravzaprav sploh ni igral nobene vloge. Izbral sem podnožje DIP40A, nato sem izbral uC Mega162, kateri ima LB, FB in FBH. Najprej sem poizkušal popravit bite s funkcijo "edit", a mi FBH ni pravilno zapisalo. Potem sem šel na funcijo "erase", prebral zapisane bite in po preverjanju, kaj le-ti pomenijo, sem se odločil, da USBkey spet priključim na serijski programator STK200/300/500. USBkey je že bil viden v AVRStudiu in v BascomAVR. Nato sem z kratkim programčkom:

$prog &HFF , &HDE , &H91 , &HF3
$regfile = "usb1287.dat"

ponastavil bite na vrednosti kot morajo biti. Če za programiranje USBkey-a uporabljate programator FLIP, potem vrstica "$prog" ne bo upoštevana, ne glede na to kakšne vrednosti so zapisane v njej. Naložil sem še bootloader in USBkey deluje spet normalno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Robert,

super, me veseli, da ti je uspelo! Funkcija paralelnega programatorja je ravno v tem, da nas reši takrat, ko že vse izgleda brezupno! Še posebej je paralelni programator zanimiv za lastnike MiniPin-a Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bozo
Novinec


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 17:59
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, a se da dobiti TIV ali pa vsaj načrt TIVa za ta programator objavljen v reviji 12-09.
LP
Bozo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bozo,

načrt lahko pošljem, venda je vezje dvostransko...

V uredništvu imam 1 primer izfrezanega vezja, ki smo ga naredili za našo potrebo, pa še nismo uspeli sestaviti programatorja. Seveda je vezje narejeno tako, da so luknje metalizirane. Če te zanima pokliči v uredništvo, da se dogovorimo.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 7:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj!
Zanima me če je v tej smeri kaj novega - je že možno dobiti kaj od tega - ploščico, celoten programator? Rabim nekaj paralelnega ker sem zaklenil mego16...v bistvu sem fuse za kristal zaprogramiral tako čudno, da ga ISP ne vidi več...niti sam ne vem več, nekaj okoli low-frequency external crystal ali nekaj podobnega sem dal. V glavnem, program mi deluje samo z zelo nizkim kristalom (32.768 kHz), pa še to zeloooo počasi (vpisan program je seveda za večji kristal).

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v reviji Svet elektronike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group