Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Plošče za "vezje"

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oman
Novinec


Pridružen/-a: Sre Okt 2009 22:29
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 11:50 am    Naslov sporočila: Plošče za "vezje" Odgovori s citatom

No, najprej bi rad povedal, da sem v tej smeri čisto nov, in bom večkrat imel kakšna vprašanja in bom potreboval pomoč.

Pa da preidem k bistvu. Rad bi začel z izdelavo preprostih naprav, vendar pa nebi rad da vse nekaj visi na žicah ker če je veliko komponent deluje dokaj neurejeno. No vem da obstajajo plošče, z bakrenimi luknjicami v katere bi elemente zalotal , potem bi jih pa z žičo povezal med seboj.

torej rabim ploščo v kateri so luknice, le za to da držijo vse elemente dokaj urejeno, povezavo pa bi naredil z žicami.

No prosil bi če mi lahko kdo pove kako se temu reče, in če mogoče kdo ve kje to lahko dobim!
Hvala!


LP, Oman
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prodajajo jih v vsaki trgovini z elektroniko (npr. HTE, IC, itd.). Ce jih opises tako, kot si jih tukaj, bodo takoj vedeli, kaj isces, sicer pa so ponavadi v cenikih pod imenom "preizkusna ploscica" ali kaj podobnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oman
Novinec


Pridružen/-a: Sre Okt 2009 22:29
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala ti, če še kdo kaj ve, ali pa bi mi predlagal kšne elemente za začetek bi bil hvaležen Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oman
Novinec


Pridružen/-a: Sre Okt 2009 22:29
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oz, s tem mislim tudi, če mi predlagate kakšen začetniški projekt s katerim bi se tudi učil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oman je napisal/a:
oz, s tem mislim tudi, če mi predlagate kakšen začetniški projekt s katerim bi se tudi učil


No, le poglej tukaj:

http://www.svet-el.si/regal/

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group