Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

rfm12b napetostni nivoji

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
digital
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jun 2008 22:34
Prispevkov: 29
Kraj: slovenska bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2009 12:49 pm    Naslov sporočila: rfm12b napetostni nivoji Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Kupil sem dva rfm12b modula, in po pregledu datasheet-a ugotovil da delajo na max 3.8 V. Zadevo bi povezal z mikrokontrolerjem (napajanim s 5V). Iz sheme adapterja v trgovini AX Elektronike je razvidno, da se napajalna napetost lahko prilagodi kar s tremi zaporedno vezanimi diodami. Iz eneke sheme pa nekako sklepam, da so ostali pini povezani direkt z pini mikroprocesorja (5V), ali sem kaj spregledal?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
digital
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jun 2008 22:34
Prispevkov: 29
Kraj: slovenska bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2009 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, izgleda da sem postavil preveč butasto vprašanje, da bi bilo vredno odgovora. Sicer bi lahko tudi avr napajal s 3.8 V, vendar imam že aplikacijo, ki deluje na 5V. Zgleda da bom za ta primer moral kupiti rfm12, ki delajo na 5V, na žalost pa jih nimajo v AX Elektroniki.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2009 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

digital je napisal/a:
Hm, izgleda da sem postavil preveč butasto vprašanje, da bi bilo vredno odgovora. Sicer bi lahko tudi avr napajal s 3.8 V, vendar imam že aplikacijo, ki deluje na 5V. Zgleda da bom za ta primer moral kupiti rfm12, ki delajo na 5V, na žalost pa jih nimajo v AX Elektroniki.

lp


Oj,

ni preveč butasto vprašanje, samo časa primanjkuje Smile

Sodelavec, ki to zadevo bolj pozna bo odgovoril jutri. Kot vem vse lepo deluje, kar smo že večkrat demonstrirali na Bascom-AVR tečajih.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bojan_SE
Mojster


Pridružen/-a: Pon Feb 2008 13:01
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 7:48 am    Naslov sporočila: RFM 12 napajanje Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

RFM 12 je zelo občutljiv glede višine napajalne napetosti, vendar brez škode "preboli" 5 V na podatkovnih linijah. Priporočam napajalno napetost od 3,1 do 3,4 V. Opazil sem, da pri višjih napetostih RFM12 včasih ne izvede lastnega reseta in inicializacije, zato kar nekje "obvisi" in se več ne odziva. Morda ima vgrajeno kakšno nedokumentirano zaščito, ali pa preprosto "doživi šok" zaradi previsoke napetosti. Na napetost med 3,8 V in 4,0 V je RFM12 po dokumentaciji lahko priključen, vendar pri tej napetosti ne sme delovati.

LP, B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
digital
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jun 2008 22:34
Prispevkov: 29
Kraj: slovenska bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Saj na bascom tečaju sem bil, vendar smo se ukvarjali bolj s programiranjem, kar ja ok, v hardware minipin adapterja rfm12b pa se tedaj nisem poglabljal.
Bom torej zagotovil dobre 3 volte za napajanje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group